Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

@angelada Muž i ja se u petak prošle nedelje prijavili na Novom Bgd, već u ponedeljak stigao poziv. Nismo rizična grupa, oboje u tridesetim. Tamo znam da daju Zeku, ne znam da li još nešto. Kada smo bili u utorak nije bilo gužve, lepo je organizovano i veliki prostor (Belexpo centar).

  • +1 2
Link to comment

Covek u PN isao da primi drugu dozu Kineza pod temperaturom, umro posle tri dana, bez upale pluca (odnosno respiratora) valjda udarilo na srce.

 

Sad ce po PN da e prica kako ljudi umiru od vakcine :isuse:

Link to comment

Verovatno je vec bilo ali ne mogu da nadjem... 

Jel postoji neka preporuka koliko treba cekati posle prelezanog covida na vakcinaciju?

Ja sam bio pozitivan pre dve nedelje, nemam nikakvih simptoma poslednjih 5 dana. Na vakcinaciju su me zvali pre 3 dana. 

Link to comment
1 hour ago, ronin said:

E jebote pa koji kurac su uopšte nudili Kineza ljudima...Nek si jebu mater ogavnu i Kinezi a i mi sa njima...A i ja pride što sam se cijepio tim kršem...:fur:

delimo isti sentiment. ja sam čak otišla danas u inep i vadila krv za antitela. danas mi je dvadesetdeveti dan od druge doze. sutra posle podne rezultati.

nestrpljiva i nervozna kakvu me bog dao, prijavila sam se prvog dana za daj šta daš. čak sam pomišljala da idem u onu gungulu na sajmu i primim kineza koji dan ranije, pre poziva. a do sada bih dobila oba fajzera redovnim putem da sam samo imala živaca da pričekam.

Link to comment
20 minutes ago, ExicPL said:

Verovatno je vec bilo ali ne mogu da nadjem... 

Jel postoji neka preporuka koliko treba cekati posle prelezanog covida na vakcinaciju?

Ja sam bio pozitivan pre dve nedelje, nemam nikakvih simptoma poslednjih 5 dana. Na vakcinaciju su me zvali pre 3 dana. 

Recimo da je preporuka 2 meseca. Licno sam se vakcinisao posle 3 meseca.

 

Uostalom pitaj doktora kad odes na bockanje.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, mammy two shoes said:

delimo isti sentiment. ja sam čak otišla danas u inep i vadila krv za antitela. danas mi je dvadesetdeveti dan od druge doze. sutra posle podne rezultati.

nestrpljiva i nervozna kakvu me bog dao, prijavila sam se prvog dana za daj šta daš. čak sam pomišljala da idem u onu gungulu na sajmu i primim kineza koji dan ranije, pre poziva. a do sada bih dobila oba fajzera redovnim putem da sam samo imala živaca da pričekam.

javljaj rezultat

 

moja prijateljica proverila, ona je skoro 70, nije neka spektakularna vrednost ali ima antitela

njena majka, cca 90, nema 

 

Edited by dùda
Link to comment

e da, nemam sad vremena da se time bavim, ali sam juce na brzinu pogledala uae statistiku, izgleda da im opada broj novozarazenih i jos vise broj smrtnih ishoda.

ako se zaista nastavi tako, to su dobre vesti i za nas, kineze.

 

@mammy two shoes poznajuci sebe, to cekanje na sms sa fajzerom bi mi teze palo nego da nemam mogucnost za vakcinu uopste. plus odlazak u skolu svaki dan....

tako da te definitivno razumem :)

ako ti je uteha, posto povremeno naidjem na diskusije  u nekim grupama o rezultatima testiranja, sad kad su ljudi naucili da malo sacekaju, sve je manje onih bez antitela. e sad, koliko to uopste nesto znaci...

Link to comment
36 minutes ago, Caligula said:

Covek u PN isao da primi drugu dozu Kineza pod temperaturom, umro posle tri dana, bez upale pluca (odnosno respiratora) valjda udarilo na srce.

 

Sad ce po PN da e prica kako ljudi umiru od vakcine :isuse:

Slična je priča i za oca moje drugarice koji se zarazio očigledno između dve doze, pa primio i drugu. Preminuo je nedelju dana kasnije u 65-toj godini. Bio je kompromitovanog imuniteta, pa su im lekari rekli da nije smeo ni slučajno da se vakciniše. Žvimo horor već godinu dana, ja sam polako izgubio nadu da će ovo uskoro proći. Preglupi smo kolektivno da se izborimo sa ovim virusom, ovo može ovako u nedogled da traje. Delimično vakcinisana populacija i većina koja "negira" opasnost. Društvene mreže su zlo, nesvesna rulja koja je upravo "uključila mozak" u slobodarskom zanosu blati svakoga ko ukazuje na ozbiljnost situacije.

 

 

  • +1 3
Link to comment

otisao u lokalni maxi, ono guzva kao nikad tu 'u centru"

ulazim u apoteku, cekaonica ambulante prepuna

vakcinacija

mahom stariji ljudi

 

a ispred mahom muskarci 50ak godina, nadam se da i oni cekaju

 

narednih dana se nastavlja u okolnim selima

Link to comment
12 minutes ago, Facundo Orellana said:

Slična je priča i za oca moje drugarice koji se zarazio očigledno između dve doze, pa primio i drugu. Preminuo je nedelju dana kasnije u 65-toj godini. Bio je kompromitovanog imuniteta, pa su im lekari rekli da nije smeo ni slučajno da se vakciniše. Žvimo horor već godinu dana, ja sam polako izgubio nadu da će ovo uskoro proći. Preglupi smo kolektivno da se izborimo sa ovim virusom, ovo može ovako u nedogled da traje. Delimično vakcinisana populacija i većina koja "negira" opasnost. Društvene mreže su zlo, nesvesna rulja koja je upravo "uključila mozak" u slobodarskom zanosu blati svakoga ko ukazuje na ozbiljnost situacije.

 

 

 

 

Razumem odnos vakcina/kompromitovani imunitet ali racunam (a i citao sam o tome zbog keve) da ako je isti virus u pitanju a vakcina old skul onda dodavanje oslabljenog kroz vakcinu ne pravi razliku. Tipa vec ima simptome, vec je uveliko inkubacija zavrsena jakim virusom (originalom), vakcina tu ne bi trebalo da utice previse sa istim tim virusom.

 

E sad ukrstiti kovid zarazu sa npr. vakcinom za grip, to je vec opasno.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
45 minutes ago, mammy two shoes said:

delimo isti sentiment. ja sam čak otišla danas u inep i vadila krv za antitela. danas mi je dvadesetdeveti dan od druge doze. sutra posle podne rezultati.

nestrpljiva i nervozna kakvu me bog dao, prijavila sam se prvog dana za daj šta daš. čak sam pomišljala da idem u onu gungulu na sajmu i primim kineza koji dan ranije, pre poziva. a do sada bih dobila oba fajzera redovnim putem da sam samo imala živaca da pričekam.

Fajzer je efikasan ali u izraelskim bolnicams 3 posto od svih koji leze su ljudi koji su primili vakcinu, dakel ne stiti ni fajzer od toga da neces morati na bolnicko lecenje. Problem u ovoj raspadnutoj zemljo je sto mi nemamo nikakve podatke o tome kakva je situacija kod nas, ne znam da li to neko uopste prati. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...