Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

10 minutes ago, ducca said:

 

Primio drugu dozu Fajzera u utorak, nikakva reakcija, kao ni kod prve doze. Lagana glavobolja prvo veče, ali možda i zbog promene vremena :tongue:

 

 

  • +1 1
Link to comment

Koje sam ja sreće, jutros dobio biontech pfizzera prvu dozu (Nemačka) a sat i po kasnije saznao da sam prekjuče bio u kontaktu sa covid pozitivnom osobom u istoj sobi (uz samo ca 2m distance bez maski)...

 

jbt.

  • Tužno 1
Link to comment

Sad je (13.30) na n1 gostovao jedan profesor s Medicinskog i baš lepo pričao o vakcinama, pa eto koga zanima može da vrati.

 

Svega se dotakao, i astra zeneke i sinofarma, baš je lepo objašnjavao, šteta što nema više tih dobrih komunikatora na nacionalnim televizijama.

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Milošica said:

Nije uticalo. To sedenje je preventivno, zbog vrtoglavice i mučnine.

 

Ja sam u tih 10 min osetio blagu mučninu i preznojao se. Iskreno pomislio sam da je više zbog psihe to bilo.

Link to comment



Sad je (13.30) na n1 gostovao jedan profesor s Medicinskog i baš lepo pričao o vakcinama, pa eto koga zanima može da vrati.
 
Svega se dotakao, i astra zeneke i sinofarma, baš je lepo objašnjavao, šteta što nema više tih dobrih komunikatora na nacionalnim televizijama.
...proshle godine :sad:



sent from bubamoto

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Joj izvinite nisam vas razumela, vežbam pitanja za teorijski vozački i pišem mejlove pa sam danas malo kapiranje challenged person.

 

edit. ukapirala sam, sori, ubiće me ova škola

Edited by angelada
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, Pečorin said:

Ja sam u tih 10 min osetio blagu mučninu i preznojao se. Iskreno pomislio sam da je više zbog psihe to bilo.

0:07

Edited by Valkyrie
Numem namestim na tačan momenat
  • Haha 2
Link to comment

Zar su prva i druga doze iste? Mislio sam da druga doza, tzv.boost vakcina, nije ista po sastavu kao prva.

Britanci prave toliku razliku kod vakcina da bi sto vise ljudi dobilo prvu i imalo koliko-toliko zastitu. Ali nisam siguran da je npr. dobro davati Fajzer na toliko veliko razliku zbog uspesnoti i zastite, Mislim da u tome slucaju pada efikasnonst vakcine. Zato se ona u SAD i Izraelu davala na 3 nedelje, kao i kod nas, tada je mislim zastita preko 90%.

 

Evo sta kaze americki CDC, vladina i najznacijana americka organizacija sto se tice zdravstva:

 

The timing between your first and second shots depends on which vaccine you received.

  • If you received the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine, you should get your second shot 3 weeks (or 21 days) after your first.
  • If you received the Moderna COVID-19 Vaccine, you should get your second shot 4 weeks (or 28 days) after your first.

You should get your second shot as close to the recommended 3-week or 4-week interval as possible. However, your second dose may be given up to 6 weeks (42 days) after the first dose, if necessary. You should not get the second dose early. There is currently limited information on the effectiveness of receiving your second shot earlier than recommended or later than 6 weeks after the first shot.

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/second-shot.html

 

Za AZ je drugacije, ona ide na 12 zbog svojih svojstava koja su drugacija od npr. Fajzera.

Edited by pasha
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...