Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

38 minutes ago, Tsai said:

 

da je samo jedna osoba , pa da se ne nerviram. poprilican deo moje sire porodice je u fazonu sacekacemotm . uhvatio sam sebe kako zamisljam da ih motkom teram na vakcinaciju. ne znam dal jednostavno treba otvoreno da im kazem sve sta mislim,  bez kocnica?

 

ne vredi, nece imati nikakav uticaj na njih. tracenje energije. 

 

ja sam doduse jednom drugu rekao da kad sledeci put budemo pricalli, prva stvar ce biti moje pitanje da li je i dalje antivakser i da nikad necu odustati od toga jer bih imao osecaj da sam ga izdao ako bih se napravio blesav na tu cinjenicu, da mu se necu javljati da ga maltretiram s tim pitanjem, ali da cu mu se ipak javiti za deset godina da ga pitam kako je i da li je i dalje aktivakser, pa prvi sledecu put sledecih deset i tako do kraja dok prvi od nas dvojice ne preseli. on je to onako ok primio i par meseci kasnije mi cestitao novu godinu sa napomenom da "jeste i dalje". nisam mu nista odgovorio. u sustini nije lose. 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Ja imam problem sa kumom. Nije antivakser, ali se užasno plaši igle. Mesecima pronalazi različita opravdanja, zašto se neće vakcinisati.  Ja sam sve neprijatniji prema njemu, doduše i kao prema ostalima koji neće da se vakcinišu, a da nisu imunokompromitovane osobe. 

Link to comment
43 minutes ago, ronin said:

A jebiga...Ne mogu prijateljstva koje traju 30ak godina da raskidam zbog antivakserstva...

 

Pa ako na sahranu moje majke dodju iako sam rekao da ne dolaze, i jos se pojave bez maske - sta da im kazem i kako da se osecam?

 

Meni to raskidanje prijateljstva vrlo dvosmerno jbg, da ne ispadne da je "do mene" a oni ne umeju da me za toliko uvaze 1) da ne dolaze na sahranu  2) da prkosno dodju bez maski, kao, "ne jebemo zivu silu, nije ona ni umrla od korone brate, sad valjda vidis da je trovana sarinom"... jedan od najgorih dana u mom zivotu, nikada nisam bio dusevno izmrcvaren kao tada.

 

Kazem, otrpeo sam to i odbio sam im na primitivizam. A opet, ne vidim vise nacin da budem sa njima kao pre.

 

edit: dosta drugih prijatelja, onih normalnijih, otislo je u prvu subotu do groba da joj upali svecu i ispostuje je. Neki do crkve. Pitali me sta bih najvise voleo.

 

Ne znam jbg, kurvin je ovo svet.

Edited by Caligula
  • +1 8
  • Tužno 3
Link to comment

Dobro...Tvoj slučaj je zaista prilično drugačiji...Ja govorim o mojim bliskim prijateljima kojima ne pada na pamet da se vakcinišu ali nikog ne ubeđuju da je vakcinisanje opasno...

Link to comment
14 minutes ago, ronin said:

Dobro...Tvoj slučaj je zaista prilično drugačiji...Ja govorim o mojim bliskim prijateljima kojima ne pada na pamet da se vakcinišu ali nikog ne ubeđuju da je vakcinisanje opasno...

 

Pa poenta i jeste da ne treba da bude niciji slucaj.

 

Kod zarazne bolesti bitno je uvaziti realnost, za mene je realnost bila sa losim ishodom i traumatnicna, kao i za jos nekoliko desetina hiljada ljudi u Srbiji - sad ako se fala bogu to tebi nije desilo ne znaci da su tvoji antimaskerski prijatelji bolji od mojih.

 

Isti su, u tome je cela poenta. Mozda je neko umro zbog njih. Ako ne uvazavaju realnost, ako ljudi okolo stradaju zbog njihovog ponasanja i primitivizma onda jbg, tu i prijateljstvo trpi. Logicno.

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

da, ali na to dobijem odgovor uglavnom: "pa cekaj, ti si vakcinisan, sta te briga, zasticen si, sto se ne bi videli?"


“da, ja sam zaštićen ali i dalje mogu da prenesem virus od tebe nekom drugom ko nije zaštićen”

 

edit: možda i vaspitnu šamarčinu uz to. Nerviraju me takve osobe.

Edited by Boycie
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Boycie said:


“da, ja sam zaštićen ali i dalje mogu da prenesem virus od tebe nekom drugom ko nije zaštićen”

 

zapravo to je dosta plitko i mislim da ne oslikava stvarni problem u odnosu. mislim da je to više nešto tipa:

 

“ja sam zaštićen a ti nisi i imaćeš možda tešku bolest, a možda ćeš i umreti, ili ćeš nekoga zaraziti ko će pretrpeti isto to, a kada ti ja kažem da bih voleo da to ne bude tako i da i ti budeš zaštićen radi sebe i drugih, ti se praviš glupim, serendaš i lažeš kao pas, tako da mi se to gadi”

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
A i nijedna od vakcina ne daje 100% zaštite, tako da tehnički i dalje možeš da fasuješ (nevezano od daljeg prenosa).
Tu je napravljena kardinalna greška, kao kad se piše vest od "n" lica koja su pozitivna/zaražena "n" ihje primilo i drugu dozu vakcine.
Vakcina ne sprečava da se bude zaražen.
Ona sprečava (bar je to njen smisao) da ljudi padnu u krevet sa teškim simptomima.
Može se biti zaražen i ne znati za to npr. jer nemate nikakce simptome.
Na "sledećem nivou" upotreba vakcine može dovesti do manjeg širenja virusa.
Brdo tih vaksoskeptika[emoji769] su u fazonu : zašto da se vakcinišem ako nisam 100% bezbedan od virusa?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Eno čovek na twiteru napisao ceo niz (15 dana u areni). Sasvim normalno piše čovek, kako je počelo, kako je bivalo sve dalje itd itd. Ali napisao da je vakcinisan 26. 3. a izgleda da se razboleo već nakon cca 7 dana. I ja na to ne bih ni obratila pažnju, da neka budala na kraju ne zaključi kako je ta priča još jedan dokaz da se ne treba vakcinisati :isuse:.

I onda shvatiš da su to potpuno različiti tokovi razmišljanja. Plašim se da tu teško prolaze ikakva ubeđivanja.

  • +1 3
Link to comment

Ja sam mozda za neke ljude slina ali i za manje stvari sam prekidao kontakt sa odlicnim drugarima iz detinjstva. Npr. prekinuo sam kontakt sa likovima koji su postali nacionalisti, teski homofobi, koji stalno nesto muvaju i prepakuju (a ne moraju). Sto se tice antivaksera ne prekidam sav kontakt ali se jako distanciram. U slucaju da neko bas siri te budalastine onda je trajni ban. Na srecu nemam socijalne mreze pa ne dopire dosta do mene (osim po neki screenshot sa cringom). Da mi se desilo ovako nesto kao caliguli mislim da bi mi pukao film totalno, a to se bas tesko desava.

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Zajebano je malo to sa bliskim ljudima, jer ima tu onih koje mimo ovoga zaista ceniš i voliš. Pokušavam na lep način da im objasnim, pa kad ne ide onda se nerviram u sebi. Ne mogu im baš reći da su kompletni idioti. :D

Bio na sahrani danas, i tu baš nema sredine. Ili su protiv vakcine, ili preteruju najstrašnije. Recimo, vakcinisani pa sa dve maske na otvorenom jer se plaše da je virus u vazduhu. 
Tako sam i ja dobio par opomena, jer sam po povratku spustio masku na bradu.

Naravno, na otvorenom, dok smo svi raštrkani na po nekoliko metara jedni od drugih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...