Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jednokomponentna vakcina protiv korona virusa Sputnjik Lajt pojaviće se u februaru, objavljeno je na Tviter nalogu Sputnjika V, prve odobrene vakcine protiv virusa korona na svetu čiji je tvorac ruski Naučno-istraživački centar "Gamaleja".

 

Šef Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev izjavio je da će nova verzija vakcine biti namenjena uglavnom stranim tržištima, odnosno da će zbog lakše primene biti orijentisana na mesta gde postoje žarišta epidemije.

 

- Sputnjik Lajt može da posluži kao efikasno privremeno rešenje za mnoge zemlje koje doživljavaju vrhunac epidemije - izjavio je Dmitrijev.

 

"Lagana" verzija Sputnjika V dobila je 11. januara dozvolu za klinička ispitivanja od strane ruskog ministarstva zdravlja. Ispitivanje se sprovodi na 150 dobrovoljaca i vrši se u tri medicinske ustanove: Prvom medicinskom univerzitetu "Sečin", Naučno-istraživačkom centru "Eko-bezbednost" i Naučno-istraživačkom institutu za grip "Smorodinceva".

 

Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je ranije da postoji "lagana" verzija ruske vakcine protiv kovida-19. On je naveo da će ova vakcina imati kraći efekat, ali da omogućava vakcinaciju većeg broja ljudi.

 

- Ako se osoba razboli nakon primljene lajt vakcine, neće razviti težak slučaj kovida. Virus se neće spustiti u pluća, biće samo kao manja prehlada - rekao je Aleksandar Gintsburg, šef "Gamaleje".

 

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/stize-sputnjik-lajt-sve-o-novoj-ruskoj-vakcini-koja-se-daje-u-jednoj-dozi/4zbmlcn

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

dok se svi vakcinisemo sticice nam juznoafricki soj, za koji se vakcine (novavax i j&j trials) pokazale kao manje efikasne

pa cemo da obrcemo jos jedan krug sa apdejtovanim vakcinama, i tako koncentricni krugovi dok  brzina vakcinacije velikog dela planete ne pobedi brzinu stvaranja i sirenja novih mutacija koje postojece vakcine ne suzbijaju

oduzice se malo ovo, deluje :(

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
17 hours ago, vememah said:

Pritom Sinofarm ima dve vakcine u prometu (vuhansku i pekinšku) i NYT npr. tvrdi da mi i Emiraćani imamo vuhansku, a da se u Kini koristi pekinška (na ALIMS-u ne nalazim nikakve detalje o tome) i uopšte nije jasno na koju od te dve se odnosi ovo za decu.

 

Zavod za javno zdravlje Užice saopštilo je da im je danas distribuirano 3.600 doza vakcina protiv virusa korona Vero Cell SARS - CoV-2 kineskog proizvođača Beijing Bio-Institute Biological Products.

http://www.objektivno1.rs/region-gradovi/uzice/21670/u-zlatiborski-okrug-distribuirano-3600-doza-kineske-vakcine.html

 

Valjda je pekinška kod nas...

 

  • Hvala 2
Link to comment

Da, i Čačani isto spominju pekinšku.

 

Quote

 

Zavodu za javno zdravlje Čačak distribuirano je 2700 doza Vero Cell SARS - COV-2 vakcina kinsekog proizvođača Beijing Bio-Institute Biological Products Co, LTD.

Domu zdavlja u Ivanjici distribuirano je 390 doza, Lučanima 150, Gornjem Milanovcu 600 i Domu zdravlja Čačak 1560 kinsekih vakcina.

 

https://www.reflektor.rs/drustvo/kineske-vakcine-stigle-u-moravicki-okrug-2700-doza-rasporedjeno-u-sve-domove-zdravlja-vakcinacija-krece-po-prioritetima/6006de0c447228067899fc80

Link to comment

Ali evo šta iskopah...

 

Both vaccines use an inactivated virus as the immunology agent. They can be stored between 2 C and 8 C, rendering it easier to transport and store than Pfizer-BioNTech's mRNA-based vaccine, which must be kept at minus 70 C. While one was developed with the Beijing Institute, the other is a product of joint work with the Wuhan Institute of Biological Products.

 

More than 3 million Chinese have received one of Sinopharm's vaccines or those of its rivals under regulatory provisions for emergency use.

 

The United Arab Emirates and Bahrain approved the Beijing vaccine earlier this month after clinical trials in the two countries showed an efficacy rate of 86%. Pakistan on Thursday announced it would order 1.2 million doses. 

 

https://asia.nikkei.com/Spotlight/Coronavirus/China-approves-first-domestic-COVID-vaccine-developed-by-Sinopharm

 

Ipak mi i Emiraćani primamo istu vakcinu.

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Jednokomponentna vakcina protiv korona virusa Sputnjik Lajt pojaviće se u februaru, objavljeno je na Tviter nalogu Sputnjika V, prve odobrene vakcine protiv virusa korona na svetu čiji je tvorac ruski Naučno-istraživački centar "Gamaleja".

 

Šef Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev izjavio je da će nova verzija vakcine biti namenjena uglavnom stranim tržištima, odnosno da će zbog lakše primene biti orijentisana na mesta gde postoje žarišta epidemije.

 

- Sputnjik Lajt može da posluži kao efikasno privremeno rešenje za mnoge zemlje koje doživljavaju vrhunac epidemije - izjavio je Dmitrijev.

 

"Lagana" verzija Sputnjika V dobila je 11. januara dozvolu za klinička ispitivanja od strane ruskog ministarstva zdravlja. Ispitivanje se sprovodi na 150 dobrovoljaca i vrši se u tri medicinske ustanove: Prvom medicinskom univerzitetu "Sečin", Naučno-istraživačkom centru "Eko-bezbednost" i Naučno-istraživačkom institutu za grip "Smorodinceva".

 

Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je ranije da postoji "lagana" verzija ruske vakcine protiv kovida-19. On je naveo da će ova vakcina imati kraći efekat, ali da omogućava vakcinaciju većeg broja ljudi.

 

- Ako se osoba razboli nakon primljene lajt vakcine, neće razviti težak slučaj kovida. Virus se neće spustiti u pluća, biće samo kao manja prehlada - rekao je Aleksandar Gintsburg, šef "Gamaleje".

 

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/stize-sputnjik-lajt-sve-o-novoj-ruskoj-vakcini-koja-se-daje-u-jednoj-dozi/4zbmlcn

 

 

Kliničko ispitivanje na 150 ljudi!? Posle neko pita zbog čega neću da primim rusku vakcinu.  Inače, zanimljivo da se ovo objavljuje nakon objave J&J vakcine, da sutra neki npr. GSK objavi da radi na npr. tableti protiv Covid-19, Rusi bi verovatno prekosutra objavili da i oni prave tabletu.

Edited by Ayatollah
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Nikola77 said:

+1

cijepili su me jutros u batutu, nikakva reakcija, dođem na PPP i setim se da sam se vakcinisao:D

 

Lako je tebi kad si otišao pravo kući. Takođe sam krenuo kući ne razmišljajući gde sam bio i šta sam radio. U povratku sam svratio na trim stazu. Kad sam počeo zagrevanje primetio da mi leva ruka nije u top formi. Onda sam se setio šta je razlog i produžio kući. 😁

  • Haha 1
Link to comment

Što se tiče problema s brojem zainteresovanih, to se lako rešava. Primene se metodi iz SFRJ, a i skoriji s MMR vakcinom.

Za sve ionako neće biti, ali je bitno da se vakciniše što više i to po prioritetima.

U zdravstvu su već uveli da mnogi idu da rade u kovid bolnicama. Ko bude birao između toga i vakcine neće se dvoumiti.

Kako će neko ko ne sme da primi vakcinu ići da ratuje, ili da se suprostavi kriminalcima? Dakle, vojska i policija rešeni.

Deci ne mogu u školu dok ne prime MMR. Zašto predavačima ne uvesti ovu vakcinu kao obaveznu?

Onda se zamole braća Grci da traže potvrdu i sve probleme si rešio.

Nikog ne treba terati, ali uvedeš princip da ko odbije vakcinu ne može da radi u ...  i  rešio si problem. Ako još može da se bira koji ćeš čip, tek onda nema izgovora za odbijanje čipovanja.:D

Kad se svi ovi vakcinišu, vakcinisaće se i oni 70+ koji neće da prime, a glavni argument im je da vakcine izazivaju sterilitet.

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Apollo Creed said:

Ali J&J vakcina:Jova:

Pa oni šampon za perut numeju da smućkaju...:rolleyes:

Pre bih primio Menta Padej vakcinu nego od ovih jebivetara.

 

 

stigneš li da izađeš?

Link to comment
7 hours ago, Apollo Creed said:

Kaže Zoran dr gradonačelnik da ga je sin ubedio da se vakciniše...:covid19:

I to je nacelnih najvece univerzitetske decje klinike.

  • +1 1
Link to comment
I to je nacelnih najvece univerzitetske decje klinike.
nebitno. vuchic pominje sina, mora i on da pominje sina. mene bi vishe brinula ta vrsta gluposti. on vrlo dobro zna da treba i zashto treba da se vakcinishe.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...