Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

44 minutes ago, renne said:

trista puta je rečeno da ne treba poziv za drugu dozu

Kolega je primio kineza u nedelju bez ikakvog poziva (svakako je već bio na spisku da je prva doza primljena)

Ono sto mene interesuje: dobija li se neki papir/potvrda posle revakcinacije. Znam da se u pocetku dobijalo za fajzer a ostale vacc.?

Link to comment
a nema veze sa makedoncima koji prelaze granu i bockaju se? mada da, oni ne bi usli u drzavu statistiku broja stanovika
Ko tu statistiku priprema, unosi, kontroliše...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

u preševo su dolazili albanci sa kosova da se vakcinišu, možda imaju srpske papire, a možda se ne vodi

evidencija o državljanstvu. za srbiju su oni svakako građani srbije.

Link to comment
36 minutes ago, Nikodije said:

u cemu je fora da je u 1 presevu nivo svesti i vere u nauku i progres veci nego u ostatku drzave ne racunajuci centralne bg opstine?

 

Dolaze sa Kosova Albanci i Srbi jbg, ne vidim drugi povod

Link to comment

ne znamo kako rade statistiku. mozda je rade kako treba, a mozda je rade i kako im kazu. mozda malo jedno malo drugo. to vishe ni za jednu od sluzbenih delatonosti republike srbije ne mozemo pouzdano da znamo.

 

poshto to vishe nije pitanje izbora raspodele, pa jedna da ovaj a druga onaj rezultat. do sad nismo mislili da ce neko da intervenishe u sirove podatke, a sad znamo da i moze i hoce.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

posto je predsednik rekao da ce otici da se vakcinise u mestu gde je odziv najslabiji, meni je samo drago sto smo jos jednom obezbedili da nas zaobidje :)

malo li je.

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
28 minutes ago, Nikodije said:

Ali ako nemaju adresu u Preševu kako mogu da uđu u ovu statistiku?

Ti kao ne znas da je "statistika kao bikini" :D 

 

Prvo, ako ja dobro vidim, u pitanju su stariji od 75 godina. Drugo, skoro sigurno Albanci nisu isli da se vakcinisu, pogotovo ti matoriji. Trece, to je toliko mali uzorak, da je vakcinisano 300 ljudi to bi bio visok procenat.

 

Po popisu iz 2011 godine u opstini Presevo ima 3000 ljudi od toga 2300 Srba, posto su Albanci bojkotovali popis. A 2002 ih je bio 32000.. info wikipedia.

 

https://sr.wikipedia.org/wiki/Општина_Прешево

 

https://brojstanovnika.cu.rs/opstina/presevo

Edited by Milosh76
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Ali ako nemaju adresu u Preševu kako mogu da uđu u ovu statistiku?

Pa ne moraju da imaju adresu u Preševu, dovoljno da su tu primili vakcinu. Mislim bar da tako računaju, koliko je doza tu podeljeno.

Link to comment

Malo sam se dvoumio da napisem ovaj post, da ne ispadne da sirim paniku, ali ajde recimo da se nadam da se reakcija biti dodatni oprez, a ne panika. Dakle, moj otac (74 i po) radio antitela na Sinofarm. Prvi put 6 dana posle revakcine, vrednost 29 (threshold 50). Ponovio posle tacno 25 dana od revakcine i ne izgleda bogzna sta - 33. Na osnovu svega sto ste procitali i culi na TV i tviterima - sta sad? Imuni odgovor je dakle ispod ocekivanog, ali nekakva antitela postoje i da li bi ona posluzila u slucaju eventualne zaraze? Bas sam se smorio juce. 

  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment

Antitela na spike protein? Meni bliska, doduše, mlađa osoba, 7 dana posle revakcine istom vakcinom, isti prag, vrednost ~1800.

Na s protein.

Edited by Timothy Leary
spike
Link to comment
6 minutes ago, Timothy Leary said:

Antitela na spike protein? Meni bliska, doduše, mlađa osoba, 7 dana posle revakcine istom vakcinom, isti prag, vrednost ~1800.

Na s protein.

 

Da. I moj zet isto imao neke astronomske vrednosti, a sestra iznad praga, ali ni blizu toliko. Pa je ona u fazonu da nas jebe genetika (a mozda i jeste to delom).

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, Kampokei said:

Malo sam se dvoumio da napisem ovaj post, da ne ispadne da sirim paniku, ali ajde recimo da se nadam da se reakcija biti dodatni oprez, a ne panika. Dakle, moj otac (74 i po) radio antitela na Sinofarm. Prvi put 6 dana posle revakcine, vrednost 29 (threshold 50). Ponovio posle tacno 25 dana od revakcine i ne izgleda bogzna sta - 33. Na osnovu svega sto ste procitali i culi na TV i tviterima - sta sad? Imuni odgovor je dakle ispod ocekivanog, ali nekakva antitela postoje i da li bi ona posluzila u slucaju eventualne zaraze? Bas sam se smorio juce. 

Mozda tu vazi ono seklerovo da ide i do 4 -5 nedelja cak..

Nznm sta ste zurili s ovih 6 dana

Mami sutra 4 nedelje od sinofarm revakcine, isto je planiram voditi, al imam goruci problem s mojom..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...