Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ja se prijavio, čitajuću topik, digao ruke od Kineza, prijavio se za Fajzera i Zeku pošto ju je keva dobila pa da se ne pitaš to sam odabrao nešto drugo a nju terao na ono. :D

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, gospa buba said:

shtavishe ubedjena sam da ni ludi nestor lichno i luda danica, da se venchaju i vakcinishu u istom trenutku, ne bi namamili ni 100 sledbenika.

 

a oni se pitaju, ne novak i ne gospodin aleksandar.

 

prozvali bi patrijarha da je izdao pravoslavlje :hihi:

 

Porfirije jos nema neku fan bazu, a ako bi se vakcinisao i pozvao i sve vernike da isto ucine (sto bi bilo naravno pozitivno), optuzili bi ga da je zapravo postavljen od strane Zapada/Vatikana. Nije slucajno da je rekao da mu je Hrvatska druga domovina i tako to..

 

Zapravo, lom u mozgu kod tih ljudi moze jedino da izazove Putin kada se bude vakcinisao. Pustio sam izjavu Mile Aleckovic samo zbog toga da vidim sta kaze za rusku vakcinu, sta su u nju stavili, i tu je bila neodredjena, kao vakcina nije potrebna, pa ni ruska. Ruskoj vakcini ne moze da se prilepi da je satanisticka..

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Ima li nekog konsenzusa oko toga koja je vakcina najpodrobnija za osobe sa (blazim ili tezim) autoimunim oboljenjima? Logika mi kaze Kinez, ali nesam strucan.

Sve i jedna je podobna. Osim ukoliko trenutno ne uzimate jake imunosupresive (pa cak i tu su dozvoljeni neki koji su vise imunomodulatori)...
Znaci, osim ukoliko se ne lecite nekim agresivnim terapijama zbog kojih ste u sterilnoj prostoriji, svakako je bolje uzeti vakcinu nego rizikovati da vam tek kovid zamrsi konce u imunitetu (ima vise clanaka na temu, npr. ovaj https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33332890/)...

Izvor za ove moje tvrdnje - relevantni strucnjaci koje sam slusao.
Zvanican predlog CDCa - mozete da primite vakcinu, iako nemamo jos preterano podataka...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

izvesni golman milan jelovac, branio na maldivima u nekom fk-u odbio da primi astra zeku i momentalno mu je raskinut ugovor

 

 

jedini ispravni put u ovom ludilu

 

 

 

565C48FB-0FB9-4FB5-91F3-05E8DC2A2B8E.thumb.jpeg.feba6152e4c224eb50f3f94a4914b408.jpeg

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

smatram da to ne bi dalo nikakav rezultat. posle skoro godinu dana skoro idiotske nacionalne kampanje 'danas jedno sutra drugo' bukvalno svakog dana i na svim frontovima, mislim da nema tih selebritija koji mogu da poprave stvar u smislu masovnosti. ljudi koji ne zele su fantastichno ushancheni u svoj fanatizam, ne vidim kako to moze da se reshi osim ozbiljnom prinudom (ima sve ali pcr na svaka 72 sata ili nema nichega). ili da direktno umru od korone, poshto ne vidim ni da umiranje bliznjih neshto bitno menja, prosto su reshili. a ozbiljna prinuda ce pre da okrnji popularnost nego shto ce da popravi brojno stanje, bojim se da je domacin preshao granicu, shto zbog dobrih savetnika, shto zbog entropije kao takve, u kojoj je realno uzivao sve vreme. sad ce da plati, loshe je shto cemo i mi, a interesantno je da to vishe ni nema veze nama, stvar je globalna.

posto mi po difoltu najebavamo i placamo, ajde nek nam se bar i on malo pridruzi.

 

a i ja se svaki put sama sebi smejem kad krenem da planiram racionalan i informisan izbor u zemlju u kojoj bukvalno sve zavisi od toga da li je to jutro vucic imao 1 promil manji rejting ili mu je upravo sinoc neko ponudio par procenata bolju semu za ugradnju.

no, sto kaze buba, najgore je to sto neke stvari nisu toliko ekskluzivitet srbije - ipak, naravno, u ovoliko pervertiranoj meri jesu malo verovatne bilo gde drugde.

mada mislim da postoji jos jedan, ja bih rekla ne bas beznacajan, broj onih koji nisu tvrdo jezgro i koje bi se dali okrenuti ili se jos uvek dvoume.

a da bi se to odigralo, prvo treba vucic jos jednom iskreno sebi da prizna da je korona dobila i ovu rundu, pa cemo videti ko ce da osmisli kampanju i kako ce to sve da radi.

 

Link to comment

pa to. sreca i nesreca 2u1 jesu shto mi ne znamo koliko je veliko tvrdo jezgro. mislim, po prirodi termina ne moze bit mnogo veliko, al svejedno. nema odgovarajuceg autoriteta za protiv, kad su oni antiprotivni :unsure:

Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

izvesni golman milan jelovac, branio na maldivima u nekom fk-u odbio da primi astra zeku i momentalno mu je raskinut ugovor

 

 

jedini ispravni put u ovom ludilu

 

 

 

565C48FB-0FB9-4FB5-91F3-05E8DC2A2B8E.thumb.jpeg.feba6152e4c224eb50f3f94a4914b408.jpeg

 

 

haha

od 4 stranca,

trojica (3) nisu hteli da ga prime,

sto je, brat bratu, 90%.

 

ko u onoj staroj, narodnoj,

bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al taj nisam ja.

 

trojica od nas toga jutra
a samo jedan živi
al taj nisam ja.

 

 

Link to comment
21 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

izvesni golman milan jelovac, branio na maldivima u nekom fk-u odbio da primi astra zeku i momentalno mu je raskinut ugovor

 

 

jedini ispravni put u ovom ludilu

 

 

 

565C48FB-0FB9-4FB5-91F3-05E8DC2A2B8E.thumb.jpeg.feba6152e4c224eb50f3f94a4914b408.jpeg

 

 

ali slobodyy kretanjyy i govoryy :cry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...