Jump to content
IGNORED

199x vs 201x, društvo i odnosi, kad je bilo gore...


radisa

Recommended Posts

Quote

Mentalitet ovog naroda se inace najbolje pokazao 1999. ali ne za vreme bombardovanja nego bezanije od pomracenog sunca. 

 

Ne, to je vise primer uspelog eksperimenta na ljudima. 

Link to comment
Just now, chandra said:

Slovenije, Ceske, Slovacke, Bugarske, pa i Madjarske i Rumunije

1) Bugarska, Madjarska i Rumunija - bolje od nas jer su blize (od nas) Rusiji - primilo ih bez pitanje u EU i ostalo...

2) Slovenija, Ceshka, Slovacka - bolje od nas jer su dalje (od nas) od Rusije...

#nijelako

Link to comment
11 minutes ago, chandra said:

Mislim, pitanje je sta smo mogli da postanemo? Eto - Slovenije, Ceske, Slovacke, Bugarske, pa i Madjarske i Rumunije kao nekih realnijih repera - pritom je vecina njih imala daleko gore pocetne uslove. Sto bi Rambo rekao "a vidi ih sad".

 

Mađarsku bi valjalo izbeći, ako nekako možemo. Ako znaš šta mislim.

Link to comment
30 minutes ago, iDemo said:

1) Bugarska, Madjarska i Rumunija - bolje od nas jer su blize (od nas) Rusiji - primilo ih bez pitanje u EU i ostalo...

2) Slovenija, Ceshka, Slovacka - bolje od nas jer su dalje (od nas) od Rusije...

#nijelako

 

Pa sad, nije da nismo poprilicno i sami doprineli da se nadjemo u tom fantasticnom ni tamo, ni vamo procepu. Ta nasa pozicija i jeste jedna od glavnih tekovina devedesetih.

Link to comment

Ovaj geografski prostor se nalazi u tom procepu već vekovima jbg...jal između Rusije i Zapada, jal između Otomana i Austrougara, jal između katolika i šizmatika. Ko je sve tome doprineo, ne znam, ali ne bih sve svaljivao na našu glavu

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Indy said:

 

Mađarsku bi valjalo izbeći, ako nekako možemo. Ako znaš šta mislim.

 

Znam dobro sta mislis. Od pobrojanih drzava, mozda su samo Slovenija i Ceska dostigle neki stepen uredjenja o kojem smo mogli da sanjamo, a i one su daleko od idealnih drustava. A Madjarska, ta i takva kakva je, sa sve Orbanom i drugim problemima, za nas je nedostizna danas.

Link to comment

Najbolja stvar danas u odnosu na tada su ipak otvorene granice. Mogućnost da odeš negde i probaš da stvoriš neki novi život je neuporediva prednost u odnosu na tadašnju borbu za papire. Rekao bih da smo tada bili u fizičkom akvarijumu, a da smo sada u nekoje vrsti podsvesnog, psihičkog akvarijuma. Sami sebe ubedjujemo da nemamo kuda i da nije vredno pokušaja. 

 

Btw, mislim da bi pojedinci iz EU bili mnogo bolji ljudi kad bi znali kako izgleda restrikcija struje u novembru, pa sedenje uz onu baterijsku lampu/neonku/radio nekoliko sati dok ti ne nestane baterije i onda, jebem li ga, igraš na slovo-na slovo sa ukućanima dok ne zaspiš. 

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Ovaj geografski prostor se nalazi u tom procepu već vekovima jbg...jal između Rusije i Zapada, jal između Otomana i Austrougara, jal između katolika i šizmatika. Ko je sve tome doprineo, ne znam, ali ne bih sve svaljivao na našu glavu

 

To je deo vecitog narativa "sudija nas pokrao". :) Sto vecu odgovornost preuzmemo na sebe kao drustvo za to sto nam se desava tim bolje i tim pre cemo se izvuci iz lose situacije. To je jedini put kojim treba ici. 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Mos said:

 

Btw, mislim da bi pojedinci iz EU bili mnogo bolji ljudi kad bi znali kako izgleda restrikcija struje u novembru, pa sedenje uz onu baterijsku lampu/neonku/radio nekoliko sati dok ti ne nestane baterije i onda, jebem li ga, igraš na slovo-na slovo sa ukućanima dok ne zaspiš. 

 

Au jebem ti..kakav si mi fles sada grunuo..sve isto, preslikano.

 

 

Inace..nisu oni krivi sto ne znaju kako nam je bilo..mozda bi bili vise empaticni ali oni se drze pravila i mirnog zivota i zato nemaju spoznaju igranja na slovo na slovo u mrklom mraku.

 

Sami smo mi sebi krivi..sto bi rekao moj drug Amerikanac - If you wanna be dumb, you gotta be tough.

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Mos said:

Najbolja stvar danas u odnosu na tada su ipak otvorene granice. Mogućnost da odeš negde i probaš da stvoriš neki novi život je neuporediva prednost u odnosu na tadašnju borbu za papire. Rekao bih da smo tada bili u fizičkom akvarijumu, a da smo sada u nekoje vrsti podsvesnog, psihičkog akvarijuma. Sami sebe ubedjujemo da nemamo kuda i da nije vredno pokušaja. 

 

Btw, mislim da bi pojedinci iz EU bili mnogo bolji ljudi kad bi znali kako izgleda restrikcija struje u novembru, pa sedenje uz onu baterijsku lampu/neonku/radio nekoliko sati dok ti ne nestane baterije i onda, jebem li ga, igraš na slovo-na slovo sa ukućanima dok ne zaspiš. 

 

Slazem se u glavnom, s tim da su i tada mnogi odlazili preko. Mislim, veci je problem bio otici negde turisticki nego iseliti se iz Srbije.

Link to comment

 

35 minutes ago, Meazza said:

To je deo vecitog narativa "sudija nas pokrao". :) Sto vecu odgovornost preuzmemo na sebe kao drustvo za to sto nam se desava tim bolje i tim pre cemo se izvuci iz lose situacije. To je jedini put kojim treba ici. 

 

Odgovornost podrazumeva da covek mora da se suoci jednako sa posledicama svojih odluka, kako sa uspehom, tako i neuspehom. Da ustane, otrese kolena i pocne ponovo. Prenosenjem tih osobina na vodju, on se  dize na pijedestal, ali i provlaci kroz blato, ako ne ispuni infantilne snove. Ili se trazi izgovor u zeni vestici (ono nije Sloba kriv)

 

Sa vukajlije, sklonili onaj poznati crtac sa YT

 

Quote

Zašto si sam sebe udario po glavi Đole?

Pitanje upućeno često samom sebi, kada u nekim sitacijama pokušaš da se umješaš nepotrebno u neke stvari a na kraju najebeš.

Takođe, upućuje se i onome koji je pokušao da uradi nešto zanimljivo ili smiješno ali se zajeb'o u startu. Obično u pokušaju da spusti nekome, ukopava sam sebe i ''protivnika'' bukvalno vuče za jezik namještajući mu zicer kojim će ga ovaj posrati.


Drugi omiljeni ctani koji sublimira nase osobine koje nam ne koriste, ama bas ni malo.

 

Kljucni momenti za opis na 04:32 (momenat olakog kupovanja iluzija) i od 05:03 do 05:09 (momenat osvescivanja). A onda i dalje lozenje 05:40

 

 

Spoiler

 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Ne, to je vise primer uspelog eksperimenta na ljudima. 

 

Bas sa tim se ne slazem, jer gurnuti narod u rat, da navija za fudbalski klub, da slusa muziku -- to je uspeli eksperiment na ljudima. Ubediti narod da pobegne od pomracenja sunca je toliko bizarno da moze govoriti samo o tom narodu. Mozda je to i samo licni dozivljaj, secam se da sam bio sa drugom sam na sred Jurija Gagarina i pomislio: ovaj narod zaista nije normalan. A tolikim intenzitetom to nisam pomislio ni kad su ispracali tenkove. Na kraju nije toliko relevantno za diskusiju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...