Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Za vas koji jurite Pfizer, cuo sam iz relativno pouzdanog izvora (doduse druga ruka) da sledeci ponedeljak stize 60 hiljada doza u Srbiju.
[emoji847]Ja cekam od 1. februara, nadam se da cu upasti u tu turu jer sam rizicna grupa i 45

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ronin said:

Znači reklo bi se da je zaključak PPP konzilija da Kinez definitivno ne šljaka...Mašalah...

ne bih rekla. samo nemamo podatke, pa ni ne znamo.

  • +1 1
Link to comment
Znači reklo bi se da je zaključak PPP konzilija da Kinez definitivno ne šljaka...Mašalah...

Na temu ovoga...danas bio do hemijskog ciscenja u kraju, kaze radnica vlasnik kacio koronu pa upalu pluca, bio na respiratoru par dana, skinut srecom i oporavlja se. Vakcinisan i revakcinisan Kinezom pre toga. Iskreno se nadam da nije do neefikasnosti Sinofarma jer bi posledice bile katastrofalne po ishod procesa imunizacije :(
Link to comment

Ne znam sad datume ali trebalo bi uskoro da prodje oko mesec dana od revakcinacije onih prvih, posle toga mozemo da detaljisemo..lupio sam vreme, meni treba jos tri nedelje, pa pricam napamet. Ako su vec bili po bolnicama, cak i na ventilatoru onda su mozda zarazeni pre isteka tih mesec dana, posle prve, neposredno posle druge ili cak citave dve nedelje od druge

tako da nema dovoljno podataka

Edited by villiem
Link to comment

Da je bilo iole pameti i iskljucivanja narativa 'prvo moja guzica i moje pare' moglo je, pocev od WHO pa na nize, da se sredi da se sve vakcine distribuiraju u identicnom pakovanju i dele organizovanotm, srazmerno proizvedenim kolicinama, potrebama, prioritetima...

Prostom sifrom i kompjuterskim pracenjem/evidencijom zainteresovana nauka i vlasti mogle bi i u tom slucaju da prate eventualne nuspojave i sve druge podatke od znacaja.

Ovako, vakcinisanje se pretvorilo u mesavinu nadgornjavanja, neopisive gomile glasina i najrazlicitijih misljenjatm, srpski receno u 'jebe lud zbunjenog', muljanje oko para/profita, politike...:puke:

Svako bi primio vakcinu koja mu se zalomitm, sto bi bilo jedino korektno i postenotm resenje kojim bi se, sve drugo na stranu, izbegla konfuzija, ubrzala vakcinacija i sprecile spekulacije, suzbile glasine...

E, Darvine, Darvine... :fantom: 

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, de Sisti said:

Ako moze neko i za Sinopharm da okaci

Pa može ovakva tabela da se napravi i za Sinopharm i za druge vakcine. Što ne znači da je to i tačno.

Pazi, tabela-izvor Pfizer Biontech.:laugh:

Jedino što se tačno zna za kinesku vakcinu je da steriliše, jede mozak i da se kinezi ne vakcinišu.

E da, i da je vlasnik hemijskog čišćenja posle vakcinisanja kineskom vakcinom fasovao upalu pluća. 

Edited by Tresko
  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
15 minutes ago, Tresko said:

Pa može ovakva tabela da se napravi i za Sinopharm i za druge vakcine. Što ne znači da je to i tačno.

Pazi, tabela-izvor Pfizer Biontech.:laugh:

Jedino što se tačno zna za kinesku vakcinu je da steriliše, jede mozak i da se kinezi ne vakcinišu.

E da, i da je vlasnik hemijskog čišćenja posle vakcinisanja kineskom vakcinom fasovao upalu pluća. 

pa ne, pazi, oni imaju mnogo vise studija, kao i podatke iz 3. faze + podatke iz izraela koji se sve vreme prate i koriguju.

kod kineza nista od toga nije dostupno, osim jednog jedinog clanka iz lanceta iz 1/2 faze. zato se ovako nagadja i zato su do sada svi, ali bas svi strucnjaci bar 2 ili 3 puta davali potpuno razlicite vremenske okvire. 

  • +1 2
Link to comment

Mali update, u firmi imamo primer efektivnosti AZ vakcine, koleginica od 55 godina, prilično krhkog zdravlja, mesec dana posle prve doze fasovala koronu zajedno sa komplet familijom. Muž doneo u kuću, eno ga na kiseoniku u bolnici, srećom jak je, pa će se izvući, sin leži u krevetu sa kompletom simptoma, a ona je imala dva dana 37 sa nešto malo i da se nisu oko nje porazboljevali ne bi ni znala da je i ona zaražena. Možda ništa ne znači ali verujem, da bi mnogo gore prošla bez AZ.  Samo su 2 od 25 u firmi odbili pelcovanje, kamo sreće, da je takav prosek svuda

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

pa ne, pazi, oni imaju mnogo vise studija, kao i podatke iz 3. faze + podatke iz izraela koji se sve vreme prate i koriguju.

kod kineza nista od toga nije dostupno, osim jednog jedinog clanka iz lanceta iz 1/2 faze. zato se ovako nagadja i zato su do sada svi, ali bas svi strucnjaci bar 2 ili 3 puta davali potpuno razlicite vremenske okvire. 

Znam ja sve to, nego mi ide na živce ovo kolektivno ludilo sa gadjanjima raznim "podacima" , i ovo brutalno rasturanje Astra Zenece od strane kartela. Za kineze, dovoljno reći, nema podataka objavljenih i to je to. Ali ovde se rade studije kineske vakcine na osnovu vlasnika hemijskog čišćenja.:D

  • +1 5
Link to comment
52 minutes ago, ducca said:


Na temu ovoga...danas bio do hemijskog ciscenja u kraju, kaze radnica vlasnik kacio koronu pa upalu pluca, bio na respiratoru par dana, skinut srecom i oporavlja se. Vakcinisan i revakcinisan Kinezom pre toga. Iskreno se nadam da nije do neefikasnosti Sinofarma jer bi posledice bile katastrofalne po ishod procesa imunizacije :(

 

Nema još ni dva meseca od početka vakcinacije, ne deluje realno da je stigao da obavi revakcinaciju i da razvije imunitet, a već se i zarazio i oporavlja se

Link to comment
Just now, Tresko said:

Znam ja sve to, nego mi ide na živce ovo kolektivno ludilo sa gadjanjima raznim "podacima" , i ovo brutalno rasturanje Astra Zenece od strane kartela. Za kineze, dovoljno reći, nema podataka objavljenih i to je to. Ali ovde se rade studije kineske vakcine na osnovu vlasnika hemijskog čišćenja.:D

 ne bih rekla da su ovde u pitanju studije i teorijska zainteresovanost, mislim da su ljudi zabrinuti. na velike brojeve cepljenih ide i mnogo slucajeva zarazavanja, a osim pr materijala, nigde nikakvog pouzdanog izvora ni o cemu, cak ni o vremenu za stvaranje antitela. 

az i kinez su sasvim razlicite price, kod jednih potpuna otvorenost, kod drugih nista. a i cena im se izgleda drasticno razlikuje, kinez nije bas neka jeftina vakcina, ako je suditi po (opet zaobilazno dobijenim) skorasnjim podacima.

da sam mogla da biram, uvek bih pre izabrala prvu varijantu, sa jasno prezentovanim svim prednostima i nedostacima.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

 ne bih rekla da su ovde u pitanju studije i teorijska zainteresovanost, mislim da su ljudi zabrinuti. na velike brojeve cepljenih ide i mnogo slucajeva zarazavanja, a osim pr materijala, nigde nikakvog pouzdanog izvora ni o cemu, cak ni o vremenu za stvaranje antitela. 

az i kinez su sasvim razlicite price, kod jednih potpuna otvorenost, kod drugih nista. a i cena im se izgleda drasticno razlikuje, kinez nije bas neka jeftina vakcina, ako je suditi po (opet zaobilazno dobijenim) skorasnjim podacima.

da sam mogla da biram, uvek bih pre izabrala prvu varijantu, sa jasno prezentovanim svim prednostima i nedostacima.

 

Ljudi su zabrinuti normalno, i oko kineske vakcine, kao što su sada zabrinuti i oko AZ vakcine.

A ova kampanja koja se razbuktala protiv AZ, je samo jedan deo. Sa čime se sve sučeljavaju još od pre početka proizvodnje(jer se već znala cena) to je haos. 

Kao i mnoge druge stvari kod kineza, cena je vrlo varijabilna i zavisi od toga kome se prodaje. Neki imaju vrlo dobre cene, neki bivaju odrani.

Kinezi mnogo greše što ne objavljuju podatke, ali to je njihov stil u svemu, pa i u ovome.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...