Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bilo je naravno nekih zaražavanja posle recjepa kinezom u mojoj okolini...Ali sve do jednoga simptomi lakše prehlade...Niko ni blizu upale pluća niti bolnice...

  • +1 4
Link to comment

u mom okruženju ni jedno, al ti uzorci su presmešni da bi ocenili sinofarmovu vakcinu kao lošu

 

ima tu do vakcine, a ima i do “ponašanja” posle vakcinacije, revakcinacije i onog perioda od dve nedelje kada se stvaraju antitela


 

 

kako smo još davno ustanovili, najbolja vakcina je dostupna vakcina

  • +1 2
Link to comment

Mislio sam da sam oko vakcina cuo sve, ali jos nisam da je vakcina na sve jos i totalitarni kurac... :cry:

 

Zivele slobodne i demokratske vakcine!!! :isuse: 

 

Link to comment
2 hours ago, laser lotus said:

Izrael tek od sutra ukida obavezu nošenja maske na otvorenom.

 

Papir trpi svašta.

 

Okačeno 16.4, snimljeno možda koji dan ranije.

 

 

26.3.

 

11.4.

 

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, laser lotus said:

U oktobru nikog nisu vakcinisali pa su opet imali drastičan pad novih slučajeva. Za zemlju od 9 miliona stanovnika razlika između 69 i 23 dnevna slučaja nije previše bitna. LM, Eric Topol u ovom trenutku ne može sa sigurnošću da kaže da li je to rezultat vakcine ili ne.

 

Da se razumijemo, biće mi izuzetno drago ako se pokaže da je 50% vakcinisane populacije dovoljno za drastičan pad oboljelih, nemam ništa protiv ni da me svako pola godine klepe novom vakcinom ali bih jako voljeo da "struka" prvo skoči pa onda kaže hop (što im isuviše često nije polazilo za rukom u proteklih godinu dana). Drugim riječima, nek sačeka još mjesec dana pa ako cifre ostanu ovakve onda nek tvituje dok se boje ne rastope.

 

U to ime, ja sam već ranije pominjao tajming vrha i spuštanja krive zaražavanja Južne Afrike i UK. Evo ponovo, sa na jednom grafiku Izrael, UK i Južna Afrika, podsećam da Južna Afrika nije imala masovnu vakcinaciju, nisu koristili AZ kao neefikasnu protiv njihovog soja, krenuli su sa J&J ali su pauzirali zbog ugrušaka.

 

1579359563_UKIsraelSA.thumb.png.0048bf000131bbbf4da4bc0c44a5bf0c.png

 

SaE

 

Link to comment
On 15.4.2021. at 10:33, vememah said:

Nešto manje od 100.000 za 4 dana tj. 25 hiljada dnevno.

 

14.4.

Quote

U Srbiji je obavljeno ukupno 2.982.427 vakcinacija protiv koronavirusa, rečeno je za Nova.rs u Vladi Srbije.


https://nova.rs/vesti/drustvo/jos-malo-pa-3-000-000-vakcinacija-u-srbiji/

 

17.4.

Quote

У Републици Србији дато је 3.053.905 доза вакцина против COVID-19.
ажурирано 17.04.2021.

https://vakcinacija.gov.rs/

 

71.478 za 3 dana, tj. 23.826 dnevno.

Link to comment

Efikasnost kineza od 50% ako je i to tacno nije losa za ovu godinu dok ne bude dovoljno Fajzera za sve. Evo kako je AZN sa zvanicno samo 20% protiv JA soja odradila solidan posao u domu za stare u UK.

Iako cak pola radnika u domu nije vakcinisano od 13 slucajeva samo 1 vakcinisan.

Sa druge strane starci su bili 92% pelcovani i 10 ih se zarazilo of toga 6 vakcinisanih.

https://www.google.com/amp/s/www.dailymail.co.uk/news/article-9478203/amp/Coronavirus-Just-half-carers-vaccinated-London-borough-South-Africa-variant-outbreak.html

Link to comment
12 minutes ago, Moracikus said:

Efikasnost kineza od 50% ako je i to tacno nije losa za ovu godinu dok ne bude dovoljno Fajzera za sve. Evo kako je AZN sa zvanicno samo 20% protiv JA soja odradila solidan posao u domu za stare u UK.

Iako cak pola radnika u domu nije vakcinisano od 13 slucajeva samo 1 vakcinisan.

Sa druge strane starci su bili 92% pelcovani i 10 ih se zarazilo of toga 6 vakcinisanih.

https://www.google.com/amp/s/www.dailymail.co.uk/news/article-9478203/amp/Coronavirus-Just-half-carers-vaccinated-London-borough-South-Africa-variant-outbreak.html

Ispravka

I Fajzer je bio u upotrebi ne samo AZN ali bez revakcinisanih

Edited by Moracikus
Link to comment

Za Astra Zeneca ja sam čuo da ne da nije 20% efikasna, već kontra,50% je efikasna u izazivanju oboljevanja od korona virusa. To, kad ti prodje tromboza. Prvo dobiješ trombozu, a onda najmanje 50% verovatnoće da ćeš dobiti korona virus, ako se vakcinišeš Astra Zenecom.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
47 minutes ago, Tresko said:

Za Astra Zeneca ja sam čuo da ne da nije 20% efikasna, već kontra,50% je efikasna u izazivanju oboljevanja od korona virusa. To, kad ti prodje tromboza. Prvo dobiješ trombozu, a onda najmanje 50% verovatnoće da ćeš dobiti korona virus, ako se vakcinišeš Astra Zenecom.

Matematika u tvom postu je takva da postoji 100% verovatnoca za trombozu:)

Link to comment

az je 10% efikasna protivu južno afričke varijante in vitro :happy:

- ne vidim zašto bi lagali istraživači iz te zemlje, uostalom videli smo da se kod njih ovaj talas izazvan tim sojem ugasio sam od sebe posle nepuna 2 meseca

- i kod mrna vakcina ovaj soj spušta efikasnost ali za 10% tj na nekoh 80-85% u odnosu na divlji soj iz kine

- kada smo kod tih vakcina istraživanja su pokazala da je zaštita koja se postiže posle jedne doze (uk strategija) 1 okužen na 5000 ćipovanih, kod svih ostalih koji imaju strategiju 2 doze u razmaku od 3 nedelje, a nakon što prođu još 2 nedelje od druge doze, javlja 1 okužen na 15k čipovanih

- da bi se ti brojevi stavili u perspektivu treba napomenuti da se među onima koji još nisu čipovali zarazio 1 u 1100 ljudi u posmatranom vremenskom okviru

- što će reći da je efikasnost rajfajzena oko 92,7%

Link to comment
21 minutes ago, Krošek said:

Matematika u tvom postu je takva da postoji 100% verovatnoca za trombozu:)

Ne, ne, verovatnoća za trombozu je 150%. Sada je jasno da vakcina Astra Zeneca funkcioniše u obrnutom smeru.

Link to comment
16 minutes ago, gone fishing said:

az je 10% efikasna protivu južno afričke varijante in vitro :happy:

- ne vidim zašto bi lagali istraživači iz te zemlje, uostalom videli smo da se kod njih ovaj talas izazvan tim sojem ugasio sam od sebe posle nepuna 2 meseca

- i kod mrna vakcina ovaj soj spušta efikasnost ali za 10% tj na nekoh 80-85% u odnosu na divlji soj iz kine

- kada smo kod tih vakcina istraživanja su pokazala da je zaštita koja se postiže posle jedne doze (uk strategija) 1 okužen na 5000 ćipovanih, kod svih ostalih koji imaju strategiju 2 doze u razmaku od 3 nedelje, a nakon što prođu još 2 nedelje od druge doze, javlja 1 okužen na 15k čipovanih

- da bi se ti brojevi stavili u perspektivu treba napomenuti da se među onima koji još nisu čipovali zarazio 1 u 1100 ljudi u posmatranom vremenskom okviru

- što će reći da je efikasnost rajfajzena oko 92,7%

Apsolutno, sve je jasno. Poznato je da su rezultati in vitro najpouzdaniji. Koga još interesuju rezultati u realnom životu. I naravno porediti jednu dozu sa dve doze je apsolutno logično i opravdano.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Moracikus said:

Evo kako je AZN sa zvanicno samo 20% protiv JA soja odradila solidan posao u domu za stare u UK.

Iako cak pola radnika u domu nije vakcinisano od 13 slucajeva samo 1 vakcinisan.

Sa druge strane starci su bili 92% pelcovani i 10 ih se zarazilo of toga 6 vakcinisanih.

https://www.google.com/amp/s/www.dailymail.co.uk/news/article-9478203/amp/Coronavirus-Just-half-carers-vaccinated-London-borough-South-Africa-variant-outbreak.html

 

Kad već prenosiš, prenesi onako kako jeste: procenti vakcinisanih odnose se na celu opštinu, a ne samo na taj dom. Doduše, verovatno ne odstupaju mnogo. Stanovnici doma su bili vakcinisani 1 dozom oksfordske tj. Astrazenekine i prošlo je najmanje 2 nedelje, a 1 zaposleni jednom dozom tursko-nemačke tj. Biontek-Fajzerove. Nije objavljeno koliko stanovnika ima dom.

 

Uz to, ne postoji zvanično ispitivanje AZ vakcine protiv južnoafričke varijante (B.1.351) koje bi pokazalo njenu efikasnost protiv smrti ili teških oblika bolesti pošto su u jedinom ispitivanju i vakcinisani i nevakcinisani imali samo lakše i srednjeteške oblike, i na kojem je nađeno da je uz ogromnu nesigurnost njena efikasnost protiv takvih oblika 10%, a ne 20%. 22% je efikasnost u JAR bez obzira na soj.

 

Quote

In the primary end-point analysis, mild-to-moderate Covid-19 developed in 23 of 717 placebo recipients (3.2%) and in 19 of 750 vaccine recipients (2.5%), for an efficacy of 21.9% (95% confidence interval [CI], −49.9 to 59.8). Among the 42 participants with Covid-19, 39 cases (95.1% of 41 with sequencing data) were caused by the B.1.351 variant; vaccine efficacy against this variant, analyzed as a secondary end point, was 10.4% (95% CI, −76.8 to 54.8).

...

A two-dose regimen of the ChAdOx1 nCoV-19 vaccine did not show protection against mild-to-moderate Covid-19 due to the B.1.351 variant.

 

NZq34kS.png

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2102214

 

Stručnjaci koji su se oglašavali u medijima nakon što je ovo objavljeno, a i sam proizvođač, ponavljali su da očekuju da je efikasnost osetno veća protiv teških oblika i smrti.

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

az je 10% efikasna protivu južno afričke varijante in vitro :happy:

 

 

- i kod mrna vakcina ovaj soj spušta efikasnost ali za 10% tj na nekoh 80-85% u odnosu na divlji soj iz kine

 

Nije in vitro, pogledaj post iznad i taj procenat se ne ne odnosi na teške slučajeve i smrt.

 

Fajzer je saopštio da su na malom uzorku, dakle s velikom nesigurnošću dobili efikasnost 100% (6 osoba iz placebo grupe zarazilo se južnoafričkom varijantom, a 0 među vakcinisanima), ne znam gde si izbunario tih 80-85% kod iRNK vakcina u bilo kom objavljenom istraživanju.

 

Quote

In South Africa, where the B.1.351 lineage is prevalent and 800 participants were enrolled, nine cases of COVID-19 were observed, all in the placebo group, indicating vaccine efficacy of 100% (95% CI, [53.5, 100.0]). In an exploratory analysis, the nine strains were sequenced and six of the nine were confirmed to be of the B.1.351 lineage.

https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-confirm-high-efficacy-and-no-serious

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...