Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

28 minutes ago, Sammael said:

Jbt, po vašim komentarima ispada da Fajzer izaziva kliničku depresiju.

Ma, šta depresija, samoubistvo bre............:tongue:

 

Inače, tempom kojim ovde vakcinišu, ja ću dobiti poziv negde 2025-6. Dotad će sve bagove da poprave majku mu.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Sammael said:

Jbt, po vašim komentarima ispada da Fajzer izaziva kliničku depresiju.

ne znam, ja sam primila kineza :D

za ciju efikasnost su mi skoro jedini dostupni izvori vucic i brat si - ako to nije optimizam, ne znam sta je :)

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Jbt, po vašim komentarima ispada da Fajzer izaziva kliničku depresiju.

Pa lepo napisah, fajzer pravi i najpoznatiji antidepresiv zoloft, jasna je namera i racunica sto svojom vakcinom izaziva depresiju :evil: :lolol:

 

 

Sto se tice izvestaja kineza nema ih jos nigde sem usmenih predanja,al ajd vec je bar 350000 srba primilo, da je bilo nekih ozbiljnih nus pojava il alergija odmah bi antivaxeri trolovali po fezbucima (videh neku fotku doduse s "podlivima" nakon vakcinacije ako je to najgore sto su nasli propadose)

Evo npr kako fajzer i ,u ovom izvestaju moderna, izvestavaju o npr alerg.reakcijama, linkujem na tabelu koja je deo kompletnijeg txta. I fajzer ima svoj ovakav izvestaj i zakljucke.

 

Imaju administriran sistem kojim prate event. nezeljene reakcije te izbacuju stastitike i zakljycke..

Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS). 

Edited by InvisibleLight
  • Haha 2
Link to comment

Je li zna neko koja cifra ulazi u srpski imenilac kad se racuna udeo vakcinisanih na ovim grafikonima? Ako se racuna u odnosu na Srbiju sa Kosovom, jos pritom Srbiju sa brojkama sa popisa 2011, onda je stvarni udeo vakcinisanih jos par procenata visi. 

Link to comment

@InvisibleLight cini mi se da nema mnogo brige o nezeljenim efektima kod kineza (bar ja je nemam), ali je upitna efikasnost - izgleda generalno kod vakcina baziranih na inaktiviranom virusu. no, i to cemo verovatno relativno brzo znati.

 

a te tabele sa podacima su za zemlje koje ne mogu da veruju svom predsedniku. ko ce to da cita...

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

za ciju efikasnost su mi skoro jedini dostupni izvori vucic i brat si - ako to nije optimizam, ne znam sta je :)

i UAE, oni su objavili čak neku veću ekikasnost, nešto tipa 86 %

 

@Filozof manijak, sve vakcine koje smo mi do sada primali su koliko znam bile na bazi inaktiviranog virusa, dakle kao ovaj sada kinez

jedino ako u međuvremenu nisi primio vakcinu protiv ebole :D, ta je valjda rađena po novoj tehnologiji ali ne kao mRNK već kao vektorska, neki adeno je nosač

Link to comment

Tako sam i pretpostavljao. Zato me čudi toliko nepoverenje prema starim tj.kineskim vakcinama.

Nekako mi je logika da se više ima poverenja u stariju tehnologiju, nego u novu još neproverenu.

 

No, kapiram da ovde mnogo više igraju ulogu ideološke preference nego objektivnost.

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Filozof manijak said:

Tako sam i pretpostavljao. Zato me čudi toliko nepoverenje prema starim tj.kineskim vakcinama.

Nekako mi je logika da se više ima poverenja u stariju tehnologiju, nego u novu još neproverenu.

 

No, kapiram da ovde mnogo više igraju ulogu ideološke preference nego objektivnost.

eh, kad bi bilo tako jednostavno :)
nije u pitanju samo stara ili nova tehnologija - a daleko od toga da postoji samo jedna stara, citavo je to bogatstvo vrsta i nacina (pogledaj prilog)
ovde je u pitanju potpuno odsustvo relevantnih podataka - ne sumnjam da ce ih biti, ali ih od druge faze jednostavno nema nigde.

 

Untitled.png

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

Tako sam i pretpostavljao. Zato me čudi toliko nepoverenje prema starim tj.kineskim vakcinama.

Nekako mi je logika da se više ima poverenja u stariju tehnologiju, nego u novu još neproverenu.

 

No, kapiram da ovde mnogo više igraju ulogu ideološke preference nego objektivnost.

pa ne verujem da je samo to

što se tiče neželjenih dejstava, tradicionalna vakcina je verovatno pouzdanija, mislim, sve je poznatije

 

ali u pitanju je efikasnost

zapadnjacittm su studije objavili, sve je transparentno, ljudi njima više veruju, nego kinezima koji čak nisu ni objavilu ništa o trećoj fazi ispitivanja

 

i sad, kad kinezi kažu da je efikasnost 80 %, logično je da se tome manje veruje, ali eto i da se veruje, to je još uvek manje od 95% :D

  • +1 1
Link to comment
Tako sam i pretpostavljao. Zato me čudi toliko nepoverenje prema starim tj.kineskim vakcinama.
Nekako mi je logika da se više ima poverenja u stariju tehnologiju, nego u novu još neproverenu.
 
No, kapiram da ovde mnogo više igraju ulogu ideološke preference nego objektivnost.
Verovatno se uzima u obzir ne metoda, nego transparentnost[emoji769] istraživanja.
A možda ljudi imaju u glavi i da je ovo "do sada neviđeni virus" pa shodmo tome mora nova metoda.
Mene više brine ono prvo.
No bocnu li me ne pitam koja je...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Samo da me bocnu, ne pitam koja je 

 

 

Lancia stop! :D

 

 

 

 

Samo se ti bodi ljubi te brat..uskoro ce i Svabo i Francuz traziti da ih brat Si pelcuje.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...