Jump to content
IGNORED

199x vs 201x, društvo i odnosi, kad je bilo gore...


radisa

Recommended Posts

10 minutes ago, napadaj said:

Nego, gde su i šta rade legende iz alternativnih bendova, recimo Idola? Šta kažu ti pronosioci slobodne misli i gradskog duha?

 

Spisak je malo poduži, na žalost (Bora Čorba, Oliver Mandić, Neša Galija, Prelević, Mutavi Bora...).

Link to comment
Just now, Budja said:

 

Za neke jo hororo sto je Maradona javno promovisao i bio ortak Fidela  i Uga. Kazu da su oni kriminalci. I po tome onda prave ovakve neukusne karikature.

 

 

Jedan horor umanjuje drugi?

Za Arkana se ne kaze da je kriminalac, za njega znaju vrapci na grani da je bio ubica i mafijas.

  • +1 4
Link to comment
52 minutes ago, Anonymous said:

Upravo su Džej i Ceca pesmu "Seksi ritam" izveli su zajedno na Cecinom i Arkanovom venčanju.

Kako je to izgledalo davne 1995. godine, pogledajte u ovom videu:

Prepev te pesme 25 godina kasnije na svojim skupovima pevaju pristalice izvesnog Dritana, što jasno ukazuje na uticaj Džeja na promene u CG. Da sve bude apsurdnije, nije mi poznato da su SPS, SRS i slični puštali Džejeve pesme devedesetih.

Ima u psihologiji opisana pojava da se nalazi uzročno posledična veza među stvarima koje su se dešavale u isto vreme, a inače nemaju vezu jedna s drugom.

Brena i Miroslav nam uništiše našu kulturu i dovedoše na ivicu rata. Dokrajčiše nas Ceca i Džej. Svi oni proširiše mržnju među našim narodima i narodnostima i oni zaratiše. Danas nam i dalje truju decu i šire mržnju. 

Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

 

Ne kapiram, šta je bila Arkanova svadba nego promovisanje određenog sistema vrednosti?

 

 

 

Dzej je bio rodjeni zabavljac, ali i neko ko je jako dobro znao kako i koliko mora da se bori da sacuva goli zivot. Komentarisati njegove odnose sa Cecom i Arkanom je besmisleno van konteksta sudbine njegovog brata od tetke Isa Lera Dzambe.

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, chandra said:

 

Dzej je bio rodjeni zabavljac, ali i neko ko je jako dobro znao kako i koliko mora da se bori da sacuva goli zivot. Komentarisati njegove odnose sa Cecom i Arkanom je besmisleno van konteksta sudbine njegovog brata od tetke Isa Lera Dzambe.

 

To je tačno, u stvari Džeja nisam ni napadao. Poznavao sam jednog dizajnera i jednog snimatelja koji su tada radili za Arkana, nije baš da su imali neki manevarski prostor.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Redoran said:

Za mene lično je najveći horor iz 90-ih zapravo onaj šokantni prelaz iz koliko-toliko uređenog i perspektivnog društva u kompletnu kloaku kriminala, korupcije i raspada sistema. Taj politički, ekonomski, kulturni, društveni i svaki drugi sunovrat između leta 1991. i jeseni 1992... od tih sećanja mene jeza podilazi i danas.

Potpis, što se ono nekada govorilo... Za ceo post, u stvari.

  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, Redoran said:

 

...

 

Ali ta nada nije tinjala sama od sebe. Postojala je subkultura da je drži i podrži. Najveći simbol te subkulture bio je B92. Bilo je svačega u andergraundu: i svirki, i dobrih albuma, mnogo više bendova nego danas, imali smo i Prodigy koji promoviše novi album u Beogradu. Sve to nije naravno obitavalo samo od sebe nego je stizao keš spolja, danas tih finansija nema. Možda grešim jer nisam u Srbiji, ali ja danas ne vidim subkulturu koja podržava i nosi neki sentiment kontra ovog psihopaćeničkog režima. Vidim samo komercijalu i tržište u nekom veoma primitivnom obliku. To je po nekom mom viđenju jedan od razloga sveopšteg beznađa.

 

...

 

Ne grešiš: nema je.

 

To je ono što ubija u pojam, devedestih se Vračarom nisu orili narodnjaci u kafićima, danas je kontra tome.

 

S druge strane vozni park u Beogradu nije ništa slabiji nego u recimo Beču, devedesetih vozni park praktično nije ni postojao. Ljude boli uvo da se bune sve dok voze dobra kola, fino se hrane i mogu da putuju gde hoće (tj. sad baš i ne mogu, ali mogli su do pre nekoliko meseci).

 

Ipak su devedesete mnogo odvratnije, prosto-naprosto zbog onoliko mrtvih i unesrećenih.

 

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Ali ta nada nije tinjala sama od sebe. Postojala je subkultura da je drži i podrži. Najveći simbol te subkulture bio je B92. Bilo je svačega u andergraundu: i svirki, i dobrih albuma, mnogo više bendova nego danas, imali smo i Prodigy koji promoviše novi album u Beogradu. Sve to nije naravno obitavalo samo od sebe nego je stizao keš spolja, danas tih finansija nema. Možda grešim jer nisam u Srbiji, ali ja danas ne vidim subkulturu koja podržava i nosi neki sentiment kontra ovog psihopaćeničkog režima. Vidim samo komercijalu i tržište u nekom veoma primitivnom obliku. To je po nekom mom viđenju jedan od razloga sveopšteg beznađa.

 

Subkultura nije protiv režima, osim nekoliko izuzetaka. S tim što je i mnogo veća fragmentacija jedna od odlika (naročito) ove i prošle decenije, a i funkcionisanje subkulture 90ih je dobrim delom išlo po inerciji 80ih. Ja sam sredinom 90ih tek počinjao da malo ozbiljnije pratim muziku i idem na koncerte i detalji su mi poznati samo iz onog što su muzičari pričali kojekuda - nije tu bilo nikakvog velikog novca niti razvijene industrije, bar ne za većinu bendova. To i objašnjava zašto najveći broj njih nije uspeo da sastavi 10 godina ozbiljnog rada, i zašto generacije koje su ih nasledile idu samo na sigurnotm, linijom manjeg otpora i nezameranja. Čeka ih ista sudbina, naravno.

 

A ne spadam ni u one kojima je turbo folk kriv za bilo šta, ni onda ni sada. 

 

 

Link to comment

Dzej je Maradona. :laugh:

Ja sam metalac™ i smorio sam se kad je umro. Dok se na primer nisam smorio kad je Saban poginuo, ne znam o cemu je tacno rec, ali mi je jedan bio gotivan a drugi bezveze.

Link to comment
13 hours ago, Meazza said:

 

Osnovana nada je bila da ce zemlja jednog dana da se otvori, da plata vise nece biti pet maraka, da ce prestati ratovi i sankcije, da cemo moci normalno da putujemo. Za narod kojem se sistem vrednosti svodi na "ja pa ja, pa moja familija, pa opet ja", a moto mu je "ala volim da mrzim!" i "pokrao nas sudija", neosnovano je nadati se da ce napraviti drzavu kao sto je Danska. 

 

 

Danska se uvek provuce kao neki pozitivan lik za koga samo ekipa iz kraja zna da je u mladosti bio shaner a da je ono sto je tako 'stekao' medju prvima investirao u video klubove sa sve prvoklasnim piratima, posle krenuo da juri sitnu ribu kad je ojacao i legalizovao posao... 

 

Krenula me metafora a samo sam hteo da kazem - cesto se zaboravlja - Danska je bila solidna kolonijalna sila a i dan danas je jedna od retkih zemalja koja ima svoju teritoriju na drugom kraju sveta (Grenland)... A da su disciplinovani i da rade i da su vodeci™ u raznim strukama i tehnologijama - jesu - nama za to treba jedno 100-150 mirnih razvoju posvecenih godina sa nekom normalijom ekipom na vlasti (ili da budemo americka kolonija)... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...