Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Kakav je zaključak, nakon par meseci vakcinisanja, o tome da li smeju da se vakcinišu ljudi koji su imali ozbiljne alergijske reakcije na penicilin i kojima je penicilin strogo zabranjen? Mislim na vakcinisanje Fajzerom, pre svega? Da li postoje neka istraživanja?

Edited by Velocipede
Link to comment
1 minute ago, stray cat said:

 

Ja sam bio u istoj situaciji, s tim da je moja majka bila klasični antivakser (je l' vi oćete dumrem itd, pa kad sam ja primio, prelomila i ona). Radim u bliskom kontaktu s gomilom ljudi, iskreno nisam verovao da će Fajzer da bude za obične smrtnike, nego kao evo imate i to u izboru, mož' da ga štiklirate (a dobićete ga na svetinikad), štiklirao sam sve, kad je stigao poziv za kinesku vakcinu nisam se uopšte razmišljao.

 

Ono što je, po meni, laički, bitno: prilog "prerano" u odnosu na glagol primiti (vakcinu), nije relevantan (koja to šteta može osim da je, uslovno rečeno - slaboefikasn), ja mislim da sigurno ide još jedna vakcina do kraja godine (jer će ovo čudo da mutira još mnogo puta) i to najnajverovatnije drugačija nego prva.

 

A možda i grešim.

ne, ne, sve se slazem sa tobom!

nego se sad meni otvorio problem, u ovom konkretnom trenutku (plus sto osecam krivicu sto nisam otvorila sto ociju oko tretiranja tog preloma, ortoped je pokazao jeziv nemar koji moju majku moze kostati samostalnosti i mogucnosti da duze vreme/ikad brine sama o sebi). 

Link to comment
31 minutes ago, Aleksija said:

ja sam od onih strebera koji su na pocetku rekli da je najbolja vakcina ona koja je dostupna sad i odmah, da su sve vakcine dobre, da je cilj smanjenje verovatnoce zaraze, a ne stopostotna garancija i ostalo... a sad polako pocinje da me jede, da li sam podstakla svoje starije da krenu prerano u vakcinaciju, iako sam imala ozbiljne rezerve prema netransparentnom procesu i to nakon vise nego temeljnog informisanja. nadajmo se da ce ipak biti ok.

 

Nemojte da vas jede, od ljudi koji su želeli da se vakcinišu, ogroman broj je tako razmišljao. Ja se sad malo glockam što nisam sačekala da primim ove EU poželjne, jer mi je posao takav da ću neminovno kad tad morati opet na službena putovanja, a i privatno  volim da putujem, međutim, u datom trenutku sam se prijavila za bilo koju, stigao poziv za Sinopharm i ja sam otrčala sva srećna - zbog sebe, zbog porodice, zbog okoline. Mislila sam da će Fajzera biti retko do nikad, te da će ga deliti u zdravstvu. Onda su se mojim primerom poveli i neki ljudi iz firme i sad je dosta nas primilo Sinopharm, jer kako smo mogli znati da će nam PKS omogućiti da se vakcinišemo u martu. Moja mama je primila sinopharm iako je kao lekar mogla da dobije Fajzer, njena ustanova još nije bila na redu, a bilo joj je frka jer je tata bio onkološki bolesnik. Ona doduše misli da će se s putovanjima sve srediti, a da je bilo važno primiti vakcinu što pre.

 

Ja se eto tu i tamo malo iznerviram posebno ako sad kapilarni glasovi poprimaju Fajzere, ali imajući ceo kontekst u vidu - drago mi je što sam primila Sinopharm i što sam "povukla" mamu, tetku i baba tetku sa sobom. Svi smo ok, baba tetka ima skoro 90 godina, svaki dan ide u prodavnicu sama, u kontaktu je s ljudima i pu pu da ne ureknem, dobro joj je.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Aleksija said:

 

 

a i zasto bi ti radio posao koji je pfizer i naucnici koji ga ispituju uradio umesto tebe, na vreme. i zacudo, objavio rezultate da i drugi vide.

 

 

 

 

Ne zbog toga, ja ne verujem da bi mi saznanje o broju AT ikako promenilo situaciju.

2 hours ago, Milosh76 said:

Jel su te zvali ili standardno sms i mail?

Standardno SMS i prateći mail.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, angelada said:

 

...

 

Ja se eto tu i tamo malo iznerviram posebno ako sad kapilarni glasovi poprimaju Fajzere, ali imajući ceo kontekst u vidu - drago mi je što sam primila Sinopharm i što sam "povukla" mamu, tetku i baba tetku sa sobom. Svi smo ok, baba tetka ima skoro 90 godina, svaki dan ide u prodavnicu sama, u kontaktu je s ljudima i pu pu da ne ureknem, dobro joj je.

svaka vakcina je uau, a imajuci u vidu kontekst i poetsku pravdu, odlichno je da bash kapilarnim glasovima menjamo dnk i da nemaju djece :lolol:

 

zamishljam kad krene to masovno, pa sve kao i mi sebri, kad stignesh tamo, daju ti shta ima, kad ono - rajfajzen, i nema nazad. a lepo su mogli primit kineza kad i normalan svet :dry:

 

edip@renne. da drmnemo josh po jednu? :hihi:

Edited by gospa buba
  • Haha 1
Link to comment
29 minutes ago, angelada said:

 

Nemojte da vas jede, od ljudi koji su želeli da se vakcinišu, ogroman broj je tako razmišljao. Ja se sad malo glockam što nisam sačekala da primim ove EU poželjne, jer mi je posao takav da ću neminovno kad tad morati opet na službena putovanja, a i privatno  volim da putujem, međutim, u datom trenutku sam se prijavila za bilo koju, stigao poziv za Sinopharm i ja sam otrčala sva srećna - zbog sebe, zbog porodice, zbog okoline. Mislila sam da će Fajzera biti retko do nikad, te da će ga deliti u zdravstvu. Onda su se mojim primerom poveli i neki ljudi iz firme i sad je dosta nas primilo Sinopharm, jer kako smo mogli znati da će nam PKS omogućiti da se vakcinišemo u martu. Moja mama je primila sinopharm iako je kao lekar mogla da dobije Fajzer, njena ustanova još nije bila na redu, a bilo joj je frka jer je tata bio onkološki bolesnik. Ona doduše misli da će se s putovanjima sve srediti, a da je bilo važno primiti vakcinu što pre.

 

Ja se eto tu i tamo malo iznerviram posebno ako sad kapilarni glasovi poprimaju Fajzere, ali imajući ceo kontekst u vidu - drago mi je što sam primila Sinopharm i što sam "povukla" mamu, tetku i baba tetku sa sobom. Svi smo ok, baba tetka ima skoro 90 godina, svaki dan ide u prodavnicu sama, u kontaktu je s ljudima i pu pu da ne ureknem, dobro joj je.

 

Kako ja vidim najmanje do leta od putovanja po Evropi nema nista, tako da nemoj da se glockas vec kad prodje nekih sest meseci od Kineza ili tako nesto uzmi vakcinu koju hoces, a bice ih u izobilju, i resen problem. Mozda gresim jer sam totalni laik za imunologiju i mikrobiologiju ali ne vidim kako bi posle toliko dugo vremena jedna vakcina mogla da smeta drugoj ili da napravi neki picvajz u organizmu. Skoro svi smo se vakcinisali po "Aleksija doktrini" koja glasi - Vakcinisi se cime god da bi se ovo sranje zaustavilo pa posle birkaj koliko ti drago. Ja i dalje ne vidim sta je lose u toj doktrini, to je bio sasvim racionalan i logican izbor u tom trenutku.

 

Uostalom, sta god da si uradila, uradila si, to je sada zavrseno. Kazu da ne vredi plakati za prolivenim mlekom pa racunam da jos manje vredi plakati za mlekom za koje jos uvek nije sigurno da je uopste proliveno.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Djuro said:

ovi na sajmu cijepe i vikendom?

btw, gde se mogu naci te informacije (radno vreme i sl)?

svaki dan do 16

osim ako nije dan za dezinfekciju, ali to objave dan ranije

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, renne said:

U Vranju bila masovna organizovana vakcinacija medijskih radnika Severne Makedonije

 

Bravo. Ti jadni lekari i dole najebavaju kao zuti, neka smo i mi jednom uradili pravu stvar. Ako vec ima viska vakcina zasto da ne.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...