Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ja sutra idem na 2. dozu. Inace me i dalje malo boli rame od prve (ne zalim se, naprotiv, ocekivala sam temp. i tako to, isla sam logikom da ce mi organizam burnije reagovati jer nisam imala nikakva antitela). Mama je revakcinisana pre 6 dana. Mi necemo meriti antitela, vec smo dovoljno istraumirane ovih godinu i nesto, a ponasamo se kao i pre vakcine. 

Sta je tu je, nemam nista protiv da se ponovo vakcinisem na jesen ako ce vec ostati toliko. Inace, nemam volje ni snage da bilo koga ubedjujem, drugarica iz srednje mi poslala poruku na viber da cu dobiti autoimunu bolest i da idem posle vakcine da proveravam krvnu sliku. Razbesnela sam se i napisala joj da ide da proveri svoj mozak.

Edited by Alfa
  • +1 6
  • Haha 2
Link to comment
43 minutes ago, Kelt said:

pa dobro, za sada nas nisu pobili, a o efikasnosti cemo drugom prilikom. kao da je to nabitnije :sleep:

 

4 hours ago, Tale said:

Ja sam to davno odlučio 

a i zasto bi ti radio posao koji je pfizer i naucnici koji ga ispituju uradio umesto tebe, na vreme. i zacudo, objavio rezultate da i drugi vide.

 

 

citam juce o epidemije variole vere, pa ima jedan odlomak iz knjige - kako je sve pocelo

Quote

Susret sa šezdesetogodišnjim čovekom u toploj čekaonici skopske infektivne klinike u rano jutro 20. decembra 1971. godine ispostaviće se sudbonosnim, ne samo za Hotija. Neznanac je započeo ćaskanje posavetovavši ga da ne brine ukoliko posle vakcine dobije osip po licu ili telu. Ovaj savet je već uznemirenom Hotiju legao kao so na ranu. Šta je dalje bilo, detaljno u svojoj knjizi Bez obdukcije, koja će u izdanju Prometeja biti uskoro objavljena, detaljno opisuje Nikola Bura. Zahvaljujući ljubaznosti autora, "Vreme" prenosi šta je ovaj čovek rekao Hotiju i tako, praktično, odškrinuo vrata epidemiji koja će odneti 40 života: "Slušaj, pusti ti ove lekare i njihove vakcine. Ovako jakom čoveku, kao što si ti, boginje ništa ne mogu. Tebi je važno samo da dobiješ potvrdu o vakcinaciji. Nego, dok čekamo, idi u apoteku, tu ti je prekoputa bolnice, kupi malo alkohola i vate, i čim ti daju vakcinu idi u klozet, tamo te niko ne vidi, pa je obriši. Ostaćeš zdrav, pa završavaj poslove."

Praktičnom Hotiju koji je već isplanirao da se u Skoplju zadrži par dana kako bi obavio neke poslove i video se sa nekoliko ljudi sa kojima je trgovao žitom i brašnom, najmanje je falio neki dosadan osip ili pak groznica. Brzo je prelomio. Sat vremena kasnije vatom natopljenom u alkohol čistio je vakcinu u klozetu. Dva meseca kasnije Ibrahim Hoti je variolu doneo u Jugoslaviju, a sam se razboleo od njenog blažeg oblika. Ipak, međunarodni sertifikat o vakcinaciji je dobio bez kontrole njene uspešnosti – mimo propisa.

 bilo i onda antivaksera izgleda.

  • +1 3
Link to comment
36 minutes ago, Aleksija said:

pa dobro, za sada nas nisu pobili, a o efikasnosti cemo drugom prilikom. kao da je to nabitnije :sleep:

 

Da li smatraš da je bilo pametnije da smo otkačili Kineze, pa da smo s vakcinacijom na nivou BiH, eventualno Hrvatske?

X ljudi je radilo antitela posle kineza i velika većina ih ima. 

 

Uzgred, odakle ti ovo da nas nisu pobili? Na FB se uveliko priča da su mnogi ubijeni. Zar sumnjaš u FB? 

www.washingtonpost.com je dobar izvor za FB kada je Kina u pitanju. Za čipovanje Pfizerom potreban je neki drugi.

Edited by duma
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, duma said:

 

Da li smatraš da je bilo pametnije da smo otkačili Kineze, pa da smo s vakcinacijom na nivou BiH, eventualno Hrvatske?

X ljudi je radilo antitela posle kineza i velika većina ih ima. 

 

Uzgred, odakle ti ovo da nas nisu pobili? Na FB se uveliko priča da su mnogi ubijeni. Zar sumnjaš u FB? 

www.washingtonpost.com je dobar izvor za FB kada je Kina u pitanju. Za čipovanje Pfizerom potreban je neki drugi.

ja bas nemam poverenja u ove vakcine, nisu dovoljno ispitane, a ako ikad budem primala vakcinu, sto cu jos da razmislim dobro, to ce biti fajzer. sta da ti kazem, tako ja mislim.

Edited by Aleksija
  • Haha 2
Link to comment
8 minutes ago, duma said:

 

Da li smatraš da je bilo pametnije da smo otkačili Kineze, pa da smo s vakcinacijom na nivou BiH, eventualno Hrvatske?

X ljudi je radilo antitela posle kineza i velika većina ih ima. 

 

Uzgred, odakle ti ovo da nas nisu pobili? Na FB se uveliko priča da su mnogi ubijeni. Zar sumnjaš u FB? 

www.washingtonpost.com je dobar izvor za FB kada je Kina u pitanju. Za čipovanje Pfizerom potreban je neki drugi.

a evo, ozbiljno: videcemo za kineza. za sada izgleda da smo dobro uradili.

medjutim, ako se pokaze da ima izrazito nisku efikasnost u odredjenoj grupi stanovnistva (a takodje imas x primera i za to), a nas car nastavi da ih kupuje na kamione, kao sto sada deluje, gde smo onda?

nedostatak informacija itekako smanjuje poverenje u vakcinaciju, narocito u ovakvim situacijama. ne vidim da ima nesto mnogo brige medju onima koji su primili druge vakcine, cak i kad nemaju unapred najavljenu svemirsku efikasnost. doduse, manje ih je ljudi primilo.

  • +1 4
Link to comment

i evo, iako stvarno mrzim da pricam kroz licni primer: moja majka, uredno vakcinisana kinezom medju prvima, mora sad, u sred ovog gadnog talasa, da odradi jedno hilajdu fizikalnih terapija zato sto joj lekar uopste nije pogledao prelom pre nego sto je stavio gips, pa nije pogledao ni na kontroli, pa je sve potpuno pogresno sraslo, a ruka skoro neupotrebljiva.

 

super je reci da je dovoljno ponasati kao da uopste nisi primio vakcinu, ali ona u ovom trenutku nema tu privilegiju, mora da ide na terapije i u rizicno okruzenje. hajde da izuzmem anegdotalne primere, ali cak i neki relevantniji izvori govore o nizoj do nikakvoj efikasnosti sinofarma za 65+. ona ne zeli da proverava at, niti sam je ja ikad podsticala da to uradi.

dakle, prakticne situacije namecu prakticne izbore.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...