Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

接种了疫苗

Ne mogu dovoljno da nahvalim koliko je dobro organizovano. Kao da nije u Srbistanu.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


neki koji su duze ziveli u nesrbistanu kazu kao nekad, kad je tito streljao u redu za vakcinaciju u osnovnoj shkoli :hihi:

a mene niko da se seti, ni brat ni nebrat.

sent from bubamoto

Link to comment
3 minutes ago, steins said:

Evo apdejt oko druge doze Fajzera.
Nocas oka nisam sklopio zbog bolova u ruci.
Od iutros sam malaksao ko da me je voz udario i imam bolove u mišićima. Blaga mučnina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sve 5 , prebobaces ™ 

Link to comment

U pet minuta sve o kinezu (šta njemu znači kad kaže da je ona najbezbednija - registracija jedino ove vakcine je od 3 godine starosti čoveka, i bez starosnog ograničenja), i pomalo o rusu (proširena registracija Sputnjika na 60+).

 

 

P.S. Šekler primio kineza! 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, steins said:

Evo apdejt oko druge doze Fajzera.
Nocas oka nisam sklopio zbog bolova u ruci.
Od iutros sam malaksao ko da me je voz udario i imam bolove u mišićima. Blaga mučnina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Isto bol u ruci vec drugi dan, ali bez temperature i drugih simptoma.

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Evo apdejt oko druge doze Fajzera.
Nocas oka nisam sklopio zbog bolova u ruci.
Od iutros sam malaksao ko da me je voz udario i imam bolove u mišićima. Blaga mučnina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sad mi javlja drugarica dr radiolog, bolovi u kostima i zglobovima, jeza, temperatura 37,1, sve posle 2. doze Pfizera. Proći će.

Link to comment

Šekler lupeta i nije jedini, apsolutno je netačno da je Sinofarmova vakcina odobrena za decu od 3 godine naviše. Proizvođač se nada da bi mogla biti odobrena pre marta.

 

Quote

A COVID-19 vaccine developed by China National Biotec Group (CNBG), a Sinopharm subsidiary, is hopeful to be approved in China for use in children and adolescents before March, state media reported late on Friday.

“Based on clinical data we have obtained and regulatory procedures we are filing to National Medical Products Administration, [the vaccine use] could be expanded to these aged between three and 17 before March,” CNBG chairman Yang Xiaoming told state TV in an interview, without elaborating on the data.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-vaccine-sinopharm-idUSKBN29K0SE

 

Quote

Šta piše u dokumentu dostavljenom zdravstvenim ustanovama o kineskoj vakcini?

Sinofarmova vakcina koja je stigla u Srbiju ne može da se daje deci, odnosno mlađima od 18 godina.

Ovo je informacija koja stoji u dokumentu koji prati vakcinu a koji je dostavljen zdravstvenim ustanovama, i u suprotnosti je sa onim što su ovih dana pričali zvaničnici, pa čak i dr Predrag Kon, član Kriznog štaba.

https://www.danas.rs/drustvo/sta-pise-u-dokumentu-dostavljenom-zdravstvenim-ustanovama-o-kineskoj-vakcini/

 

Evo i sa ALIMS-a:

Quote

Такође, иако се ова вакцина не даје код особа млађих од 18 година то није “због одсуства података о ефикасности и безбедности” већ је наведено у званичном документу да је намењена лицима од 18 година старости, али је такође и истакнуто и да су “Клиничка испитивања како би се проценила безбедност и имуногеничност међу популацијом између 3 и 17 година старости у току”.

https://www.alims.gov.rs/ciril/2021/01/27/деманти-агенције-за-лекове-и-медицинс-3/

 

Ne uzdajte se u autoritete već sve što možete, a bitno vam je, sami proveravajte.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, vememah said:

Šekler lupeta i nije jedini, apsolutno je netačno da je Sinofarmova vakcina odobrena za decu od 3 godine naviše. Proizvođač se nada da bi mogla biti odobrena pre marta.

ono članaka što sam na brzinu našla guglanjem govori da su završeni "clinical trials" u tom smislu, i da ostaje administrativni postupak, ali su članci koje sam našla kao i taj tvoj od polovine januara, a on ovo tvrdi 23. januara. u suštini nebitno - ne bi trebalo da se izleće neproverljivim podatkom.

 

takođe mi je poznato da se kod nas deca (tj. osobe do 18 godina) ne vakcinišu.

 

meni u suštini nije bio bitan taj podatak po sebi (jer se kod nas deca ne vakcinišu), nego me je kopkalo zašto u više navrata govori da je kineska vakcina najbezbednija i šta mu to (sve) znači. deo značenja je, ako sam dobro razumela, i širina opsega godišta populacije.

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, MocaVukotic said:

Meni se ne svidja kad ucen covek kaze "zaposhljen", odma imam predrasude

nema razloga. oba oblika (i zaposlen i zapošljen su pravilna), evo i objašnjenja:

Запослен или запошљен


Правилна су оба облика, али Правопис даје првенство облику запослен, запослење.

У складу са нормом су облици глаоголских именица на -љење изведени од глагола четврте врсте (типа молити-молим, мољен и волети/вољети-волим, вољен), као : дељење, одељење, запаљење, вољење, мољење, осветљење, исцељење, а не делење, оделење, запалење, волење, молење, осветлење, исцелење.

Међутим, норма је прихватила два одступања, као двојства: запослен, запослење и запошљен, запошљење, због нагомилане палаталности, као и мњење и мнење.

 
Link to comment
1 hour ago, pufikaflafi said:

Isto bol u ruci vec drugi dan, ali bez temperature i drugih simptoma.

 

1 hour ago, halloween said:

Sad mi javlja drugarica dr radiolog, bolovi u kostima i zglobovima, jeza, temperatura 37,1, sve posle 2. doze Pfizera. Proći će.

i @steins   javljajte kako napredujete.

 

Ako ima i kineza™ i Rusa™ takodje javljajte reakcije posle druge doze.

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

ono članaka što sam na brzinu našla guglanjem govori da su završeni "clinical trials" u tom smislu, i da ostaje administrativni postupak, ali su članci koje sam našla kao i taj tvoj od polovine januara, a on ovo tvrdi 23. januara.

 

A ALIMS 27.1.

 

I mislim da bi dosta odjeknula činjenica da je to prva vakcina u svetu odobrena za decu da se to već dogodilo.

Link to comment
27 minutes ago, vememah said:

ALIMS 27.1.

si, videla sam datum objave ALIMS koja tu temu kaže sledeće:

Обе ове тврдње су неистините, а нарочито је спорна прва, јер је у документу који јесте достављен институцијама надлежним за послове имунизације насловљеном “Кратки преглед карактеристика производа који је одобрен у Народној Републици Кини у оквиру поступка регистрације препарата, намењених за употребу у условима претње од настанка, појаве и отклањања ванредних ситуација, SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated, за потребе увоза и примене ове вакцине у Републици Србији на основу увозне дозволе број 515-07-00099-21-001 од 26.01.2021. године.” јасно назначено да постоје три а не девет контраиндикација, нити су оне идентичне онима наведеним у чланку. Такође, иако се ова вакцина не даје код особа млађих од 18 година то није “због одсуства података о ефикасности и безбедности” већ је наведено у званичном документу да је намењена лицима од 18 година старости, али је такође и истакнуто и да су “Клиничка испитивања како би се проценила безбедност и имуногеничност међу популацијом између 3 и 17 година старости у току”.

 

ako se ne varam, milion doza je u srbiju doletelo 16.01.2021. što znači da je sva papirologija (pa i pomenuta uvozna dozvola od 26.01.2021. godine) rađena za tu isporuku i za uz nju tada pristigle papire.

ALIMS objava komentariše ono što su zvanično dobili uz vakcine prilikom transporta/uvoza. bilo kakav razvoj događaja u međuvremenu administrativno i formalno ne sme da se reflektuje na zvanične izjave koje počivaju na zvanično dobijenim papirima.

 

(ne sporim ja da se šekler izleteo, ako si me drukčije razumeo. ja svakako nisam bila u stanju da nađem onlajn sadržaj koji bi potkrepio njegovu izjavu. 

čudi me zašto i za kinesku izjavu nije dao tačne podatke o statusu studija koje se izvode za proširenje starosnih granica kao što je to dao za rusku vakcinu i zanima me šta je izvor za tu njegovu izjavu. nije mi delovao kao senzacionalista do sada.)

Edited by pt 2.0
Link to comment

mislim da smo vec pricali, on neke stvari govori kao proverene istine, a rec je o pretpostavakama (recimo, postupna imunizacija unosenjem manjih kolicina virusa...).

odlican komunikator, ume da prica jasno i ubedljivo, ali ne mislim da se previse opterecuje proveravanjem podataka iz studija. 

njegova naklonost prema kineskim vakcinama je poznata od ranije - sto se mene tice, iako sam je primila, volela bih da o sinopharm vakcini moze da se izgugla bar delic podataka kao o fajzerovoj, recimo. pa makar i nepovoljnih. 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...