Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

mene je ophrvao neki fatalizam i umor, nit nesto verujem ovom kinezu sto sam ga primila, nit mi se veceras cini da ce ikad doci kraj, sa ovim novim sojevima, nit mogu da objasnim majci da je sad vazno sacuvati se, izmedju dve doze vakcine... a onda mi bude zao sto je grdim, kad nisam uopste sigurna da ce joj i 10 doza nesto znacajnije promeniti.

mislim da sam veceras na najnizoj tacki tokom pandemije. meni je bolje kad ima posla, ovi zimski vikendi (bar za nas neskijase) su postali jedan beskonacan prazan isti dan.

  • +1 9
Link to comment

Mene je boleo vrat prvih 24 sata nakon vakcine, kao da sam se usinuo. Posle nekog vremena popustilo u densom ramenu, nesto kasnije i u levom. Za nas matorije koji smo "principijelno" digli nos na zdrav zivot, vezbe i guranje tocka, pa stalno nesto kilavimo, malo je zajebano da procenimo sta je posledica vakcinacije a sta business as usual. Najveci stos je sto svako malo osecam kao da gorim od temperature a kad izmerim toplomer mi se nasmeje u facu, kao da kaze - care, to ti je hypochondria acuta.:D

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, SNARC said:

Juce mi je bilo najizrazenije jer mi je nos cureo kao da me ambrozija ubija. 

Kad je počela korona govorilo se da curenje nosa ukazuje da nije korona. Da li je to promenjeno? Znam da je za kijanje promenjeno, jer se s njim patim kad se pojavi ambrozija. Prvo je bilo znak da nije korona, a posle simptom korone.

Link to comment

Mene od ambrozije letos osim kijanja grebale oci kao peskom da me neko gadja u facu, bukvalno su bordo boje bile, nikad ranije nisam najebao tako. Biciklam 4-5x nedeljno od sela do sela po opstini, u ataru sam negde pokupio, jedino mi Avamys pomogao. :D 

Link to comment
7 minutes ago, duma said:

Kad je počela korona govorilo se da curenje nosa ukazuje da nije korona. Da li je to promenjeno? Znam da je za kijanje promenjeno, jer se s njim patim kad se pojavi ambrozija. Prvo je bilo znak da nije korona, a posle simptom korone.

 

Posle vakcinacije, nakon bolova u grlu, dobio sam neke simptome poput teske prehlade, stalna jeza i curenje nosa.

 

Ima li veze sa vakcinacijom ili nema..ne znam, nadam se da nema.

 

Ako ovde ima neodlucnih oko vakcinisanja..onda ovo moje nema veze sa vakcinom nego sa time da volim da se setam po stanu razgacen, diveci se tome koliko lepe noge imam.

Link to comment
11 minutes ago, Plajvi said:

Mene od ambrozije letos osim kijanja grebale oci kao peskom da me neko gadja u facu, bukvalno su bordo boje bile, nikad ranije nisam najebao tako. Biciklam 4-5x nedeljno od sela do sela po opstini, u ataru sam negde pokupio, jedino mi Avamys pomogao. :D 

opatanol kapi za oči, preporučila mi ih je oftamološkinja kad me videla prošlo leto  tekom ambrozije

 

odlična stvar

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

mene je ophrvao neki fatalizam i umor, nit nesto verujem ovom kinezu sto sam ga primila, nit mi se veceras cini da ce ikad doci kraj, sa ovim novim sojevima, nit mogu da objasnim majci da je sad vazno sacuvati se, izmedju dve doze vakcine... a onda mi bude zao sto je grdim, kad nisam uopste sigurna da ce joj i 10 doza nesto znacajnije promeniti.

mislim da sam veceras na najnizoj tacki tokom pandemije. meni je bolje kad ima posla, ovi zimski vikendi (bar za nas neskijase) su postali jedan beskonacan prazan isti dan.

 

E bas sam hteo da napisem, evo treca noc od prve doze Fajzera, osecam se sve cudnije. Fizicki sam ok skroz ali mentalno kao da sam potpuno ravnodusan prema svemu, iscedjen i prazan. Ne znam dal ima veze sa konkretnom vakcinom ili mi se jednostavno sve skupilo. Nista mi se ne radi i kao da mi se nikad nece nista ni raditi. Bas me brine ovo stanje

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Najveci stos je sto svako malo osecam kao da gorim od temperature a kad izmerim toplomer mi se nasmeje u facu, kao da kaze - care, to ti je hypochondria acuta.:D

:D Tad mi je obično 36,2.

Mene  povremeno spopadne neizdrživo golicanje u grlu. Pomislim- gotova sam, kreće. Zakašljem se 2 puta iz sve snage i ništa, kraj.

Nego, mislim da bez obzira što je početna zainteresovanost obećavajuća, skeptična sam koliko će ukupno stanovništva u Srbiji biti vakcinisano. Mislim da uopšte nije tako dobra prognoza, a pre svega se odnosi na punoletne građane 18- 45 godina. SPC ziloti iz neposrednog okruženja se ponašaju isto kao i Jehovini svedoci i adventisti. Redom bi mantijama trebalo "objasniti" da je zgodno da se vakcinišu svi pred kamerama, za primer ostalima.

Edited by halloween
Link to comment
5 minutes ago, Glass Joe said:

Ok dobio sam mail od Euprave sa formularom Saglasnost u pdf... i sta sad, jel da popunim taj formular i otstampam ga, kako da ga uopste donesem na uvid kod vakcinacije

 

Možeš i da odštampaš pa popuniš rukom, ako nemaš ili ti crko štampač odneseš na flešu u fotokopirnicu, ako zaboraviš fleš ima u boljim kopirnicama već odštampanh i to su još su upola jeftinje tako, ne pitaj kako znam a ima i na strelištu tih formulara somo ćeš izgubiti red ako tamo ispunjavaš.

 

 

Link to comment
17 minutes ago, Tsai said:

 

E bas sam hteo da napisem, evo treca noc od prve doze Fajzera, osecam se sve cudnije. Fizicki sam ok skroz ali mentalno kao da sam potpuno ravnodusan prema svemu, iscedjen i prazan. Ne znam dal ima veze sa konkretnom vakcinom ili mi se jednostavno sve skupilo. Nista mi se ne radi i kao da mi se nikad nece nista ni raditi. Bas me brine ovo stanje

faza iscrpljenosti, dosta smo resursa istrosili. a jos ima da se gura. mislim, racionalna ja zna od pocetka da vakcine nisu "silver bullet", ali svejedno...

 

ja sam veceras shvatila da ce ovo biti jedna napeta trka izmedju proizvodnje i masovne administracije vakcina i mutiranja virusa, sa povremenim prilagodjavanjima i unapredjenjima pristupa, pa onda opet krug proizvodnje, kupovine, ubedjivanja, antivaksera, politike, talasa i procenata, maski, prioritetnih grupa, odlucivanja... jedino se nadam da ce se shvatiti potreba za zajednickim naporom i koordinacijom, inace cemo kao covecanstvo biti u velikom problemu. ili da ce virus iznenada resiti da mutira u neku bezazleniju varijantu, sto za sada ne pokazuje kao nameru, naprotiv.

  • +1 1
Link to comment
On 30.1.2021. at 14:09, steins said:

Evo apdejt oko druge doze Fajzera.
Nocas oka nisam sklopio zbog bolova u ruci.
Od iutros sam malaksao ko da me je voz udario i imam bolove u mišićima. Blaga mučnina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Значи чип је у другој дози :laugh:

 

Биће све ок знаш ти то боље од мене.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...