Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

6 hours ago, dvb-t manijak said:

Sedenje bar 5 minuta posle injekcije, vađenja zuba, davanja krvi ili bilo kakve invanzivne procedure bi moralo da bude obavezno. 

Ali to je toliko ukorenjena praksa i u skladu sa zdravim razumom da ne vidim razlog za obaveznost. Ljudi nisu retardi.

 

Toliko puta sam npr vadila krv u DZ - svi se ponašaju tako. Nešto redje dobijala injekcije (i najredje valcine) - svi oko mene koji su bili po istom zadatku (i ja sama) su se ponašali tako.

Zaključno sa Belexpo primanjem vakcine, gde je i napomenuto da to uradim.

  • +1 1
Link to comment



Mislim da si skroz u pravu, plus ovo sto mediji gruvaju sa snimcima gde se igla zabada u mišić skroz kontraproduktivno. Treba puštati snimke iz kovid bolnica i crne kese. Ako ni to neces, odmakni kadar snimi nasmejane ljude kako izlaze sa punktova za vakcinaciju, ili proizvodnu traku fajzera. Nemam strah od vakcina a sa druge strane mi je gadno da gledam kako ulazi u meso, ne gledam u iglu kada mi vade krv, kad vakcinišu klince niti sad pri vakcinaciji. Jbn igle u krupnom kadru, okrećem  glavu i kad gledam Pulp Fiction. 
i to ne neka igla, nego 08 zelena igletina [emoji38]ol:



sent from bubamoto

Link to comment

Dnevni broj datih doza se dosta smanjio.

 

7.4.

Quote

U Srbiji je do sada dato 2.687.311 doza vakcina protiv korona virusa

https://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/u-srbiji-dato-2.687.311-doza-vakcina-od-danas-u-svim-gradovima-i-opstinama-pocela-vakcinacija-bez-prethodne-prijave_1226370.html

 

9.4.

Quote

U Srbiji je do sada dato 2.836.012 doza vakcina protiv korona virusa

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=644679

 

Dnevni prosek za ova dva dana: 74 hiljade doza.

 

10.4.

Quote

Date 2.882.854 doze vakcine

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=644877

 

Dato za jedan dan: 47 hiljada doza.

 

14.4.

Quote

U Srbiji je obavljeno ukupno 2.982.427 vakcinacija protiv koronavirusa, rečeno je za Nova.rs u Vladi Srbije.

https://nova.rs/vesti/drustvo/jos-malo-pa-3-000-000-vakcinacija-u-srbiji/

 

Nešto manje od 100.000 za 4 dana tj. 25 hiljada dnevno.

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

U Austriji je ovaj debilko od premijera obecao da ce do 15.7. svi koji zele biti vakcinisani.

Doci ce jos milion doza Fajzera u Q2. Oni misle da oko 2/3 stanovnistva hoce da se vakcinise. Mislim iskreno da je broj daleko manji.

Inace odavde more nasih ljudi ide u Srbiju i svi redom dobijaju Fajzera.  Ja pitao ovog jednog lika pa kako ti nije bedak da ides dole trositi ljudima s obzirom da on po nicemu nije rizican, kaze bolje on nego da se baci. Empatija nula a inace bas ok lik.

 

Inace juce 60.000 vakcinisano. Islo bi puno brze ali jednostavno nema vakcina. Mislim da ce Sputnika odobriti tek u slucaju da julu vide da ne mogu positici obecano.

 

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

5.4.

Quote

Ona [premijerka Ana Brnabić] je kazala da Srbija trenutno raspolaže sa nešto manje od milion vakcina svih ostalih proizvođača, a da će sutra sa isporukom oko 106.000 doza Fajzerove vakcine, ukupan broj vakcina koje je Srbija nabavila preći 3,5 miliona.

https://rs.n1info.com/vesti/u-srbiju-stiglo-jos-pola-miliona-doza-vakcina-sinofarm/

 

Ako je stiglo 3,5 miliona, a dato oko 3 miliona, zašto se vakcinacija usporava na 25.000 doza dnevno kad imamo još pola miliona na lageru? Zašto nema jače kampanje i terenskog rada?

Link to comment

zato što biseri čuvaju 2 dozu za revakcinaciju onih koji su primili prvu, mogli su da se ugledaju na brite i idu na jednu dozu pa sa 3 meseca pauze da se daje druga, ako je uopšte potrebna

Link to comment
250 miliona (falširanih) ffp2 i ffp3 upola cene, nekorišćene. Plati 2 kamiona, stižu 3

Nadam se stvarno da ih ne bacaju, jer zaštita je ipak značajna iako nedovoljna za medicinske uslove...
5.4.
Ona [premijerka Ana Brnabić] je kazala da Srbija trenutno raspolaže sa nešto manje od milion vakcina svih ostalih proizvođača, a da će sutra sa isporukom oko 106.000 doza Fajzerove vakcine, ukupan broj vakcina koje je Srbija nabavila preći 3,5 miliona.

Analitičari procenjuju koliko bi nastavljanje negativne kampanje protiv J&J i AZ moglo doneti koristi za boljitak budžeta. Nas i turista 300 miliona




poludeo quote
Link to comment

Dve doze je primilo 1,2 miliona ljudi, to je ukupno 2,4 miliona doza. Do 3 miliona je još 600.000 sa po jednom dozom.

 

Onda u ovih pola miliona na lageru nemaju ni za njih sve.

Link to comment

Prvu dozu Fajzera kao da nisam ni primio, nikakva reakcija.

Od druge doze me je sinoć drmala temperatura, oka nisam sklopio. Sada mi je malo bolje, spustila se na 36,9, ali osećam se izmrcvareno.

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, vememah said:

Dve doze je primilo 1,2 miliona ljudi, to je ukupno 2,4 miliona doza. Do 3 miliona je još 600.000 sa po jednom dozom.

 

Onda u ovih pola miliona na lageru nemaju ni za njih sve.

pa koliko su dali astra zeke, ona može da stoji mesec dana a daje se na 84 dana, eto razlike :happy:

- revakcinacija az počinje 17 maja, znači da vakcine za to još nisu ni proizvedene, niti nam trebaju pre sredine maja

Edited by gone fishing
Link to comment
28 minutes ago, gone fishing said:

pa koliko su dali astra zeke, ona može da stoji mesec dana

 

Otkud sad to?

 

AZ je u Srbiju stigla jedan jedini put 21.2, a bez prijave se njom vakcinisalo i u aprilu.

 

7.4.

Quote

U Srbiji od danas u svim gradovima i opštinama počinje vakcinacija bez prethodne prijave, a građani će protiv korona virusa moći da prime vakcine Sinofarm i AstraZeneka, potvrdio je direktor kancelarije za e-upravu Mihajlo Jovanović.

https://www.danas.rs/drustvo/pocinje-vakcinacija-bez-prethodne-prijave-na-raspolaganju-vakcine-sinofarm-i-astrazeneka/

Edited by vememah
Link to comment
35 minutes ago, Locust said:

Prvu dozu Fajzera kao da nisam ni primio, nikakva reakcija.

Od druge doze me je sinoć drmala temperatura, oka nisam sklopio. Sada mi je malo bolje, spustila se na 36,9, ali osećam se izmrcvareno.

 

Primio drugu dozu Fajzera u utorak, nikakva reakcija, kao ni kod prve doze. Lagana glavobolja prvo veče, ali možda i zbog promene vremena :tongue:

Link to comment
8 minutes ago, vememah said:

 

Otkud sad to?

 

AZ je u Srbiju stigla jedan jedini put 21.2, a bez prijave se njom vakcinisalo i u aprilu.

 

7.4.

https://www.danas.rs/drustvo/pocinje-vakcinacija-bez-prethodne-prijave-na-raspolaganju-vakcine-sinofarm-i-astrazeneka/

 

Quote

 

Iz Kovaks mehanizma stiglo prvih 57.600 doza vakcina AstraZeneka

Ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović izjavila je danas, posle dočeka prvog kontigenta vakcina iz Kovaks mehanizma, da je reč o 57.600 doza vakcine AstraZeneka.

6Piše: FoNet02. aprila 2021. 19.56 Izmenjeno: 03. aprila 2021. 00.07

 

 
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...