Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

46 minutes ago, harper said:

Ne, u sustini mi govorimo o materijalnom, pocetna teza je bila da bi ljudi s vecim standardom drugacije percepirali realnost. Materijalno nije samo koliko ja imam vec i zasto imam toliko a onaj ima onoliko, u koruptivnim i lopovskim drustvima svest o toj nesrazmeri nuzno ukljucuje tog drugog. U Srbiji Zvonko Veselinovic zivi svoj americki san. Je l' ga on zivi zato sto je pametniji, vredniji, obrazovaniji i sposobniji od drugih ili su mozda neki drugi razlozi kriminalne prirode presudni? Ako jesu, cemu onda prenemaganje o "ventiliranju na drugima i uskracivanju slobode drugog". Mi ne pricamo o opstim pojmovima vec o konkretnim situacijama u kojima ljudi svakodnevno gledaju kako drugi ljudi prosperiraju pljackom drustvenog bogatstva, nepotizmom, korupcijom, zloupotrebom polozaja i slicnim marifetlucima, a za najkrupnije ribe u tom akvarijumu nitkovluka ne vaze nikakvi zakoni.

 

Ja nisam mislila ni na kriminalce ili drzavne kriminalce kao referencu. Ja sam mislila na funkcionalnu osobu koja je meritorinim putem postigla nesto. 

 

Iliti u kontekstu SAD kako ces ti nekoga socijalizovanog da bude iznad privici na cinjenicu da je neki Afroamerikanac sasvim meritorno uspesniji od njega. Sta da radi zena koja rodjana u nekoj od onih evangelistickih jazbina,  u kojoj im izglasaju zabranu i kontracepcije i abortusa, a isti donosioci zakona ljubavnice redovno vode na prekide trudnoce. Nije jedan visio u sredstvima informisanja. 

 

Da li si svestan kako se Tramp obracao senatorki Voren ili sada Kamali Haris? Slucajno ili da trigeruje tacno odredjeni deo baze? Nisi primetio simulaciju istog ponasanja u regionu i sire? Ja licno mislim da ti mene ispravno razumes, ali navodis samo materijalni  kontekst. Imam i neku ideju zasto, ali ne insistiram na razjasnjenju.

 

Sta god da ja odgovorim na taj konkretan primer koji si naveo rizikujem da mi neko mozda zbog krivog ogledala zalepi kvalifikaciju kao jedan forumas pre par strana, a ni luk jela ni luk mirisala.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Gandalf said:

ako ljudima rešiš materijalnu stranu, iskoče drugačiji prioriteti. pa su materijalno obezbeđenima "kriza" i "opasnost" silovatelji iz Meksika, crnci koji traže nadoknadu za stare grehe, aktivisti koji traže neograničeno pravo na abortus...

 

npr:

https://en.wikipedia.org/wiki/Masterpiece_Cakeshop_v._Colorado_Civil_Rights_Commission

Masterpiece Cakeshop v. Colorado Civil Rights Commission, 584 U.S. ___ (2018), was a case in the Supreme Court of the United States that dealt with whether owners of public accommodations can refuse certain services based on the First Amendment claims of free speech and free exercise of religion, and therefore be granted an exemption from laws ensuring non-discrimination in public accommodations — in particular, by refusing to provide creative services, such as making a custom wedding cake for the marriage of a gay couple, on the basis of the owner's religious beliefs.

 

I?

Adam je primetio da bi se takva grupa verovatno merila u milionima a ne desetinama miliona.

 

Abortus postoji od 1972. ali pitanje abortusa samo po sebi nikada nije izabralo predsednika.

Link to comment

Da se vratimo na bitne teme.   :frust:

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-55631499

 

Quote

Vogue editor defends cover photo of US Vice-President-elect Kamala Harris

S Vogue editor Anna Wintour has defended the magazine following criticism of its front-cover portrait of Vice-President-elect Kamala Harris.

The image shows Ms Harris wearing an informal outfit including jeans and a pair of Converse trainers.

Social media users have criticised Vogue for the photo's "washed out" lighting and styling, saying it does not reflect Ms Harris's achievements.

But Ms Wintour said the photos were intended to highlight her success.

"We want nothing but to celebrate Vice-President-elect Harris's amazing victory and the important moment this is for America's history and particularly women of colour all over the world," Ms Wintour said in a statement to the New York Times' Kara Swisher.

She also defended Vogue's decision to use the picture for the print cover of its February issue, rather than an alternative portrait of her in a more formal suit.

A member of Ms Harris's team told AP news agency that Vogue staff, including Ms Wintour, agreed to feature the blue-suited image on cover. But Ms Wintour denied that any formal agreement had been made.

"All of us felt very, very strongly that the less formal portrait of the vice-president-elect really reflected the moment that we were living in," said Ms Wintour.

"We felt to reflect this tragic moment in global history, a much less formal picture... really reflected the hallmark of the Biden/Harris campaign and everything they were trying to - and I'm sure they will - achieve," the editor - herself an influential supporter of the Democratic Party - added.

Sources at Vogue told the New York Times that the second, more formal image may be used as a cover for a separate print edition.

Both pictures were taken by Tyler Mitchell who, in 2018, became the first black photographer to shoot a Vogue cover.

The magazine has been criticised in the past over issues relating to race.

Several former employees previously shared experiences of alleged racism in the workplace with the New York Times.

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment

 

2 minutes ago, Budja said:

Adam je primetio da bi se takva grupa verovatno merila u milionima a ne desetinama miliona.

https://www.brookings.edu/blog/fixgov/2020/04/06/why-trump-is-reliant-on-white-evangelicals/

The National Election Pool exit polls found 26% of voters self-identified as white evangelical Christians in 2016. Beyond their total numbers, 64% of Evangelicals reported church attendance at least weekly compared to 35% of other Christians, suggesting a potential for a higher frequency of politically relevant messaging.

...

The 2016 National Election Pool Exit Survey had Donald Trump leading Hillary Clinton among white evangelicals by a staggering 79% to 16%. In that exit survey, white evangelicals composed 46% of Trump’s coalition compared to 9% of Clinton’s coalition.

Link to comment
2 minutes ago, Gandalf said:

 

https://www.brookings.edu/blog/fixgov/2020/04/06/why-trump-is-reliant-on-white-evangelicals/

The National Election Pool exit polls found 26% of voters self-identified as white evangelical Christians in 2016. Beyond their total numbers, 64% of Evangelicals reported church attendance at least weekly compared to 35% of other Christians, suggesting a potential for a higher frequency of politically relevant messaging.

...

The 2016 National Election Pool Exit Survey had Donald Trump leading Hillary Clinton among white evangelicals by a staggering 79% to 16%. In that exit survey, white evangelicals composed 46% of Trump’s coalition compared to 9% of Clinton’s coalition.

 

Jao, nismo znali da evangelisti glasaju za republikance. Kakvo iznenadjenje.

 

Problem je sto SAMO sa evangelistima u koaliciji mozes da se slikas. Tramp je doio 70 miliona glasova, prosirio koaliciju. Slicno vazi i za Demokrate.

 

 

Link to comment
17 minutes ago, Budja said:

 

Adam je primetio da bi se takva grupa verovatno merila u milionima a ne desetinama miliona.

 

3 minutes ago, Budja said:

Problem je sto SAMO sa evangelistima u koaliciji mozes da se slikas. Tramp je doio 70 miliona glasova, prosirio koaliciju. Slicno vazi i za Demokrate.

 

moving-goalposts.jpg

 

Edited by Gandalf
Link to comment

Koji je pandan Lindsiju medju srpskim politicarima?

Maja?

Martinovic?

 

Quote

Lindsey Graham: From 'count me out' to Air Force One ride

South Carolina Republican Senator Lindsey Graham has hitched a ride on Air Force One with President Trump today on his visit to Texas

 

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

Problem je sto SAMO sa evangelistima u koaliciji mozes da se slikas.

To je problem za GOP.

 

Ali kad/ako se GOP raspoluti na "never Trumpere" i "neo Trumpere" , ova potonja mozda nece moci dobiti predsjednicke izbore, mozda neces imati vecinu ni u jednom domu, ali ce i dalje imati visemilinosku "armiju" sljedbenika koja ce pruzati aktivan ( i oruzani) otpor bilo kojoj agendi koja im nije niz dlaku. Na stranu sto ce komotno dobijati ruralne drzave.  Nekako ce se morati da se pridobiju "hearts and minds" tih ljudi, inace ce svasta biti.

Link to comment
43 minutes ago, Moonwalker said:

 

Ja nisam mislila ni na kriminalce ili drzavne kriminalce kao referencu. Ja sam mislila na funkcionalnu osobu koja je meritorinim putem postigla nesto. 

 

 

Ne znam na sta si mislila, znam na sta si odgovarala. Mozemo mi sad do sitnih sati da se zajebavamo sa natpisima tipa "a sta cemo s ovima, a sta cemo s onima" ali ne vidim cemu uvodjenje anegdotalnih i incidentalnih slucajeva u raspravu o sentimentu ogromnih, milionskih masa ljudi koji osecaju da su izdani i da ih sistem ne stiti. Ignorisanje tog sentimenta i njegovo otpisivanje slikama raznih desperadosa koji su iskoristili poslednje proteste za licnu promociju nece resiti nijedan problem u SAD. A imam utisak da su ti problemi sistemski jer 70 miliona ljudi ne pada s Marsa.

Edited by harper
Link to comment
10 minutes ago, harper said:

Ne znam na sta si mislila, znam na sta si odgovarala. Mozemo mi sad do sitnih sati da se zajebavamo sa natpisima tipa "a sta cemo s ovima, a sta cemo s onima" ali ne vidim cemu uvodjenje anegdotalnih i incidentalnih slucajeva u raspravu o sentimentu ogromnih, milionskih masa ljudi koji osecaju da su izdani i da ih sistem ne stiti. Ignorisanje tog sentimenta i njegovo otpisivanje slikama raznih desperadosa koji su iskoristili poslednje proteste za licnu promociju nece resiti nijedan problem u SAD. A imam utisak da su ti problemi sistemski jer 70 miliona ljudi ne pada s Marsa.

 

Izgleda da se nama definicija sta je to angdeotalni slucajevi poprilicno razlikuje. No, svakom svoje

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

 

Izgleda da se nama definicija sta je to angdeotalni slucajevi poprilicno razlikuje. No, svakom svoje

 

Nemamo mi tvoju i moju definiciju, ista vazi za oboje. Slucajevi koji se mere u stotinama ili hiljadama za milionski kontekst su anegdotalni slucajevi. To je prosto stvar proporcije a ne definicije.

Link to comment

Da li to tumacenje anegdotalnosti ostaje aktuelno i za one nesrecnike koji su se u balkanskoj verziji identitetskih sukoba zatekli na pogresnoj strani? 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

 

Ja nisam mislila ni na kriminalce ili drzavne kriminalce kao referencu. Ja sam mislila na funkcionalnu osobu koja je meritorinim putem postigla nesto. 

 

Iliti u kontekstu SAD kako ces ti nekoga socijalizovanog da bude iznad privici na cinjenicu da je neki Afroamerikanac sasvim meritorno uspesniji od njega. Sta da radi zena koja rodjana u nekoj od onih evangelistickih jazbina,  u kojoj im izglasaju zabranu i kontracepcije i abortusa, a isti donosioci zakona ljubavnice redovno vode na prekide trudnoce. Nije jedan visio u sredstvima informisanja. 

 

Da li si svestan kako se Tramp obracao senatorki Voren ili sada Kamali Haris? Slucajno ili da trigeruje tacno odredjeni deo baze? Nisi primetio simulaciju istog ponasanja u regionu i sire? Ja licno mislim da ti mene ispravno razumes, ali navodis samo materijalni  kontekst. Imam i neku ideju zasto, ali ne insistiram na razjasnjenju.

 

Sta god da ja odgovorim na taj konkretan primer koji si naveo rizikujem da mi neko mozda zbog krivog ogledala zalepi kvalifikaciju kao jedan forumas pre par strana, a ni luk jela ni luk mirisala.

 

 

U prvom slucaju "framing" ti nije dobar, i tu lezi deo problema. Slican framing kao i u onom clanku koji je Gandalf postavio, sa statistikama.

Rec je o tome da se gap smanjuje ne zato sto Afroamerikanci napreduju, vec ovi drugi nazaduju.

Da je tacno da Afroamerikanci napreduju, otuda onda prica o "sistemskom" rasizmu?

 

 

 

 

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...