Jump to content
IGNORED

199x vs 201x, društvo i odnosi, kad je bilo gore...


radisa

Recommended Posts

On 11.12.2020. at 2:45, Anonymous said:

 

Nadam se da dopuštaš da se nekom jednostavno ne dopada ta odvratna muzika.

 

Samo što ti nisi samo rekao da ti se ne svidja, nego si celu jednu grupu doveo u vezu sa njom i zbog toga je spustio na nivo ispod sebe. Usput opljunuvši ovaj sveti forum. 

Link to comment

Za mene koji sam pocetkom devedesetih krenuo u osnovnu skolu ovo vreme deluje (i siguran sam da objektivno jeste) jebeni belle epoque u odnosu na ono. Ne ponovilo se. 

 

Apropo nade. Sad vidimo da je ona bila neosnovana i danas makar lako mozemo da vidimo ko smo, sta smo i na cemu smo. 

  • +1 1
Link to comment

nekako mi se čini da u ovom poređenju ‘9Xe vs ‘1Xe velika većina devedesete gleda kroz filter zvan žal za mlados. kad se on isključi ‘90e odnose ubedljivu pobedu

 

sada ma kako gadno bilo neuporedivo je sa bliskom prošlošću

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nekako mi se čini da u ovom poređenju ‘9Xe vs ‘1Xe velika većina devedesete gleda kroz filter zvan žal za mlados. kad se on isključi ‘90e odnose ubedljivu pobedu

 

sada ma kako gadno bilo neuporedivo je sa bliskom prošlošću

 

Mislis '1xe?

Link to comment
On 7.12.2020. at 8:00, Kampokei said:

Jasno da je 90tih bilo gore, kad se sve sabere. Ali, neke stvari su bile bolje. Pre svega sto je secanje na "dobra vremena" bilo sveze, te je bila i nada da nece mozda biti tako tesko da se ta vremena vrate. Mislis da je dovoljno da Sloba potpise nesto, i, hop, evo nas nazad u 1990. Isto tako, na polju kulture su postojale neke dobre stvari cisto zbog toga sto su se formirale jos u SFRJ, ili sto su nastale na tom talasu. Beogradska muzicka scena 90tih je za par kopalja iznad danasnje, novosadska bila vitalna, puno dobrih bendova u unutrasnjosti. Pozorisne predstave su bile sjajne. Na kraju krajeva, te godine su dale i studentske demonstracije, koje su bile svojevrsna erupcija kreativnog duha i optimizma. A da zakomplikujemo pricu jos malo, koliko god Srbija bila autisticno mesto, ne moze se poredjenje 90tih i danasnjeg vremena praviti potpuno van konteksta. Svet je danas, imho, dziberskije mesto nego sto je bio 90tih, pa mora nesto od toga da se vidi i kod nas.

 

Ovo mi se cini vazno ako poredimo kulturno polje onda i danas.

I sa te strane, da li je uopste moguce praviti poredjenje nekako kontrolisuci starost posmatraca.

Mi smo danas matorji, a milennials nisu ziveli kroz devedesete.

Jako je tesko uspostaviti neke opste kriterijume oko kojih bi se ralzicite generacije slozile.

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 9.12.2020. at 18:47, Anonymous said:

Ovo povodom Džejeve smrti je slika i prilika ovog društva. Opoziciona Nova ubija sa reminisencijama Džeja iz popravnog doma, između ostalog. Ovde se relativizuje ko je sahrananjen u Aleji. Super, imamo simpatičnog sitnog krimosa sa Dorćola, koji je pevao odvratnu muziku i sahranjuje se u nebitnoj Aleji.

 

A onda čitam čaršave protiv Vučića i tog sistema vrednosti.

 

Potpuno, ali potpuno masis temu.

To odredjivanje oko Dzeja je odraz malogradjanske kulture.

 

Cuj, Dzej i sistem vrednosti. :frust:

 

Zamisli samo kako su oni dugokosi rokeri unistili slager-kulturu.

 

 

  • +1 4
Link to comment
On 10.12.2020. at 2:15, Hermetico said:

Ma volim što su demonstracije tad i danas ista stvar... Koliko novca je upumpano u bunt devedesetih, to se još nije propisno ni istražilo. Delimično zbog toga što niko od nas nema mnogo protiv tog novca, ja bih voleo da i sad neko daje novac za istraživanje ljudskih prava. Ali nije baš svejedno koliko se profesionalno time baviš, nije. 

 

 

 

Gresis.

 

Do NATO bombardovanja nije tu bilo love u igri.

Studentske demonstracije 1992 i 1996 nemaju nikakve veze sa upumpavanjem para.

Ono sto sledi nakon 1999 i Otpor je druga prica.

 

Link to comment
49 minutes ago, Budja said:

 

Gresis.

 

Do NATO bombardovanja nije tu bilo love u igri.

Studentske demonstracije 1992 i 1996 nemaju nikakve veze sa upumpavanjem para.

Ono sto sledi nakon 1999 i Otpor je druga prica.

 

Napisao sam bunt, ne demonstracije. Da li su Otpor i 5. oktobar kraj 90tih ili početak 2000tih, u kom su košu ovde, zanimljiva je tema. Verujem za demonstracije. 

Link to comment

90-ih si kupovao corbu na ulici, imao si platu dosta dugo par maraka, hranu na pijaci, odecu na buvljaku, bio je i pokoji les iz hrvatske, bosne, kosova( odatle se i sad povremeno otkriju lesevi), putovanja no bio sa ili bez para.. 

za godinu dana se raspao jedan svet. totalno i brzo se sve promenilo na gore. to je bio strasan shok. 

bili du dodaci dnevnika i spomenka jovic, milijaana baletic i ostala bagra.

opste i sportske sankcije..

od jednog pasosa sa kojim si bio maltene svuda dobrodosao postao si gradjanin sveta ali treceg reda.

cini mi se neuporedivo sa ovim godinama.

e sad sta se ocekivalo a sta se dobilo ( vrvatno kurac) i + godine kad pocinju razna preispitivanja ionako. 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

 

Apropo nade. Sad vidimo da je ona bila neosnovana i danas makar lako mozemo da vidimo ko smo, sta smo i na cemu smo. 

 

Zamisli tek devedesete da nije postojalo te neosnovane nade...

A uopšte nije morala biti neosnovana, niti tako predeterminisana. Sami smo, kao društvo, svojim nečinjenjem i nedovoljnim  naporom doveli sebe do ovde, do trenutka kada sudbina države zavisi od jednog neposobnog lažljivog histrionika i njegovom.opsednutošćom medijima

 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Zamisli tek devedesete da nije postojalo te neosnovane nade...

A uopšte nije morala biti neosnovana, niti tako predeterminisana. Sami smo, kao društvo, svojim nečinjenjem i nedovoljnim  naporom doveli sebe do ovde, do trenutka kada sudbina države zavisi od jednog neposobnog lažljivog histrionika i njegovom.opsednutošćom medijima

 

 

Osnovana nada je bila da ce zemlja jednog dana da se otvori, da plata vise nece biti pet maraka, da ce prestati ratovi i sankcije, da cemo moci normalno da putujemo. Za narod kojem se sistem vrednosti svodi na "ja pa ja, pa moja familija, pa opet ja", a moto mu je "ala volim da mrzim!" i "pokrao nas sudija", neosnovano je nadati se da ce napraviti drzavu kao sto je Danska. 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Potpuno, ali potpuno masis temu.

To odredjivanje oko Dzeja je odraz malogradjanske kulture.

 

Cuj, Dzej i sistem vrednosti. :frust:

 

Zamisli samo kako su oni dugokosi rokeri unistili slager-kulturu.

 

 

 

Ne kapiram, šta je bila Arkanova svadba nego promovisanje određenog sistema vrednosti?

 

 

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Ne kapiram, šta je bila Arkanova svadba nego promovisanje određenog sistema vrednosti?

 

 

 

A kakve veze ima novogodisnji program sa Arkanovom svadbom?

Kod Cece je problem Arkan, a ne kradja tursko-grckih pesama sa Marininim tekstovima ui Futinim aranzmanima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...