Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Reče mi jedan da se u Mitraji vakcinisalo preko 22000 ljudi, ne pitah da li sa jednom ili dve doze. Bilo bi impresivno ako u račun ne bi ulazili ljudi iz Bosne.

  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, Nikodije said:

 

Imam još bolji predlog- neka sns mobiliše sopstveno članstvo i nekako ih natera da se vakcinišu. Da bude neke vajde od tog silnog članstva. Eto neka im daju sendvič i crvenu nakon vakcinisanja.

ja sam ovde u selu bio kod jednog od njih, samo glasač doduše. neće da se vakciniše. ni žena, jasno, tako biva. kod drugoj je svratila moja gospođa, ni on neće. da ponovim, ni njegova žena.

 

zabole me da raspravljam, boravim u svom zabranu. bilo bi zanimljivo da čujem njihov muk kada bi ih pitao što ne poslušaju nedavni Njegov apel jednako kao štopobožno  veruju u sve što je rekao.

 

generalno tabloidni mediji su ti koji odvraćaju ljude od vakcinacije. maločas, ugasih TV kada je šobajić počeo da trtlja o tome kako bil gejts zna šta će da se dogodi za 2 - 3 godine.

Link to comment
1 hour ago, desboj said:

Reče mi jedan da se u Mitraji vakcinisalo preko 22000 ljudi, ne pitah da li sa jednom ili dve doze. Bilo bi impresivno ako u račun ne bi ulazili ljudi iz Bosne.

I ako je zaista toliko ljudi a ne datih doza, što se vrlo često meša.

Link to comment
6 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Ako vise niko nece, a imamo vakcine. Jel mozemo mi koji hocemo opet, npr za nekoliko meseci, sad neku drugu vakcinu...

a sto tako rano?

Link to comment
5 minutes ago, Aleksija said:

a sto tako rano?

Sto da ne? Ne znam kako to ide pa se pitam... Ako se to skuplja i moze da se uskladisti vise u organizmu za buducnost mozda ona ima smisla vakcinisati se vise puta u kracem periodu ako imas mogucnost za to? Mozda za godinu, dve ne bude tako lako dostupna vakcina kod nas. Ovo je cisto nagadjanje... :)

 

Verujem da to nece biti slucaj i da ce biti sve vise dostupnih vakcina kako vreme prolazi te da ce izaci naprednije verzije (1 doza, brze delovanje, tableta i sl), ali opet...

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
4 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Sto da ne? Ne znam kako to ide pa se pitam... Ako se to skuplja i moze da se uskladisti vise u organizmu za buducnost mozda ona ima smisla vakcinisati se vise puta u kracem periodu ako imas mogucnost za to? Mozda za godinu, dve ne bude tako lako dostupna vakcina kod nas. Ovo je cisto nagadjanje... :)

 

Antitela? Koliko znam, ona se generišu kao imuni odgovor. Ako ih već imaš, ona će da eliminišu to što je ubačeno u organizam i eventualno malo da skoči broj, ali nema reči o nekom skladištenju. Idealno će biti da se organizam istrenira da za ovaj konkretan virus (tj. njegov protein) sam odmah generiše antitela po potrebi, onda se kovid-19 svodi na nivo sezonskog gripa.

Link to comment
29 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Ako vise niko nece, a imamo vakcine. Jel mozemo mi koji hocemo opet, npr za nekoliko meseci, sad neku drugu vakcinu...

 

:)

Mi smo s druge strane spektra. 

Masku sam uvek nosio sad samo imam papir :cool:

 

 

Posto se intenzivno radi na svemu verovatno cemo imati detaljnije informacije za koji mesec. Nisam nikada razmisljao o vakcinama, sad kako je ovo aktuelno cujem od dosta ljudi da se redovno vakcinisu protiv gripe i da nikada zimi nisu bolesni. Naravno da je prirodni imunitet najbolji ali sada mozemo malo to da prucavamo pa da izvucemo najbolje iz oba. I ti sto su redovni s gripvakcinom, cak su i oni oklevali s koronom, pretpostavljam da je potrosena tolerancija pa su mozda cekali da dobiju potvrdu da je sasvim dovoljna ova prva vakcina i da tamani sve viruse ali ta potvrda nije dosla

Link to comment

Dočim, nisam imao bronhitis već godinama pošto se skoro redovno vakcinišem protiv sezonskog gripa. A sklon sam bronhitisu, i ranije nije prolazila zima a da me ne zakači.

Link to comment
1 hour ago, renne said:

ja prvi put ove sezone nisam imao upalu sinusa

meni to hronično stanje, nekad manje, nekad više, počinjem da se bavim teorijama kako sam do sad izbegla korolju pa je jedna recimo i to  da dišem otežno od jeseni uvek i tako malo šta mogu i da udahnem kroz nos :D Plus maska, ojha

Nego, da li ko zna jel počelo vakcinisanje bez priave negde u Bgu. Stekli su se uslovi da moja stara keva bude vakcinisana, prijavila sam je za kineza jer nam je tako dr preporučio al  je sad niko ne zove.

Na drugoj strani sutra je već  21 dan od kako sam ja neplanirano upala u gradsku bolnicu za prvu dozu, dobila sam sms a i poziv lično da i sutra dodjem tamo . Ojha  još jednom :)

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...