Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, gospa buba said:


nanece ogromnu shtetu tom proizvodjachu. nanece korist nekom drugom.
 

Bojim se da će uneti medju narod još veći strah od vakcina i naneti štetu svima.

  • +1 3
Link to comment
Ma da, veliki brojevi nek progutaju male - jbg Mlatko ocigledno da su neke laboratorije radile neka ispìtivanja (Belgija, Spanija, Norveska...) i da nesto sa Astrom nije OK, to sto je manjak vakcina na trzistu i sto sad na brzaka daju dozvolu za koriscenje je druga strana price.
Realno ispitivanja su trebali da rade svim vakcinama istovremeno po mom mišljenju. Ima gotov Pfizer, ima Moderna? Pusti amere i engleze nek se bockaju a mi počinjemo pripreme za testiranja pa makar čekali mesec-dva na AZ, Sputnjik je tu, Sinofarm je tu... Sranja su napravila ugovori sa FarmaKucama koji su toliko trasparentni za njih da su pobedili briselsku birokratiju. Naravno da će sad biti otpora prema vakcinama jer čovEkU se birokratija nalazi u krvi a sad navrat-nanos.
Ne bi me iznenadilo da je klauzola bila da se vakcine sa istoka ne uzimaju u obzir inače...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Nego, hipotetički. Da se ispostavi da je odredjena serija AstraZeneke zaista problem i da izaziva šta izaziva, šta to zapravo znači? U čemu se ta serija mogla razlikovati od ostalih? U poreklu i kvalitetu sirovina, u još nečemu? :unsure:
Mislim, da li je to realno uopšte ili je neki čudan PR u pitanju, fazon nije problem AZ vakcina kao takva već samo odredjena serija?

Edited by mraki
Link to comment
30 minutes ago, gospa buba said:

mene je to najveca zalost mog zivota. da mi nismo u djubretu shto smo olosh, nego samo vi niste imali prilike sad.gif

 

 

Mene to baš raduje. Kako lako spadnu civilizovane maske ukaže se neendemski licimurski ološizam

  • +1 1
Link to comment

Vetar u leđa pomahnitalim hordama antivaksera, ma šta se na kraju utvrdilo.

 

Imate broj serije na papiru koji dobijete nakon druge doze. Barem je tako za Fajzer.

Druga doza me manje takla. Samo bol u ramenu, prva me je vratila na dan početka bolesti.

Link to comment
sputnik v ce se uskoro proizvoditi u italiji, uzmimo da je to dobar znak
(Mož)da, italo-švajcarska kompanija. UE se povodom toga izjasnila kao nezainteresovana za proizvodnju (!) Navodno početak iste zavisi od toga dal će EU odobriti Sputnjik

Inače ugovor o proizvodnji je sklopljen u oktobru, a ugovori sa Pfizerom potpisan od strane EU početkom novembra. GB i SAD su potpisali u julu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

ovde u uk gde je az i fajzerom vakcinisano 23 miliona ljudi, nema indikacija da je astra ista losija od fajzera. biram da verujem da nas ne lazu i da je bas tako kako kazu, posebno sto su jedini od samog pocetka pa do sad uvek govorili istinu i javno prijavljivali sve teskoce na koje su tokom rada nailazili. 

 

do sad je bilo da az pruza najmanju zastitu od svih vakcina pa se ispostavilo da nije tako. zatim je bilo da ne shtiti starije od 65 pa se ispostavilo da nije tako. dajem sto banke da ce za dve nedelje da se ispostavi da ni ovi trombovi nemaju veze s vakcinom. 

 

pri tom - evo opet sta kaze evropska agencija za lekove

Quote

The number of thromboembolic events in vaccinated people is no higher than the number seen in the general population. As of 10 March 2021, 30 cases1 of thromboembolic events had been reported among close to 5 million people vaccinated with COVID-19 Vaccine AstraZeneca in the European Economic Area.

 

neko bi morao debelo da odgovara za ove svinjarije.

  • +1 6
Link to comment

https://covid19.trackvaccines.org/vaccines/

 

Peking je zavedena pod nazivom nazivom BBIBP-CorV a Vuhan pod Inactivated (Vero cells)

i ovde pise da smo mi dobili Peking, ali na ovim nasim potvrdama o vakcinaciji stoji ovo Inactivated (vero cells).

 

pa reko u svetlu ovih novih informacija iz Perua da je Vuhanska losa da mi nismo ipak dobili tu?

 

mada ne bih trebao da se ovim zamlacujem i razmisljam, al opet eto

Edited by Kubrick
Link to comment
2 minutes ago, mlatko said:

Ko? Novinari? Rodbina preminulih?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

pa recimo da bi bar ozbiljno informisanje moralo u ovom trenutku da se oslanja na informacije zvanicnih tela (evropska agencija za lekove, who) a ne da iznosi u javnost svaki nemili dogadjaj i shire paniku kod ljudi od cijih odluka o vakcinaciji zavisi i broj umrlih i kraj pandemije.

 

pri tom govorimo o najrasprostranjenijoj kardiovaskularnoj bolesti koju u regularnim uslovima fasuje 1 od 1000 ljudi i neki od tih ljudi umru. znaci, niti se radi o retkoj bolesti gde su 2-3 slucaja u relativno kratkom vremenskom periodu zabrinjavajuca, niti su cifre kod miliona vakcinisanih porasle preko uobicajenih vredonsti za tu vrstu bolesti. 

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...