Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

On 28.1.2021. at 3:51, Plajvi said:

Pelcovali me u utorak u Kikindi kineskom, koliko pratim po vestima odradjeno je vec 10-15% stanovnistva u gradu. Nije ni cudo, 2x smo vec zesci cirkus imali, nit manjeg kurca nit vece dreke sto se kaze. :D Cale primio isto, ok je za sad sve. 

Ocekivao sam da ce me zvati na leto. :laugh: Cekao sam 2 nedelje. Lepo zovu i sutradan da pitaju kako ste. 

https://www.novosti.rs/srbija/vesti/958943/vakcinacija-ponovo-samo-jednom-mestu-zatvoren-drugi-punkt-kikindi


Fast forward: U cetvrtak (2 dana nakon vakcinacije) dobijem temperaturu 37.6, smanjim je paracetamolom, u petak krene grlo da me boli, skroz suvo i oderano, nos betoniran, miris delimicno nestao, ukus tu, ali temperatura uvek oko 36.8. Sinoc krene suvi kasalj i peckanje u plucima, jutros ustanem - 37.4 i konstantan kasalj sa slajmom, grlo i ne osecam vise. Sad bio da se testiram, saturacija 99%, covid negativan, dobio panklav, vitamin d3 i neki prasak za iskasljavanje, kaze doktorica da je vrlo moguce da je reakcija na vakcinu, javljaju se ljudi sa slicnim simptomima. 

Caletu nista. 

 

Edited by Plajvi
Link to comment

Sinopharm. Prva 2 dana mi nije bilo nista, sve ok, ni peckalo me nije na dodir. Ne znam od cega mi se slosilo posle toga, bukvalno sam sve i 1 momenat proveo kod kuce. Na punktu za vakcinaciju su mi slusali i pluca i gledali grlo i merili temp, sve je bilo u redu. Cudno. :D

Edited by Plajvi
Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:

Sinopharm. Prva 2 dana mi nije bilo nista, sve ok, ni peckalo me nije na dodir. Ne znam od cega mi se slosilo posle toga, bukvalno sam sve i 1 momenat proveo kod kuce. Na punktu za vakcinaciju su mi slusali i pluca i gledali grlo i merili temp, sve je bilo u redu. Cudno. :D

mozda je od vakcine, ali isprati ti to i izoluj se malo. ako si radio antigenski test, vrlo je moguce da bude lazno negativan.

nadam se da nije, ali svakako proprati.

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Plajvi said:


Fast forward: U cetvrtak (2 dana nakon vakcinacije) dobijem temperaturu 37.6, smanjim je paracetamolom, u petak krene grlo da me boli, skroz suvo i oderano, nos betoniran, miris delimicno nestao, ukus tu, ali temperatura uvek oko 36.8. Sinoc krene suvi kasalj i peckanje u plucima, jutros ustanem - 37.4 i konstantan kasalj sa slajmom, grlo i ne osecam vise. Sad bio da se testiram, saturacija 99%, covid negativan, dobio panklav, vitamin d3 i neki prasak za iskasljavanje, kaze doktorica da je vrlo moguce da je reakcija na vakcinu, javljaju se ljudi sa slicnim simptomima. 

 

da imamo papire treće faze o ovoj vakcini, znali bi. A opet, ovo je mnogo simptoma kao reakcija na vakcinu. A treće, i da jeste reakcija na vakcinu, trebalo bi da neko to dokumentuje (kartončić za Fajzerovu pozadi ima web adresu za prijavu neželjenih efekata). Izvini što pišem ovako, ne želim da ti stajem na muku.

 

Sve očekivano za srbiju, zbrda-zdola i nema nikakvog reda. 

 

Ja sam i dalje nevakcinisan, čekam poziv za Fajerovu, što će se desiti nikad, eventualno u februaru a možda ni tad. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Kelt said:

 

da imamo papire treće faze o ovoj vakcini, znali bi. A opet, ovo je mnogo simptoma kao reakcija na vakcinu. A treće, i da jeste reakcija na vakcinu, trebalo bi da neko to dokumentuje (kartončić za Fajzerovu pozadi ima web adresu za prijavu neželjenih efekata). Izvini što pišem ovako, ne želim da ti stajem na muku.

 

Sve očekivano za srbiju, zbrda-zdola i nema nikakvog reda. 

 

Ja sam i dalje nevakcinisan, čekam poziv za Fajerovu, što će se desiti nikad, eventualno u februaru a možda ni tad. 


https://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/zdravlje/3291054-sta-mozete-ocekivati-nakon-imunizacije-ovo-su-sve-nus-pojave-za-3-vakcine-koje-su-dostupne-u-srbiji

Video sam ovde za Sinopharm... Imam suvocu grla, zacepljenost nosa, curenje nosa i otezano gutanje. Sad imam 36,9 i kasalj se cini mi se smiruje. nadam se da cu biti k'o nov za nekoliko dana. :) Taman da ozdravim kompletno za drugu turu pelcovanja. Nisam imao ni proliv, ni malaksalost, ni bilo kakve bolove u misicima, letargiju itd. Grlo mi je kontam suvo jer u snu zbog zacepljenog nosa disem na usta, kad se probudim to je pakao. :laugh: Prvo sam bio u tripu da sam delimicno izgubio culo mirisa, a onda kad sam najzad otpusio nos donekle, sve je ok, osetim kao i pre.

Meni ovo od pocetka najvise lici na neku malo jacu prehladu, ali cisto da budem siguran sam otisao na testiranje. 

Godinu dana se cuvam k'o virhensita de gvadelupe, ovo je prvi put da sam uopste imao bilo koji od simptoma. Cisterne caja, lekovi, vitamini i jaka 'rana, bice to dobro kontam.  

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:


Fast forward: U cetvrtak (2 dana nakon vakcinacije) dobijem temperaturu 37.6, smanjim je paracetamolom, u petak krene grlo da me boli, skroz suvo i oderano, nos betoniran, miris delimicno nestao, ukus tu, ali temperatura uvek oko 36.8. Sinoc krene suvi kasalj i peckanje u plucima, jutros ustanem - 37.4 i konstantan kasalj sa slajmom, grlo i ne osecam vise. Sad bio da se testiram, saturacija 99%, covid negativan, dobio panklav, vitamin d3 i neki prasak za iskasljavanje, kaze doktorica da je vrlo moguce da je reakcija na vakcinu, javljaju se ljudi sa slicnim simptomima. 

Caletu nista. 

 

 

Dobio u sredu vakcinu..u cetvrtak boli grlo, curi nos, mlitavost me neka spopala..temp nisam ni merio. 

Kapiram da je do vakcine i nisam dizao preveliku buku oko toga.

 

Juce mi je bilo najizrazenije jer mi je nos cureo kao da me ambrozija ubija. 

 

Danas prolazi, sutra ocekujem da budem full dobar. 

 

Valjda ce neko da nas priupita kako smo i sta smo pa da posalje bratu Siju.

 

Inace..letos, nakon kontakta sa zarazenom osobom, sam imao iste simptome, doduse dosta jace, na testiranju (seroloskom) nije mi otkriven kovid. 

 

Supruga i matori pelcovani na istom punktu, njima nista.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...