Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

6 minutes ago, decak Kejt said:

rečima jednog iz farmaceutskih krugova: AZ su istraživači, ostali su stari, namazani farmaceutski konglomerati, koji znaju kako da organizuju grupe, rezultate i procente. i prodaju. :happy:

 

 

 

Rečima nekog ko je radio u AZ (ne ja, ali neko meni blizak)... potpuno su isti ko i ovi drugi.

Link to comment
33 minutes ago, adam said:

pa recimo da bi bar ozbiljno informisanje moralo u ovom trenutku da se oslanja na informacije zvanicnih tela (evropska agencija za lekove, who) a ne da iznosi u javnost svaki nemili dogadjaj i shire paniku kod ljudi od cijih odluka o vakcinaciji zavisi i broj umrlih i kraj pandemije.

 

pri tom govorimo o najrasprostranjenijoj kardiovaskularnoj bolesti koju u regularnim uslovima fasuje 1 od 1000 ljudi i neki od tih ljudi umru. znaci, niti se radi o retkoj bolesti gde su 2-3 slucaja u relativno kratkom vremenskom periodu zabrinjavajuca, niti su cifre kod miliona vakcinisanih porasle preko uobicajenih vredonsti za tu vrstu bolesti. 

 

Mi mislimo da su antivakseri neka gomila glupih i zatucanih bezumnika sa drustvene margine pa se cudimo zbog toga sto se po medijima pojavljuju informacije koje podrivaju vakcinaciju. S obzirom na zastupljenost glupih i zatucanih na najvaznijim javnim funkcijama niko nam ne garantuje da antivakserski lobiji ne peglaju i po najuglednijim medijima. Plus je tema vruca pa se dobija more klikova na takve vesti, koga zabole sto ce neko glavom da plati kad ljudi gladni bitnih informacija oko vakcina na te vesti klikcu kano soko sivi.

 

Zivimo u svetu poremecenih vrednosti i poremecenih prioriteta, ova epidemija nam je samo sasula tu istinu u lice brutalno i cinicno. Prezivecemo ovo samo zato sto je covid-19 bolest sa relativno malim procentom smrtnosti, da je neki opasniji virus u pitanju tacno bismo svi poumirali koliko smo nesposobni, zli i glupi.

Edited by harper
  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Trebalo je da sakriju tačne brojke i eventualne nusefekte, kao što su ostali, pa ne bi bilo negativnog publiciteta?

 

Nije to. Svaka vakcina ima svoj brend. kada je vakcina "napravljena" (posle ili negde u toku treće faze) onda je potreban pozitivan publicitet. izadje se sa studijom, tu se traze sto bolji brojevi naravno i to je jedan pozitivan momenat, posle kog treba da se ređaju drugi pozitivni momenti: vakcina je odobrena, toliko i toliko vakcina je isporučeno itd. kod drugih vakcina, generalno je tako bilo, ali kod AZ taj početni momenat nije bio pozitivan nego negativan jer studija nije bas bila dobra, uglavnom bila je dosta kritikovana. Nije bila kritikovana jer brojke nisu dobre, nego jer je nejasna. 

Link to comment

Ma poenta mog linkovanja je da su svi profesori na gomili...e sad, nus ko nus, negde jače negde slabije...rezultate ćemo znati u najboljem slučaju dogodine.

Link to comment

Ja sam to shvatio upravo suprotno, jedino je AZ izašao u javnost sa tačnim rezultatima i nefriziranim podacima, ili kreativno tumačenim podacima.

A publicitet, kao i svaki publicitet se stvara, ne nastaje kao neka pojava sam od sebe.

  • +1 1
Link to comment

Nisi dobro shvatio, uopšte nije tako, nego obrnuto. Ne kažem da su frizirani podaci, ali najsličnije nešto tome postoji u njihovom slučaju. U svemu je najvažniji početak i kraj, i u kompetitivnim "disciplinama" kao što je proizvodnja vakcine, kada svi imaju dobar početni publicitet, a ti imaš loš, znaš kuda to vodi - u još lošeg publiciteta

  • +1 1
Link to comment

Zbrzano je na žalost, jer je napravljen (lažni) pritisak dan posle izbora u USnatoj. Farmaceutski rat

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Jbg, suštinski se ne slažemo, publicitet je nešto što se veštački stvara i često ne odgovara istini, nego je modifikuje i ulepšava zarad bolje zarade na tržištu

U situaciji kad se juri nakefikasnija vakcina protiv jedneod najgorih pošasti u poslednjih 100 godina, bitna je istinost, a ne publicitet.

No, u svetu u kom je profit sve i svja dolazi do ovakvih govnarija.

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Jbg, suštinski se ne slažemo, publicitet je nešto što se veštački stvara i često ne odgovara istini, nego je modifikuje i ulepšava zarad bolje zarade na tržištu

U situaciji kad se juri nakefikasnija vakcina protiv jedneod najgorih pošasti u poslednjih 100 godina, bitna je istinost, a ne publicitet.

No, u svetu u kom je profit sve i svja dolazi do ovakvih govnarija.

 

evo i kako izgleda taj negativan početni publicitet:

 

After Admitting Mistake, AstraZeneca Faces Difficult Questions About Its Vaccine
https://www.nytimes.com/2020/11/25/business/coronavirus-vaccine-astrazeneca-oxford.html

  • +1 1
Link to comment

Čitao sam to. Moja poAnta je da su oni jedini priznali da su grešili u procesu, dok su drugi kurvanjski oćutali svoje promašaje, ili prosto kao Kinezi, nisu ni objavili istraživanja. 

 

Link to comment

Glupa vest iz Jutarnjeg za Astra Zeneku i 26 nastavnika. Vakcinisali ih sve istog dana, i sad su u cudu sto ne mogu da dodju na posao. Gotovo svi vakcinisani AZ imaju klasicne nuspojave. Sta su ocekivali. I ja sam imao. Ja jedino nisam imao temperaturu, al sam se osecao slomljeno i bolesnjikavo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Posle koliko vremena od druge vakcine SputnjikV ste radili test na antitela?


.... Shiit has hit the fan!
 

 

posle 11 dana, svesno mimo preporucenih pravila (trebalo mi je neko "prolazno vreme" psiholoski) - ocekivano dobio mali rezultat 1.63 (na onoj > 1 skali); kao veciti optimista, zadovoljan - ponovicu za nedelju dana ;)

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Čitao sam to. Moja poAnta je da su oni jedini priznali da su grešili u procesu, dok su drugi kurvanjski oćutali svoje promašaje, ili prosto kao Kinezi, nisu ni objavili istraživanja. 

 

 

znači kako kažeš orkestrirana medijska kampanja koja je učinila da njihova studija bude kritikovana od strane naučnika, i da to bude grbav početak u tržišnom životu te vakcine, a da fajzerova npr. ne bude.

to je totalna teorija zavere. to ne može biti jer bi naučnici našli iste takve nedostatke i u drugim studijama.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

 

Mene to baš raduje. Kako lako spadnu civilizovane maske ukaže se neendemski licimurski ološizam

pa mene ne.  to nama nekako kishi na paradu, da smo mogli da se upristojimo, jer smo bili nepristojni, misleci da smo takvi shto smo takvi. sad realno, mislim i jesmo takvi, ali opshta slika bitno menja pogleda na sitne detalje.  mrljavi se fokus :sad:

 

32 minutes ago, Caligula said:

 

Srbija je ocigledno dobila placebo verziju

to si ti dobio placebo verziju :dry: :lolol:

 

28 minutes ago, Filozof manijak said:

Trebalo je da sakriju tačne brojke i eventualne nusefekte, kao što su ostali, pa ne bi bilo negativnog publiciteta?

pa trebalo je. vidish shta drugi rade i nishta im se ne deshava. tako se krnje principi, jedan po jedan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...