Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

46 minutes ago, harper said:

Na B92 se omakao naslov ciji je deo "samo vakcinisani mogu da izadju na ulicu". Ne nadjoh u tekstu nigde da je to neko izjavio pa me ne bi zacudilo da je to jedan od nacina da se ljudi malo zaplase i nateraju da se vakcinisu.

ima taj teks i dalje u blicu

Quote

"NAPOLJE SAMO ONI KOJI HOĆE DA SE VAKCINIŠU" Dr Lađević: U kovid bolnice treba odvesti one što prave žurke da rade kao fizički radnici i prevoze bolesnike

 

Link to comment
7 minutes ago, Jozef K. said:

Kao laik, ne vidim kako je moguće da se proizvode antitela ukoliko se ne potakne ćelijski imunitet. Meni je to logično, ali verujem da ako nije tako da ima neki razlog zašto nije. Samo nije mi jasno kako bi to funkcionisalo.

cuj, laik, a ja sam imunolog :D

 

pa evo, dva imena koja vrlo cenim, molekularni biolog babic i immunolog markovic (ozbiljna imena u svojim oblastima, kacila sam ih ovde) pricaju o tome da vakcine sa inaktivisanim virusom uglavnom podsticu humoralni imunitet. markovica imamo u nekom videu okacenom na topiku sa korisnim savetima, ne mogu sad po secanju prepric, a babica mogu i da citiram: "Adenovirusne vakcine (Sputnik, AstraZeneca, J&J) i iRNK vakcine (Pfizer, Moderna) teraju tvoje ćelije da prave spike protein. Time se podižu obe grane imuniteta. Sinofarm samo ubacuje mrtav virus u organizam, što podiže samo antitela, ali ne i T-ćelije (pošto taj virus nikada ne ulazi u tvoje ćelije)."

 

sigurno je to strucnjacima jasno, no meni bas i nije, a velika je verovatnoca da ce tako i ostati :)

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, dùda said:

dobro :dry:

pitala sam ozbiljno 

 

molba stoji i dalje

 

imas na sajtu rts-a, desetak minuta, nije dugo.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, gone fishing said:

- prvo je bilo nedelju dana od 2 doze ste imuni, pa se to posle mesec dana podiglo na 10 do 14 dana, da bi sada šekler pominjao 3 do 4 nedelje

...

 

To nikad nije bilo osim kod srpske struke, u srpskim medijima i na srpskom internetu.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, dùda said:

moja mama recimo, nikada u životu se nije razbolela od gripa, a razbolevala se od gomile drugih stvari

Mislim da sam napisala bila, ja nikad u životu grip i varičele nisam dobila. Ali zato koksaki i koronu jesam. Viruses have mysterious ways... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...