Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Just now, Caligula said:

 

+1

 

uz vakcinu dobijes vaucer za Zaru i Pool&Beer, 10% popusta na sve artikle

 

Ne bi bilo vakcina dovoljno za studentariju i urbanu seljanu

 

edit: pazario malopre pantalone u Uscu :blush:

neće ti se studenti vakcinisati nikad

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

+1

 

uz vakcinu dobijes vaucer za Zaru i Pool&Beer, 10% popusta na sve artikle

 

Ne bi bilo vakcina dovoljno za studentariju i urbanu seljanu

 

meni je svaki nacin da se ljudi privole na vakcinaciju ok, pa taman da je uz klovnove

  • +1 9
Link to comment

Ja nisam baš optimističan da će omladina tek tako primiti vakcinu, jer im je usput eto, u tržnom centru. Ne kažem da je loša ideja, ali moralo bi to u sklopu neka jače kampanje.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Pa i moglo bi, nije da ne bi: recimo kao uslov za upis na fakultet, srednju skolu...

 

 

Mnogo je to brt.

 

Ponudi besplatan smuti u McDonaldsu et voila, eto stampeda krda™

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, svashtabezneshto said:

srbija je potrošila sinofarm koji je stigao kad se ON vakcinisao, zato uglavnom sad ide fajzer i sputnik,

(ne znam daje li se negde AZ) zato je i smanjen broj dnevno vakcinisanih.

problem sa agresivnom kampanjom za vakcinaciju je što nemamo najavljene velike isporuke na koje se

možemo osloniti. do kraja aprila stiže novih pola miliona sinofarma, pa će tad opet malo pojačati.

 

dobro ovo sve ide, malo optimizma dajte :)

 

(btw, 

Al' pripazi, fizio je dobila covid 5 dana nakon vakcine!

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, morgana said:

meni je ideja o vakcinaciji u tc dobra

 

I meni, a verovatno je i logistički ok, veliki prostori, dobro povezano prevozima i prostor može lako da se prilagodi nameni. Svakako deluje prijatnije nego čekati u nakrcanim čekaonicama DZ. 

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Taihoskopija said:

 

I meni, a verovatno je i logistički ok, veliki prostori, dobro povezano prevozima i prostor može lako da se prilagodi nameni. Svakako deluje prijatnije nego čekati u nakrcanim čekaonicama DZ. 

 

Potpuno se slazem.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

 

 

Konkretno je pircao i mogucoj trecoj dozi kao borbi protiv mutacija:

 

Quote

New data released earlier this month by Pfizer said that updated data from its clinical trial showed its vaccine to be highly effective six months after the second dose. The data was based on more than 12K vaccinated participants. More data is still needed to determine whether protections last after six months, however. Pfizer and German partner BioNTech began studying a third dose of their vaccine in late February.

The booster shot is aimed at protecting against future variants, which may be better at evading antibodies from vaccine than earlier strains of the virus. About 144 volunteers will be given the third dose, mostly those who participated in the vaccine's early-stage U.S. testing last year.

"We don’t know everything at this moment," he told House Select Subcommittee on the Coronavirus Response. "We are studying the durability of the antibody response," he said. "It seems strong but there is some waning of that and no doubt the variants challenge...they make these vaccines work harder. So I think for planning purposes, planning purposes only, I think we should expect that we may have to boost."

 

Do sada se Fajzer pokazao dobrim protiv raznih mutacija ali u Izraelu su radili ispitivanja na juznoafricku mutaciju i moguce da tu Fajzer ima problem. To su neka pocetna ispitivanja, nije konacno.

I tacno je da se Fazjer do sada pokazao prilicno dobrim, preko 90% zastita. Ali nazalost virus mutira.

Inace ce ovo vaziti za sve vakcine ali mislim da ako tako bude vise ici na ranjive grupe kao kod gripa, videcemo.

Za godinu dana ko ziv, ko mrtva...malo crnog humora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...