Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2 minutes ago, Tresko said:

Ljudi su zabrinuti normalno, i oko kineske vakcine, kao što su sada zabrinuti i oko AZ vakcine.

A ova kampanja koja se razbuktala protiv AZ, je samo jedan deo. Sa čime se sve sučeljavaju još od pre početka proizvodnje(jer se već znala cena) to je haos. 

Kao i mnoge druge stvari kod kineza, cena je vrlo varijabilna i zavisi od toga kome se prodaje. Neki imaju vrlo dobre cene, neki bivaju odrani.

Kinezi mnogo greše što ne objavljuju podatke, ali to je njihov stil u svemu, pa i u ovome.

to za az je izgleda bas bezveze prica i baca senku na ceo vec dovoljno neujednacen i kilav proces vakcinacije.

a za kineza, koje god sam procene gledala, svuda je bio najaskuplji u odnosu na druge vakcine - moguce da to ima veze i sa tehnologijom same vakcine.

Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

to za az je izgleda bas bezveze prica i baca senku na ceo vec dovoljno neujednacen i kilav proces vakcinacije.

a za kineza, koje god sam procene gledala, svuda je bio najaskuplji u odnosu na druge vakcine - moguce da to ima veze i sa tehnologijom same vakcine.

Da, cena je posledica tehnologije koja je prastara.

A meni je recimo interesantno da niko, ali baš niko ni da zucne ništa o CureVac. Vakcina koja je tek počela proces odobravanja u EMA, a svi u EU su bili obavezni da sa njima potpišu ugovore o isporuci i to sa njima prvo pa onda sa drugima. O njima se ništa ne zna, nema nikakvih informacija i sve je obavijeno velom tajne. A ugovore imaju potpisane sa svim državama EU još od septembra.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

ne bih rekla. samo nemamo podatke, pa ni ne znamo.

 

Valjda ce uskoro i tema sa rezultatima na antitela svih vakcina kod nas.

Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

Nije ni razmaženo ni nezahvalno, svako ima svoje motive i razloge zašto neku vakcinu preferira. Pa koliko znam ljudi da su hteli isključivo kinesku jer se plaše "novotarija". 

 

Ti ne smeš zbog hronične terapije citostaticima? Ni kinesku? 

da, ja ne smem ni kinesku jer sam na citostatiku, verovatno nisu imali obelele od kancera medju ispitanicima, slicno kao i druge sa autoimunim i ostalim bolestima kod kojih se vakcine ne preporucuju, pa lekari nikako ne preporucuju vakcinaciju dok smo na terapijama. a ja cu ukoliko ova bude odradila posao, verovatno biti dugo, kod mene je kancer u hronicnoj formi. mada ja imam izuzetno visoke T limfocite, na ustrb neutrofila tj granulocita, pa sam jako retko obolevala od virusnih infekcija, a cesce od bakterijskih, dosta ih i bildujem raznim preparatima za poboljsanje imuniteta i nekako se (laicki i optimisticno) nadam se da me nece korona... 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Zeni(dijabeticar) internista iz Medigrupa rekla da se obavezno vakcinise, Fajzer ili Sputnik, nikako Zeka, nije dala neki specijalan razlog.

I rekla je da ako planira potomstvo da izbegne Fajzera. Posto ne planira(mo) nije ulazila u detalje.

Sad cekam da prelomi I da se prijavi konacno.

Link to comment
1 hour ago, villiem said:

Ne znam sad datume ali trebalo bi uskoro da prodje oko mesec dana od revakcinacije onih prvih, posle toga mozemo da detaljisemo..lupio sam vreme, meni treba jos tri nedelje, pa pricam napamet. Ako su vec bili po bolnicama, cak i na ventilatoru onda su mozda zarazeni pre isteka tih mesec dana, posle prve, neposredno posle druge ili cak citave dve nedelje od druge

tako da nema dovoljno podataka

9. februara počela revakcinacija kinezom, punih 5 nedelja.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Milosh76 said:

Zeni(dijabeticar) internista iz Medigrupa rekla da se obavezno vakcinise, Fajzer ili Sputnik, nikako Zeka, nije dala neki specijalan razlog.

I rekla je da ako planira potomstvo da izbegne Fajzera. Posto ne planira(mo) nije ulazila u detalje.

Sad cekam da prelomi I da se prijavi konacno.

Jao to doktori više, uh...:isuse:

 

Nego, jedno pitanje, ako je zaista neki problem u AZ vakcini kao takvoj a ne u odredjenoj seriji, zar se to ne bi odnosilo i na Sputnjik V?

Nisam čuo da išta pominju za njega, a koliko sam shvatio Šeklera ranije, prva doza je identična kod obe vakcine, druga se razlikuje kod Rusa.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Pričao sa izabranom doktorkom i ona mi rekla da uzimanje aspirin protect-a može da pomogne "za svaki slučaj" protiv stvaranja tromba vakcinisanih sa AZ.
E sad ona ima moj karton zna šta bih smeo šta ne...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, nezvanova said:

a gde si vakcinisan, ukoliko nije neprimereno pitanje?

 

Nije BG tako da ti ne bi pomogao ni da sam brže odgovorio.

Prilikom prve vakcine pošto sam bio među poslednjima jedna  medicinska sestra bukvalno je vukla  za ruku svog debeljuškastog muža i dovikivala ekipi sa bockama "Evo imamo još jednog kandidata", kapiram da su ga med. sestre dovukle neplaniranog  da primi višak vakcina koji je preostao.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

EwtdkoyWEAEhDoF?format=jpg&name=large

 

 

Kreće ozbiljna kampanja.

 

Još da se lažljivi Vučić vakciniše kineskom vakcinom u selu kako je pre neki dan bio najavio.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pričao sa izabranom doktorkom i ona mi rekla da uzimanje aspirin protect-a može da pomogne "za svaki slučaj" protiv stvaranja tromba vakcinisanih sa AZ.
E sad ona ima moj karton zna šta bih smeo šta ne...

.... Shiit has hit the fan!
 

Mislim da je slaba vajda od toga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...