Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

A evo i konkretnih posledica u praksi:

 

Quote

NAKON što je deset zemalja u posljednja dva dana objavilo da privremeno obustavlja cijepljenje cjepivom AstraZenece protiv covida-19, danas je velik broj ljudi u Hrvatskoj odbio cijepiti se navedenim cjepivom.

"Otprilike 30 posto ljudi u cijeloj Hrvatskoj je, kako sam se čula s kolegama iz cijele zemlje, danas odbilo doći na zakazani termin za cijepljenje AstraZenecom. Ono što sam čula od kolega, kao i što sam vidjela u svojoj ordinaciji, ljudi su se jako prepali. Dio pacijenata naručenih za danas otkazao je dolazak na cijepljenje, a oni kojima smo ga ponudili nakon što su ovi otkazali, također su odbili cijepljenje AstraZenecom", rekla je za Index dr. Nataša Ban Toskić, predsjednica Koordinacije hrvatske obiteljske medicine.

 

Link to comment
19 minutes ago, Filozof manijak said:

Čitao sam to. Moja poAnta je da su oni jedini priznali da su grešili u procesu, dok su drugi kurvanjski oćutali svoje promašaje, ili prosto kao Kinezi, nisu ni objavili istraživanja. 

 

Priznali su grešku kad je neko drugi objavio da su je napravili i kad je postalo svima očigledno da ona postoji.

  • +1 2
Link to comment

naravno da je posledica. da su 10 dana drndali super je astra, ne bi im otishao tachno ni jedan chovek vishe, ovako ce da uspeshno odvrate ostatak i to je to.

 

dogodine za 5 godna.

 

 

ne kazem (da mi ne skache neko u ochi) da treba ljudi da se vakcinishu nepouzdanom vakcinom. hocu da kazem da su sve vakcine od starta nepouzdane, delimichno ispitane i distribuiraju se (oni nama, a mi se trudimo da svarimo dogadjaj) na poverenje, koje se zasniva na drugim vremenima i drugim iskustvima. jer nemamo neki izbor. a sredina u kojoj se to odvija je od prvog dana kontaminirana lazima, finansijskim interesima i opravdanim i neopravdanim nepoverenjem, bez i elementarne ideje da tu neshto nije u redu i da to ne sme tako. planetarno ne sme. ovako svi djuskamo na igranci divljachkog kapitalizma, i nemamo izbora ni mi ni oni. njima treba josh para a mi ce pocrkamo :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

znači dokumentovano i svima naočigled loš razvoj brenda AZ vakcine koji je počeo sa lošim početnim publicitetom gde je vakcina predstavljena kao "up to 90%" efikasna pa onda "ipak 70%", a uz to i problemi u proizvodnji i rokovima, to je sve šta – zavera? 

Link to comment
4 minutes ago, Halvard said:

A evo i konkretnih posledica u praksi:

 

 

 

Ja ovo citam u ogledalu, tipa "kada su Hrvati culi za dva smrtna slucaja povezana sa korona virusom u Wuhanu 30% odlucilo je da nosi maske i ne ide u restorane, kafice i na utakmice"

 

Fizicki boli ovo nemanje logickog rasudjivanja u naroda, dok hiljade ljudi umiru po ICU svakoga dana od zaraze mi ne vidimo balvan u oku svojemu.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Krošek said:

znači dokumentovano i svima naočigled loš razvoj brenda AZ vakcine koji je počeo sa lošim početnim publicitetom gde je vakcina predstavljena kao "up to 90%" efikasna pa onda "ipak 70%", a uz to i problemi u proizvodnji i rokovima, to je sve šta – zavera? 

To je, po mom nebitnom mišljenju, politička igranka izmedju EU i Britanije zbog Brexita.

Uporedi sa drugim negativnim vestima koje prate prokaženu vakcinu ovih dana. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

To je, po mom nebitnom mišljenju, politička igranka izmedju EU i Britanije zbog Brexita.

 

 

Ne verujem. Ako je to slucaj apsolutno svi koji su ucestvovali i ucestvuju u tome bi trebalo da zaglave robiju.

Link to comment

moguće je da ima veze sa ovim

 

AstraZeneca may miss second-quarter EU vaccine deliveries: Report

Efforts to procure extra COVID vaccines from UK, US and India have failed due to protectionism, Bloomberg reports.

 

AstraZeneca Plc will supply less than half the planned number of Covid-19 vaccines to the European Union in the second quarter after the company’s efforts to remedy a slew of problems ran into further trouble.

The British-Swedish drugmaker will deliver about 76 million out of a planned 180 million doses, according to data based on delivery projections for one member state seen by Bloomberg. The national figures were extrapolated to the EU level based on the European Commission’s methodology for distributing supplies.

 

https://www.aljazeera.com/economy/2021/3/12/bb-astrazenecamaymisssecond-quarter-eu-vaccine-deliveries-report

Link to comment
1 hour ago, mlatko said:

Jebi ga, to bi bio (totalitaristički) idealan scenario koji nije izvodljiv ni u 1 Kini
 

pa ne bas. kao sto sam rekao, dovoljno je da se ozbiljno informisanje ponasa odgovorno, ne vidim da bi to bilo totalitarno na bilo koji nacin. u raznim drzavam je to i sad slucaj.

 

ovako dolazimo u situaciju da i razumni ljudi zentaju i pitaju se da li da makar odloze vakcine do jeseni ili sta vec.

Link to comment

Malo na drugu temu: NS počinje sa vakcinacijom na izvolte. Ako ništa, bar ne idu na isto mesto oni preko eUprave i 'divljaci'.

Ajte kod nas, imamo nekcije!

Vakcinacija protiv kovida za vikend u Studentskoj ambulanti

Obaveštavamo Vas da se vakcinacija građana protiv kovid virusa koji nisu dobili poziv preko eUprave, a to žele, i to vakcinama Sinofarm i AstraZeneca mogu obaviti u subotu 13.03.2021. od 12:00 do 18:00 časova i u nedelju 14.03.2021. od 08:00 do 18:00 časova u Zavodu za zdravstvenu zaštitu studenata, ulica: dr Sime Miloševića 6, 21000 Novi Sad.

  • +1 2
Link to comment
56 minutes ago, Krošek said:

znači dokumentovano i svima naočigled loš razvoj brenda AZ vakcine koji je počeo sa lošim početnim publicitetom gde je vakcina predstavljena kao "up to 90%" efikasna pa onda "ipak 70%", a uz to i problemi u proizvodnji i rokovima, to je sve šta – zavera? 

 

To je tacno, sad, Adam prenosi drugacija isustva iz velike Britanije.

 

Teorija zavere tipa "to je zbog nafte" u ovom slucaju je:

- Ne moze da se prodaje jeftina vakcina, i to jos sponzorisana od strane drzave. Privatni sektor 5x skuplji rules.

- Sputnik, Sinofarm i Sinovac nisu bitni jer... to su Rusi i Kinezi, oni uvek lazu. Pri tome i Sinofmar ima lepu profitnu marginu, cini se.

 

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, Lancia said:

Znam da je sve navrat nanos i da je ispolitizovanost oko vakcina dostigla maksimum jadnosti, ali ne mogu da prestanem da se iznenadjujem kolicinom rasula u nazovi najrazvijenijem delu sveta. Jos ja i namerno preskacem gomilu vesti i informacija u vezi svega ovoga.

 

Ova kriza daje krunski dokaz činjenici da negativna selekcija nije čisto naš proizvod, već je raširena svuda i na svim nivoima upraljanja i vlasti.

 

Dok je stanje redovno to još nekako i fercera, u vanrednim okolnostima totalni raspad sistema. 

  • +1 4
Link to comment



pa ne bas. kao sto sam rekao, dovoljno je da se ozbiljno informisanje ponasa odgovorno, ne vidim da bi to bilo totalitarno na bilo koji nacin. u raznim drzavam je to i sad slucaj.
 
ovako dolazimo u situaciju da i razumni ljudi zentaju i pitaju se da li da makar odloze vakcine do jeseni ili sta vec.


Da. Ali.

Smrdi mi i smeta (i) što će Pfizer zaraditi na ovoj hajkci više nego što je zaslužio (jer i njegova je u fazi experimentisanja do 2023). Ne (interesuje me) toliko finansijska zarada nego dokazuje tu neku nesposobnost EU administracije za bilo šta.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...