Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

16 minutes ago, Kampokei said:

Malo sam se dvoumio da napisem ovaj post, da ne ispadne da sirim paniku, ali ajde recimo da se nadam da se reakcija biti dodatni oprez, a ne panika. Dakle, moj otac (74 i po) radio antitela na Sinofarm. Prvi put 6 dana posle revakcine, vrednost 29 (threshold 50). Ponovio posle tacno 25 dana od revakcine i ne izgleda bogzna sta - 33. Na osnovu svega sto ste procitali i culi na TV i tviterima - sta sad? Imuni odgovor je dakle ispod ocekivanog, ali nekakva antitela postoje i da li bi ona posluzila u slucaju eventualne zaraze? Bas sam se smorio juce. 

 

Broj tih antitela varira, ali sve i da neko sada nakon revakcinacije ima gomilu antitela, nece sigurno sve vreme taj broj biti visok. Po meni to sto ima male vrednosti ne znaci da nece biti zasticen ako ga sutra-prekosutra napadne virus. Organizam ce proizvesti dovoljnu kolicinu ako bude potrebe, bitno je da je iz vakcine preuzeo informacije o virusu..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Broj tih antitela varira, ali sve i da neko sada nakon revakcinacije ima gomilu antitela, nece sigurno sve vreme taj broj biti visok. Po meni to ne znaci da nece biti zasticen ako ga sutra-prekosutra napadne virus. Organizam ce proizvesti dovoljnu kolicinu ako bude potrebe, bitno je da je iz vakcine preuzeo informacije o virusu..

+1

ovo

pričali su neki lekari da broj antitela nije sve i svja i da ima tu još svašta nešto u imunitetu

 

mi sve ovo samo nagađamo, opasno nas je sjebala ova antitelometrija :wacko:

 

 

moj muž, baš zbog ove cele ujdurme oko tih merenja, kaže. neće ih meriti ni slučajno

ponašaće se kao i do sada i to je to

  • +1 4
Link to comment
Just now, dùda said:

+1

ovo

pričali su neki lekari da broj antitela nije sve i svja i da ima tu još svašta nešto u imunitetu

 

mi sve ovo samo nagađamo, opasno nas je sjebala ova antitelometrija :wacko:

 

 

moj muž, baš zbog ove cele ujdurme oko tih merenja, kaže. neće ih meriti ni slučajno

ponašaće se kao i do sada i to je to

 

Ispravno razmisljanje..

Link to comment
5 minutes ago, InvisibleLight said:

 

Nznm sta ste zurili s ovih 6 dana

 

 

Covek hteo malo da putuje, a i da radi (jos aktivan, part time), pa mu se zurilo. Sad nista, eno prikovan kod kuce, ne zna kako da se ponasa ni on, ni svi ovi oko njega.

  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, Kampokei said:

 

Da. I moj zet isto imao neke astronomske vrednosti, a sestra iznad praga, ali ni blizu toliko. Pa je ona u fazonu da nas jebe genetika (a mozda i jeste to delom).

genetika je jako moćna stvar ali tu i dalje tapkamo u relativnom mraku

 

moja mama recimo, nikada u životu se nije razbolela od gripa, a razbolevala se od gomile drugih stvari

u istoj kući živeli, muž i ja u haosu, komirani, pritom ja jedina u kući kuvam, a bolesna, nema šanse da nije došla i dodir sa virusom, i ništa

 

baš mi je palo na pamet, da je ona kojim slučajem živa, kako bi ta vakcina delovala na nju, možda at u vasioni, a možda ih ne bi ni bilo, ko zna

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

u cemu je fora da je u 1 presevu nivo svesti i vere u nauku i progres veci nego u ostatku drzave ne racunajuci centralne bg opstine?

 

Albanci su dobro organizovan i pragmatican svet koji se ne bavi preterano validnoscu gomile informacija koju dobije preko drustvenih mreza i slicnih trovacnica maloumnih. Dovoljno je da medju njihovim prvacima postoji konsenzus oko toga da je vakcinacija dobra stvar i oni ce taj konsenzus munjevitom brzinom da rasire na stanovnistvo. Bez njih bi procenti u Presevu i Bujanovcu bili manje-vise isti kao i u drugim ruralnim krajevima juga Srbije. Prosecan ruralni Srbin ce uvek u strahu od toga da ga neko ne zajebe da zajebe sebe samog.

 

Da, znam, generalizacija je u pitanju. Tako mi doslo danas.:dry:

  • +1 2
Link to comment

najzad vakcinisana i moja sestra koja je insistirala da dobije kinesku. prijavila se u januaru, dan posle mene i mame i čekala. ponovila prijavu i ponovo čekala. na kraju sasvim slučajno danas uletela i dobila kinesku.

falimtisebože

  • +1 8
Link to comment

nekome se vakcina jednostavno nece primiti, nece raditi. sa stanovista javnog zdravlja, to je apsolutno prihvatljiv rizik. sa stanovista pojedinca, kako za koga - onaj ko ima mogucnost da uvek sprovodi maksimalne mere zastite nije u problemu. onaj ko planira da se opusti, mozda jeste, a mozda i nije.

ja bih rekla da cemo do kraja godine znati mnogo vise i da ce postojati booster doze za sve vakcine. moramo biti strpljivi, ocigledno da ni ova godina nece doneti resenje - bar u zemljama koje ne vakcinisu ogromnu vecinu populacije. a opravdano sumnjam da cemo mi biti medju njima.

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Uopšte nemam ideju da merim spike proteine, anti tela i količinu celuloze. Primio vakcinu, jedna glupa aktivnost na spisku manje i let's move on.

Ako bude sranje i moramo da primamo bustere ili se vakcinišemo svakog drugog utorka - saznaću i bez lab rezultata.

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

bogami, meni se cini da ako se malo pritegne, mi mozemo poprilicno brzo da izbockamo celo stanovnistvo. vakcina cemo imati

ako psihopata stisne da na bilo koji nacin prkosi fokus grupama... za sada ne deluje.

Link to comment
2 minutes ago, Skyhighatrist said:

Uopšte nemam ideju da merim spike proteine, anti tela i količinu celuloze. Primio vakcinu, jedna glupa aktivnost na spisku manje i let's move on.

Ako bude sranje i moramo da primamo bustere ili se vakcinišemo svakog drugog utorka - saznaću i bez lab rezultata.

sasvim ok stav. kao sto je sasvim ok stav i da se izmere at, ko zeli. 

Link to comment
1 minute ago, LeBron said:

Ja licno mislim da kad bi ovi krenuli sa kampanjom po medijima kao sto umeju, da bi se veliki broj ljudi vakcinisao.

 

Imam još bolji predlog- neka sns mobiliše sopstveno članstvo i nekako ih natera da se vakcinišu. Da bude neke vajde od tog silnog članstva. Eto neka im daju sendvič i crvenu nakon vakcinisanja.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...