Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

4 hours ago, nezvanova said:

ja ne na zalost ne smem da primim vakcinu, a pitam za drugricinu cerku koja ima momka u hrvatskoj i gde ide bar jednom mesecno te joj je fajzer samo zbog toga opcija, vakcinisala bi se svakako i ne samo zbog putovanja (istina, jos uvek ne i pouzdana, ali najveca je sansa da ce tu vakcinu priznavati u EU). jbg, znam da je pomalo razmazeno i nazahvalno, ali ako moze da ustedi hiljadarku godisnje na Pcr, nije bas zanemarljivo...

 

Nije ni razmaženo ni nezahvalno, svako ima svoje motive i razloge zašto neku vakcinu preferira. Pa koliko znam ljudi da su hteli isključivo kinesku jer se plaše "novotarija". 

 

Ti ne smeš zbog hronične terapije citostaticima? Ni kinesku? 

Link to comment
10 minutes ago, mraki said:

Teško :lolol:

 

Znam zezam se malo... od muke... juce sam vozio cala u Valjevo na koronarografiju i stajali smo u cekaonici jedno sat vremena, da bi se ispostavilo da je jedan pre nas koji je isto tu cekao pozitivan (rade im seroloski test na licu mesta ko nije doneo svoj odradjen). Kaze taj covek nije doneo jer je oko Bozica imao koronu, nemoguce da sad ima opet :isuse: Sad brojim dane i nadam se da kinez radi, a u subotu sam imao revakcinu, a cale sledece nedelje tek treba da primi drugu dozu...

Link to comment
9 minutes ago, de Sisti said:

 

Znam zezam se malo... od muke... juce sam vozio cala u Valjevo na koronarografiju i stajali smo u cekaonici jedno sat vremena, da bi se ispostavilo da je jedan pre nas koji je isto tu cekao pozitivan (rade im seroloski test na licu mesta ko nije doneo svoj odradjen). Kaze taj covek nije doneo jer je oko Bozica imao koronu, nemoguce da sad ima opet :isuse: Sad brojim dane i nadam se da kinez radi, a u subotu sam imao revakcinu, a cale sledece nedelje tek treba da primi drugu dozu...

Ako niste bili blizu i ako ste svi imali maske trebalo bi da je ok. 

Mene je u skoli ucenik zvao za vreme pismenog 10 puta da pita nesto,  a bio je najgori dan njegove inkubacije.  Nisam se zadrzavala i imali smo maske i nisam se zarazila.  To mi je da znam najblizi kontakt.  A bila sam blizu njega pola metra i saputao je 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Ako niste bili blizu i ako ste svi imali maske trebalo bi da je ok. 

Mene je u skoli ucenik zvao za vreme pismenog 10 puta da pita nesto,  a bio je najgori dan njegove inkubacije.  Nisam se zadrzavala i imali smo maske i nisam se zarazila.  To mi je da znam najblizi kontakt.  A bila sam blizu njega pola metra i saputao je 

Čuo sam dosta ovakvih priča, pa kako se ja nisam zarazio, a imao sam duži kontakt od njega koji se zarazio. Očigledno je ljudima intuitivno teško svatiti teoriju vjerovatnoće.

U toj interakciji ste bacali imaginarni novčić. i taj je novčić tebi pao na glavu, ali to apsolutno ne mora značiti da u identičnoj situaciji nekome drugom ne bi palo pismo.

Link to comment

Slazem se,  verovatnoca je 0-1,  mnogo faktora utice na to,  ja verujem u maske,  distancu i duzinu kontakta 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Za vas koji jurite Pfizer, cuo sam iz relativno pouzdanog izvora (doduse druga ruka) da sledeci ponedeljak stize 60 hiljada doza u Srbiju.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...