Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

9 minutes ago, Frank Pembleton said:

A to paracetamol, to su vam ovi panadoli i taako te tabletice?
 

Panadol, Febricet... verovatno ima još gomila.

Link to comment

I mene konacno pozvali za sredu. I sad kakav sam baksuz, jela danas kolace iz frizidera i nesto me grebucka grlo, uzela sam coldrex, strepsils, sve sto mi se naslo pod ruku da nije neki nazeb pa da izvisim prekosutra za vakcinu. :isuse: Jbt jel moguce da ispadnem takav baksuz.

 

ed. nije korona, ne izlazim napolje, nema temp, samo nesto grlo grebucka od kolaca (**bali me kolaci iz frizidera, au kako sam kilava), ne curi mi nos, malo me boli glava. Izvisicu prekosutra za vakcinu akoo ne prodje ovo grebuckanje

Edited by Alfa
Link to comment
Just now, Alfa said:

I mene konacno pozvali za sredu. I sad kakav sam baksuz, jela danas kolace iz frizidera i nesto me grebucka grlo, uzela sam coldrex, strepsils, sve sto mi se naslo pod ruku da nije neki nazeb pa da izvisim prekosutra za vakcinu. :isuse: Jbt jel moguce da ispadnem takav baksuz.

Nemoj da se brineš, ja uvek malo šmrcam (mada je kod mene alergija). Blagi simptomi prehladice nisu kontraindikacija za vakcinaciju, gripa je mrtva ove godine, a kako se čuvaš ne verujem da si koronu pokupila.

Samo se opusti i bićeš vakcinisana uskoro.

Link to comment
4 minutes ago, Spooky said:

Nemoj da se brineš, ja uvek malo šmrcam (mada je kod mene alergija). Blagi simptomi prehladice nisu kontraindikacija za vakcinaciju, gripa je mrtva ove godine, a kako se čuvaš ne verujem da si koronu pokupila.

Samo se opusti i bićeš vakcinisana uskoro.

Ne, nije korona 100%, nisam 3 nedelje izasla napolje, mama je vakcinisana prvom dozom pre 5 dana i cuva se isto kao i pre vakcine, ako mi budu gledali grlo (bolje nee) mogu mi reci da se vratim kad prodje. I jos me brine da me ne odbiju za vakcinu zato sto sam omrsavila od kako mi je tata umro, pa ako je mrsavost kontraindikacija za vakcinu sta da radim.

Edited by Alfa
Link to comment

Mršavost nije kontraindikacija sigurno.

A ako te doktor iz nekog razloga vrati, prihvatiš to jer je za tvoje dobro i dodješ ponovo kroz par dana. Sad se brže dolazi na red, a verovatno bi ti u tom slučaju rekli da dodješ bez nove prijave, pošto si već bila pozvana. :)

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
Just now, mraki said:

Mršavost nije kontraindikacija sigurno.

A ako te doktor iz nekog razloga vrati, prihvati to i vrati se za par dana kad ti bude bolje. Sad će se brže dolaziti na red, a verovatno bi ti u tom slučaju rekli da dodješ bez ponovne prijave, pošto si već bila pozvana.

Hvala, nadam se da ce biti sve ok. Tako me je u novembru isto ovako nahvatalo grebuckanje u grlu i bol u glavi od ne znam cega (cigarete vrv i nekretanje, ne idem na svez vazduh), proslo za manje od 24h.

  • +1 1
Link to comment

Ništa ne pominji doktoru kad te bude pitao. Kaži zdravstveno nikad bolje.

 

edit: i izađi malo na vazduh u prirodu, može samo dobro da ti čini.

Edited by Anonymous
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Alfa said:

Hvala, nadam se da ce biti sve ok. Tako me je u novembru isto ovako nahvatalo grebuckanje u grlu i bol u glavi od ne znam cega (cigarete vrv i nekretanje, ne idem na svez vazduh), proslo za manje od 24h.

Svakog grebucka ponekad, da nije korone ne bismo ni obraćali pažnju na to.

Mada vazduh nije najsvežiji ovih dana, vreme je lepo i malo šetnje ti sigurno neće smetati. :)

Edited by mraki
Link to comment

Drmnula sam i 1 brufen za svaki slucaj, uzecu jos coldrexa i strepsila, grlo mi je iziritirano od cigara i hladnih kolaca od danas. Tako sam besna na sebe, nisam iskreno ocekivala poziv ovako rano, uglavnom u sredu moram biti spricana.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Za temperaturu... mnogo je dobro kad ide u venu...ali ne bih preporucio posto zahteva bolnicko lecenje :D

Viđu mog sapatnika kako se gica da uzvrati zazubice vakcinabilnima :lolol:

 

Courage, my friend, samo dostojanstveno.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...