Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Astra Zeneca, taman da je odobre za starije od 55 pa do 65 godina u Spaniji, opet pod lupom - navodno cela jedna serija, koju su primili pripadnici Policie Nacional i Guardie Civil, prouzrokuje pojavu ozbiljnih trombova.

Moja majka, btw sa 82 godine, je primila tu vakcinu, stvarno nisam nacisto, da li je ta vakcina prosla validnu kontrolu u Srbiji. 

   

Link to comment

nishta nigde nije proshlo validnu kontrolu. da se vakcine izmisle naprave i daju 'civilima' u okviru iste kalendarske godine, svi bi stalno tako radili.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
Ima veze sa osobom koja je unosila vaše podatke nakon vakcinacije (i koju tastaturu je ta osoba koristila u tom trenutku)
Ista osoba, u razmaku od minut... Blesavo mi je pod a, zašto bi morala ponovo da unosi podatke kad ih već imaju i pod b, ako ih nedajbože opet unosi (IT propo), wtf bi neko čas kucao jednim, a čas drugim pismom?
Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

nishta nigde nije proshlo validnu kontrolu. da se vakcine izmisle naprave i daju 'civilima' u okviru iste kalendarske godine, svi bi stalno tako radili.

sent from bubamoto
 

Znam da je sve navrat nanos i da je ispolitizovanost oko vakcina dostigla maksimum jadnosti, ali ne mogu da prestanem da se iznenadjujem kolicinom rasula u nazovi najrazvijenijem delu sveta. Jos ja i namerno preskacem gomilu vesti i informacija u vezi svega ovoga.

Edited by Lancia
  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, yabadaba said:

Naleteo sam na twitteru na rezultate sinofarm 3 faze u peruu za Peking varijantu koju smo mi dobili i za Wuhan koju nadam se nismo. Ne garantujem za izvor ni da sam dobro razumeo spanski. Kako ja razumem ovo:

33% zaštita od infekcije

63% od pada saturacije (teže forme)

91% od hospitalizacije 

100% od smrtiŠto bi rekli Not great, not terrible

 

 

https://www.archyde.com/sinopharm-vaccine-efficiency-premier-against-doubts-in-sinopharm-vaccine-documents-say-it-is-79-effective-peru-nndc-peru/

 

nesto je ovde vrlo cudno

 

  • +1 3
Link to comment



Astra Zeneca, taman da je odobre za starije od 55 pa do 65 godina u Spaniji, opet pod lupom - navodno cela jedna serija, koju su primili pripadnici Policie Nacional i Guardie Civil, prouzrokuje pojavu ozbiljnih trombova.
Moja majka, btw sa 82 godine, je primila tu vakcinu, stvarno nisam nacisto, da li je ta vakcina prosla validnu kontrolu u Srbiji. 
   

Imaš 55??
Nije prošla kontrolu ni kineska, pa šta...? Nemaš brineš, umire se i bez vakcine. U GB skoro 300 slučajeva (uglavnom stariji i bolesni ljudi), kod Pfizera skoro isto toliko prijavljeno ali kad se meri desetinama miliona vakcinisanih onda je to zanemarljiv procenat. Naravno da će prijavljivanja ovih slučajeva umrlih zdravih mlađih ljudi naškoditi kampanji posebno ako se dese dva u istoj seriji ali prihvata se rizik jer ne može se znati dal bi bili živi da je nisu primili.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
13 minutes ago, Lancia said:

Astra Zeneca, taman da je odobre za starije od 55 pa do 65 godina u Spaniji, opet pod lupom - navodno cela jedna serija, koju su primili pripadnici Policie Nacional i Guardie Civil, prouzrokuje pojavu ozbiljnih trombova.

Moja majka, btw sa 82 godine, je primila tu vakcinu, stvarno nisam nacisto, da li je ta vakcina prosla validnu kontrolu u Srbiji. 

   

Kod nas se naravno neće znati ni koju seriju smo dobili.

Moja majka primila istu, 73 god.

Link to comment
1 minute ago, mlatko said:


 


Imaš 55??
Nije prošla kontrolu ni kineska, pa šta...? Nemaš brineš, umire se i bez vakcine. U GB skoro 300 slučajeva (uglavnom stariji i bolesni ljudi), kod Pfizera skoro isto toliko prijavljeno ali kad se meri desetinama miliona vakcinisanih onda je to zanemarljiv procenat. Naravno da će prijavljivanja ovih slučajeva umrlih zdravih mlađih ljudi naškoditi kampanji posebno ako se dese dva u istoj seriji ali prihvata se rizik jer ne može se znati dal bi bili živi da je nisu primili.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Ma da, veliki brojevi nek progutaju male - jbg Mlatko ocigledno da su neke laboratorije radile neka ispìtivanja (Belgija, Spanija, Norveska...) i da nesto sa Astrom nije OK, to sto je manjak vakcina na trzistu i sto sad na brzaka daju dozvolu za koriscenje je druga strana price.

Link to comment
Znam da je sve navrat nanos i da je ispolitizovanost oko vakcina dostigla maksimum jadnosti, ali ne mogu da prestanem da se iznenadjujem kolicinom rasula u nazovi najrazvijenijem delu sveta. Jos ja i namerno preskacem gomilu vesti i informacija u vezi svega ovoga.
mene je to najveca zalost mog zivota. da mi nismo u djubretu shto smo olosh, nego samo vi niste imali prilike sad.gif

sent from bubamoto


  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Lancia said:

Ma da, veliki brojevi nek progutaju male - jbg Mlatko ocigledno da su neke laboratorije radile neka ispìtivanja (Belgija, Spanija, Norveska...) i da nesto sa Astrom nije OK, to sto je manjak vakcina na trzistu i sto sad na brzaka daju dozvolu za koriscenje je druga strana price.

Koliko sam ja shvatio, povučene su iz predostrožnosti, tek treba da se ispita ima li ova priča nekog osnova. Sve u svemu, ništa mi se to ne svidja.

Kao što već rekoh, i da se ispostavi kao netačno, naneće ogromnu štetu procesu vakcinacije.

Link to comment




Koliko sam ja shvatio, povučene su iz predostrožnosti, tek treba da se ispita ima li ova priča nekog osnova. Sve u svemu, ništa mi se to ne svidja.
Kao što već rekoh, i da se ispostavi kao netačno, naneće ogromnu štetu procesu vakcinacije.


nanece ogromnu shtetu tom proizvodjachu. nanece korist nekom drugom. vakcinacija ce se obavljati bezglavo i u histeriji, kao i do sad. zavisice samo sa koje strane posmatrash proces, koji ima ili koji nema.

sent from bubamoto


  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:


 

 


nanece ogromnu shtetu tom proizvodjachu. nanece korist nekom drugom.

sent from bubamoto
 

 

Pa to se i očekivalo, suviše je velika para tu u igri, ovi koji izgledaju najpošteniji se najviše i drndaju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...