Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Frank Pembleton said:

Verovatno se uzima u obzir ne metoda, nego transparentnostemoji769.png istraživanja.
A možda ljudi imaju u glavi i da je ovo "do sada neviđeni virus" pa shodmo tome mora nova metoda.
Mene više brine ono prvo.
No bocnu li me ne pitam koja je...

.... Shiit has hit the fan!
 

iskreno, transparentnost i efikasnost su za sada na strani novih tehnologija - kao sto bi covek i ocekivao u svakoj oblasti zivota, da novo i unapredjeno bolje radi :)

jedino sto se ovde ne zna su propratne pojave i to moze biti rizik - ali to se moze samo nagadjati i za kinesku, jer za sada nemamo pojma kakva je ucestalost, koje su vrste... nema podataka.

i jos jednom da ponovim - uz sve ograde, moje razmisljanje je bilo da je svaka vakcina bolja od nikakve. zato sam i primila kinesku.

samo cemo tek videti da li znacajno ili neznatno bolja. 

neznatno bolja znaci da skoro sve od preporuka ostaje isto ili slicno, sto nije opcija koja bilo koga moze da raduje.

Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

Jbt, po vašim komentarima ispada da Fajzer izaziva kliničku depresiju.

Problem je što januar izaziva depresiju... Bar meni...

Evo februara, da bude još gore...

  • Tužno 1
Link to comment
42 minutes ago, SNARC said:

 

Samo se ti bodi ljubi te brat..uskoro ce i Svabo i Francuz traziti da ih brat Si pelcuje.

 

Posto sam po zdravstvenom drzavljanstvu Francuz, ja bih voleo da se ovo desi. Ali, vidim da je nepoverenje prema ovim vakcinama na Zapadu ogromno. Medju narodom mozda i vise nego u medijima, makar moj utisak. A posto je ovo i politicka prica, ne mislim da bi evropski politicari narocito povratili uzrdmano poverenje uvozeci "istocne" vakcine. Naravno, ovde se radi i o ljudskim zivotima, ali ja ne znam sta sve donosiocima odluka ulazi u jednacinu. Npr, i uprosceno, nemamo pojma koliko ljudskih zivota vredi jedan procenat vise glasova na izborima.

Edited by Kampokei
Link to comment

svako ima pravo da se ponekad oseca lose ili na izmaku snagu u ovoj situaciji - to ne znaci da je depresivan ili da reaguje nenormalno. a ima pravo i da se posle oseti bolje ili super.

i tako cemo nekako dogurati do proleca :)

 

Edited by Aleksija
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Kampokei said:

 

Posto sam po zdravstvenom drzavljanstvu Francuz, ja bih voleo da se ovo desi. Ali, vidim da je nepoverenje prema ovim vakcinama na Zapadu ogromno. Medju narodom mozda i vise nego u medijima, makar moj utisak. A posto je ovo i politicka prica, ne mislim da bi evropski politicari narocito povratili uzrdmano poverenje uvozeci "istocne" vakcine. Naravno, ovde se radi i o ljudskim zivotima, ali ja ne znam sta sve donosiocima odluka ulazi u jednacinu. Npr, i uprosceno, nemamo pojma koliko ljudskih zivota vredi jedan procenat vise glasova na izborima.

 

Jasno ti je, naravno, da sam ja ovo napisao vise u duhu zajebancije.

 

Iskreno..da moram da se kladim na jednu od dve opcije..isao bih na to da ce za koju nedelju, najvise par meseci EU da pruzi ruku pomirenja ka Rusiji i Kini, u nadi da ce dobaviti stogod vakcina. 

Link to comment

ja od kada sam se vakcinisala, ipak se osećam nekako bolje

mnogo sam bila opterećena zbog zdravstvenog stanja moga muža, sada se tešim, pa i ako ne steknemo totalni imunitet, bićemo valjda pošteđeni teškog oblika bolesti

 

zato se mi nismo mnogo premišljali, da li kinez, daj šta daš, samo da je što pre :D

 

a ove godine smo bustovali imunitet samo tako

pored šake vitamina koje uzimamo svakodnevno, tu je i 20 kg šumskih brusnica i borovnica koje smo pazarili jesenas u bih i pohranili u zamrzivač, pa sad zobljemo svako veče po malo :D

i sad se pitam, da li su nam onomad ubrizgali  bogojavljensku vodicu ili je to možda zbog dobrog imuniteta, kakogod, reakcija na prvu dozu nikakva :blink:

 

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Mene zanima jedno: sve vakcine koje smo do sad primili, kao deca i adolescentni , pa i ove sezonske protiv gripa, na kojoj su tehnologije zasnovane?

Na depresiji.

  • +1 1
Link to comment
Na depresiji.
Ovi kod nas se više bave cenom (za Alitaliju dali 4Milijarde 2020 a za vakcine "samo" 1Milijardu) nego (kontra)efektima kojih nema jer nema ni vakcina i to treba "serenamente" prihvatiti. Sva sreća pa nešto znamo i o ovoj veštačkoj žutoj zoni u koju smo skoro svi upali jer je eto (spontano) izašao na videlo izveštaj tajnih službi da su brojevi zaraženih smanjeni do 50%. Verovatno se i broj preminulih sad vodi drugačije jer ima par nedelja da izgleda da se održava na (po ekonomiju) zadovoljavajućem broju, serenamente. O (indukovanoj) krizi vlade da ne pričamo jer i ovako sam otišao van teme...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Link to comment

biće i njih za 2 nedelje stiže 40k doza :D tada je realno očekivati da počnu da pozivaju i civiletm 

- problem je što naši odmah ostavljaju 2 dozu u rezervi za revakcinaciju, kao da se boje da će u jednom trenutku prestati isporuka umesto da odmah podele to što imaju, jer evo vidimo da i 1 doza fajzera stvara solidan imunitet, te da su možda podanici kraljice babe u pravu kada su odložili revakcinaciju za 12 nedelja kako bi do kraja meseca završili vakcinaciju svih starijih od 70 i ostalih prioritetnih grupa

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...