Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

dve nedelje posle revakcinacije je baš knap, čini mi se
 

a ti ljudi što Have_fun spominje, pitanje je da li je njima bilo prošlo čak i te 2 nedelje u trenutku zaražavanja

što se mene tiče, biću malo spokojniji 3-4 nedelje posle druge doze kineza, na osnovu svih priča do sada

  • +1 3
Link to comment

Pa te dve nedelje posle revakcine su valjda period kad bi zaštita trebala dostići vrhunac, ali valjda radi nešto i pre toga majku mu... preko mesec dana od prve doze.

Link to comment

oko 4-5 dana traje inkubacija.

 

niko se nije potrdio da uputi narod kako treba da ide proces. ljudi su se cuvali godinu dana, a onda nisu uspeli da se sacuvaju u tih par nedelja nakon vakcine. 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Pa te dve nedelje posle revakcine su valjda period kad bi zaštita trebala dostići vrhunac, ali valjda radi nešto i pre toga majku mu... preko mesec dana od prve doze.

pogledaj klip sa prethodne strane. 

  • +1 2
Link to comment

ovaaaaaj....

 

nama ovde je receno da vakcine bitno smanjuju ozbiljnost kovida ali ne i samo zarazavanje. sto znaci - i kad dobijes vakcinu, postoji mogucnost da fasujes kovid (naravno, znacajno manja nego bez) al ce biti dosta blazi oblik nego sto bi bio bez vakcine. kazu da vakcine stite od smrti i daju dosta visoku zastitu od zarazavanja.

 

 

  • +1 9
Link to comment
16 minutes ago, mraki said:

Pa te dve nedelje posle revakcine su valjda period kad bi zaštita trebala dostići vrhunac, ali valjda radi nešto i pre toga majku mu... preko mesec dana od prve doze.

Ne zaboravi da se ovde radi o starijim ljudima, ako sam dobro razumela.

Ne sumnjam da oni imaju i lošiji i sporiji imunski odgovor od mlađih.

Link to comment
17 minutes ago, mraki said:

Pa te dve nedelje posle revakcine su valjda period kad bi zaštita trebala dostići vrhunac, ali valjda radi nešto i pre toga majku mu... preko mesec dana od prve doze.

okačila sam video gde šekler objašnjava upravo to, da je broj antitela između 10. i 14. dana nakon revakcinacije nebo i zemlja.

aman, ljudi, neophodno je da prođe vreme da postaneš zaštićen.

to vreme je najmanje 2 nedelje nakon revakcinacije za kinesku.

 

takođe, realno je očekivati da have fun komšije imaju blaži oblik bolesti, što je takođe postignuće.

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

 

 

:hail:


 

šekler je mega car

 

samo on treba da se kači, a ne ovi kvazi

stručnjaci sa celularno ćelijskim imunitetima

  • +1 1
Link to comment

Slušao sam. Dobar je Šekler, lepo je objasnio razlike ali sve to uzimam sa izvesnom rezervom. Previše mi vuče na kinesku stranu... a po svemu što znamo, najnestransparentniji su upravo oni.

Nadam se da će komšije proći sa lakšim oblikom, malo mi je ipak previše da u tom periodu teže obole.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, adam said:

ovaaaaaj....

 

nama ovde je receno da vakcine bitno smanjuju ozbiljnost kovida ali ne i samo zarazavanje. sto znaci - i kad dobijes vakcinu, postoji mogucnost da fasujes kovid (naravno, znacajno manja nego bez) al ce biti dosta blazi oblik nego sto bi bio bez vakcine. kazu da vakcine stite od smrti i daju dosta visoku zastitu od zarazavanja.

 

 

Rečeno je i ovde...

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, mraki said:

Slušao sam. Dobar je Šekler, lepo je objasnio razlike ali sve to uzimam sa izvesnom rezervom. Previše mi vuče na kinesku stranu... a po svemu što znamo, najnestransparentniji su upravo oni.

Nadam se da će komšije proći sa lakšim oblikom, malo mi je ipak previše da u tom periodu teže obole.

Šekler je, pre uvoza vakcina, i pre saznanja o tome koliko će čega biti dostupno, u RTS Upitniku izjavio sledeće:

"Ja da za sebe biram, ako nisam preležao koronu, najradije bih primio rusku vakcinu, jer najbolje pokriva obe grane imuniteta, humoralni i celularni (da prosti kums), a ako sam preležao koronu, onda bih najradije primio kinesku, jer najbolje nadgrađuje postojeća antitela":

I tako su se i prijavili i on i većina njegovih kolega u VSI Kraljevo - za rusku. Ali je nije bilo u ponudi, pa su primili kinesku. A kad su već primili kinesku, onda su uzeli da sa opremom koju imaju prate antitela i ostalo... 

 

 

EDIT.

a NARAVNO DA JE VIRUS GLUP I DA NE BIRA NEGO SE SAMO REPLICIRA I MUTIRA, i naravno da ako ga ima u aerosolima oko tebe, bio vakcinisan ili ne, da ćeš ga udahnuti i ako je količina dovoljna, da će te zaraziti. samo što će tvoj vakcinisani organizam da se bolje (hohoho, ne mogu da odolim: brže, jače, bolje, in fact) pošiba sa virusom.

ne mogu da verujem da ovo prežvakavamo u XXI veku a jebeno je znanje iz osnovne škole. 

Edited by pt 2.0
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, adam said:

ovaaaaaj....

 

nama ovde je receno da vakcine bitno smanjuju ozbiljnost kovida ali ne i samo zarazavanje. sto znaci - i kad dobijes vakcinu, postoji mogucnost da fasujes kovid (naravno, znacajno manja nego bez) al ce biti dosta blazi oblik nego sto bi bio bez vakcine. kazu da vakcine stite od smrti i daju dosta visoku zastitu od zarazavanja.

 

 

Jel to samo vas Engleze ili cemo svi da budemo besmrtni?¿

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, nisam ja said:

druga doza - manji bol u ruci, skoro pa neprimetan. 

izvesnu ukočenost pojasa od vrata do ramena sa te strane ne znam dal da pripišem vakcini. 

 

 

I ja sam bio ukocen nekoliko sati a posto smo dvojica bolji smo statisticki uzorak. Bice da je ipak od vakcine.

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

 

Nisu... s tim sto sam se ja prijavljivao vise puta.. iz zajebancije, naravno i menjao lokaciju. I hocu samo Fajzera, uzeo bih i Zeku™ ali me smara da cekam 3 meseca na drugu vakcinu.

 

3 hours ago, Milosh76 said:

Dolazi u ponedejak 58000 Fajzera, sto u realnom zivotu znaci 200 doza.

Dok se podeli susedima, pa proda na crnom trzistu, bice ih dovoljno za nekih pola sata

 

Sad mi nije jasno jesi li zabrinut za sebe ili sve ovo shvatas kao zajebanciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...