Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Sammael said:

 

Imam samo 1 takvog i on odavno zna da meni ne sme da pominje kemtrejlse i čipovanje Bila Gejca. Ostatak društva je značajno prosvećeniji, ali ima tu avaksa raznih vrsta (najviše onih "nije dovoljno ispitano" ali i "doktor xyz rekao da izaziva sterilitet" kao i "ko je mlad i zdrav šta ima da se vakciniše, imunitet sve rešava").

Meni je sve to isto, pravo da ti kazem. Ovo sto ih Gejc cipuje jesu karikatura, ali ovi drugi su ulje na platnu. Likovna umetnost, u oba slucaja. 

  • +1 2
Link to comment
Da, pa ja sam to i rekao, da nisu sva prijateljstva (i prijatelji) isti. I dobro je kad se ljudi nadju na kafi as opposed to vinjaku, jer alkohol obicno pomogne ljudima da podele one misli koje inace drze za sebe. 
Ako si mi sad rekao da se vidi da pijem radžu i pišem, u pravu si jer je četvrtak!

.... Shiit has hit the fan!

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Meni je sve to isto, pravo da ti kazem. Ovo sto ih Gejc cipuje jesu karikatura, ali ovi drugi su ulje na platnu. Likovna umetnost, u oba slucaja. 

 

Pa ne mogu da kažem da je isto. Ovoj jednoj recimo rekla ginekološkinja kod koje ide 15 godina da ne sme da se vakciniše ako planira decu, recimo. Imam farmaceuta koji je radio na kliničkim ispitivanjima za AZ i kaže da ovo što je za vakcinu rađeno od ispitivanja ne bi pas s maslom pojeo.

Link to comment
8 minutes ago, Sammael said:

 Imam farmaceuta koji je radio na kliničkim ispitivanjima za AZ i kaže da ovo što je za vakcinu rađeno od ispitivanja ne bi pas s maslom pojeo.

 

Pa situacija je poprilicno vanredna, ne znam zasto bi resenja bila  tretirana kao redovna.

 

 

Link to comment
 
Pa ne mogu da kažem da je isto. Ovoj jednoj recimo rekla ginekološkinja kod koje ide 15 godina da ne sme da se vakciniše ako planira decu, recimo. Imam farmaceuta koji je radio na kliničkim ispitivanjima za AZ i kaže da ovo što je za vakcinu rađeno od ispitivanja ne bi pas s maslom pojeo.
A opet sa druge strane ja pričao sa ćerkom koleginice, molekularnim biologom, koja je preko strane firme u kojoj radi bila u toku sa razvojem AZ i koja se ovde vakcinisala tom vakcinom, a i meni je prilično učvrstila mirnoću da primim AZ.
Jbga donekle razumem ljude kada im doktori kažu npr. takve stvari za plodnost da im se crv sumnje useli...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
10 minutes ago, Caligula said:

 

Pa situacija je poprilicno vanredna, ne znam zasto bi resenja bila  tretirana kao redovna.

 

Sasvim se slažem, al nemam nameru nekog takvog da ubeđujem.

  • +1 1
Link to comment

Zna li neko da li tokom vikenda, subota popodne ili nedelja ceo dan (s obzirom da stizem u SRB tek u subotu popodne) moze negde da se primi vakcina bez prijave i gde?

Najbolje bi mi pasovalo negde po Kgu ili okolina Kragujevca

A ako ne, onda je daj sta das ako se organizujem kako treba :)

edit: prijavio sam se ali jos nema poziva :/

Edited by Have_Fun
Link to comment
10 minutes ago, Have_Fun said:

Zna li neko da li tokom vikenda, subota popodne ili nedelja ceo dan (s obzirom da stizem u SRB tek u subotu popodne) moze negde da se primi vakcina bez prijave i gde?

Najbolje bi mi pasovalo negde po Kgu ili okolina Kragujevca

A ako ne, onda je daj sta das ako se organizujem kako treba :)

edit: prijavio sam se ali jos nema poziva :/

BG:

 

http://www.beograd.rs/lat/beoinfo/1782328-punktovi-za-vakcinaciju-bez-zakazivanja_3/

 

(Mladenovac ti je okolina KG ;) )

 

Edited by Djuro
  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, Sammael said:

 

Pa ne mogu da kažem da je isto. Ovoj jednoj recimo rekla ginekološkinja kod koje ide 15 godina da ne sme da se vakciniše ako planira decu, recimo. Imam farmaceuta koji je radio na kliničkim ispitivanjima za AZ i kaže da ovo što je za vakcinu rađeno od ispitivanja ne bi pas s maslom pojeo.

Za med radnike koji sumnjaju je rezervisano posebno mesto u paklu. Sad mi reče drug da je morao da položi svečanu zakletvu pred roditeljima da neće da se vakciniše jer su mu rekli da to nije sigurno. Lekari u penziji, poslednji put su apdejtovali znanje iz te oblasti za vreme epidemije variole vere.

  • +1 4
Link to comment
49 minutes ago, Have_Fun said:

Najbolje bi mi pasovalo negde po Kgu ili okolina Kragujevca

 

Ovo je današnja vest.

 

Quote

Kragujevčanima su, u okviru procesa masovne imunizacije, trenutno na raspolaganju vakcine Fajzer i AstraZeneka, Sputnjik V stići će u toku dana, te će u upotrebi biti od sutra, a do kraja meseca očekuje se isporuka Sinofarma.

Građani Kragujevca mogu da se vakcinišu na šest punktova u gradu.

- Svi prijavljeni preko e-uprave vakcinisani su, a zainteresovanost građana je i dalje velika. Imunizacija bez prijave i dalje je moguća, ali broj vakcina koji nam bude stigao zavisiće od broja prijavljenih građana na portalu e-uprave, jer se količina vakcina opredeljuju prema tom broju. Prijavljivanjem građana preko e-uprave možemo da sagledamo koja količina vakcina je potrebna, rekao je direktor Doma zdravlja Vasilije Antrić i pozvao građane da se vakcinišu, jer to je najbolji način da se zaštite od Korona virusa.

https://www.infokg.rs/info/vakcinacija-u-kragujevcu-na-raspolaganju-fajzer-i-astrazeneka-od-sutra-i-sputnjik-v.html

 

A ovo su bili punktovi 8.4, pretpostavljam da nije bilo promena dosad.
 

Quote

 

Vakcinacija bez zakazivanja na 6 punktova u Kragujevcu

 

Od 8 do 20 sati, svakog dana i vikendom, u Sportskoj hali „Gordana Goca Bogojević” u Velikom parku, u zdravstvenim ambulantama 4. kod Ženskog dispanzera, 5. kod Pumpe u Erdogliji, u ambulantama u Stanovu iza Dragstora, Aerodromu i Bresnici u Čegarskoj, građani će moći da se vakcinišu bez prethodne prijave.

 

https://www.pressek.rs/kragujevac/vakcinacija-bez-zakazivanja-na-sest-punktova-u-kragujevcu/

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Aleksija said:

 

Krug dvojke rulz :fantom:

 

2 hours ago, ronin said:

Da li ste ozbiljni za prekidanje prijateljstva zbog antivakserstva?

 

Naravno. Da li se ti družiš sa budalama koje zadrto insistiraju na tome da su budale?

 

Idu u isti koš sa ljubiteljima Vučića, Palmi, Dačića, Šešelja i ostalog ološa.

Link to comment
11 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Krug dvojke rulz :fantom:

 

 

Naravno. Da li se ti družiš sa budalama koje zadrto insistiraju na tome da su budale?

 

Idu u isti koš sa ljubiteljima Vučića, Palmi, Dačića, Šešelja i ostalog ološa.

OK...Ne slažemo se jebiga.

Link to comment
toeto.
biontech tece mojim telom i sprema se za borbu [emoji4]
 
A ti ostala sirotiLJo pati.

Danas ukinuli prioritetne grupe u Berlinu i može svako da se bocne astrom bio 19 ili 55.

U Berlinu nakon vakcinacije 150 ljudi se zarazilo koronom. 86 nikakvi simptomi, resto na lečenju ali niko na intenzivnoj ni u čitulju. (8.3% primilo duplu, znači da je ovo sa uzorka od mas o menos 350 000 ljudi)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...