Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

21 minutes ago, namenski said:

Ne znam sta nećaka i kako, jednostavno me nije niti me zanima: necaka je sta?

Profesionalni psihijatar?

A moja napomena se, sto sam i naglasio, nije odnosila samo na Trampa, nego i na nedopustivost baratanja medicinskim, narocito psihijatrijskim dijagnozama narocito u politickim raspravama...

Od americkog kongresa, do foruma... :D 

Pristali smo, dzumle, na politicki sistem u kome se od nasih izabranih predstavnika ne trazi lekarsko uverenje, cak i ono najobicnije, kao za produzenje/izdavanje vozacke dozvole, prema tome...

Imaš sasvim solidne teorije ozbiljnih ljudi da sama ambicija da budeš vođa supersile podrazumeva dijagnozu. :D 

 

Johan Galtung je, recimo, govorio i pisao o tome. 

 

EDIT Zbunjuje me da je to postalo nepoželjno, zbog čega? Ozbiljno pitam, skapirao sam da si i ti ozbiljan čovek.

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Jeste, sa doktoratom u materiji. And practicing.

I kao takva, javno je iznela medicinske/zdravstvene podatke?

Nisam u toku, ali tek to otvara lanac i po livade za pricu.

 

 

Osim toga, ako si Srbin i srpskoga roda, morao bi da znas kakva su interna familijska prepucavanja... :D  

 

Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:

 

Ucitao si ga meni. Ja sa tim nema nista. Naprotiv bila sam na drugoj strani kad neki ovde nisu bili ni u idejnom projektu. 

Tebe nisam pominjao u tom kontekstu, već one koji glume antifašiste, a služe Vođi. Tebe sam pominjao kad sam pisao o elitizmu. 

 

11 minutes ago, Moonwalker said:

Svi Trampovi "slobodari" (nije jednako) Srpska opozicija. Naopaka projekcija i blatite ljude za dzabe.

Ko je rekao da je jednako? S druge strane, u srpskoj opoziciji imaš i takvih, samo tako. To režimski mediji zloupotrebljavaju.

Prvi snimak s Vesićem u Knezu na koji sam naišao postavili su neki desničari. Treba li prihvatiti da su Vesić i društvo ugroženi? Neko za sličan snimak napravi paralelu s Jevrejima 33. Iskreno rečeno ni meni nije bilo žao Vesića. Jesam li fašista?

Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

javno je iznela medicinske/zdravstvene podatke?

Koliko ja shvatam (možda grešim, baš me mrzi da guglam), nije Tramp bio njen pacijent, niti mu je čitala iz kartona, već dala svoje stručno mišljenje da je dijabola (na osnovu svojih interakcija s njim i svima javno dostupnih njegovih baljezganja), tako da ne treba uvoditi u priči zakon o zaštiti privatnosti.

 

Edit: hvala cenjenom kolegi Chan Dr. Au na članku.

Edited by papapavle
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, duma said:

Ko je rekao da je jednako? S druge strane, u srpskoj opoziciji imaš i takvih, samo tako. To režimski mediji zloupotrebljavaju.

Prvi snimak s Vesićem u Knezu na koji sam naišao postavili su neki desničari. Treba li prihvatiti da su Vesić i društvo ugroženi? Neko za sličan snimak napravi paralelu s Jevrejima 33. Iskreno rečeno ni meni nije bilo žao Vesića. Jesam li fašista?

 

Sta ja imam sa tim? I sta to ima sa ovom temom?

 

Osim sto se ljudima koji vide naopako u ovome sto se dodja u SAD imputiraju stvar koje ne stoje. Ne buni se tamo samo obespravljena radnicka klasa. Procitaj o tome vise i nemoj projektovati to tu na njih tamo i obrnuto.

Edited by Moonwalker
Link to comment
3 minutes ago, Hermetico said:

Imaš sasvim solidne teorije ozbiljnih ljudi da sama ambicija da budeš vođa supersile podrazumeva dijagnozu. :D 

:D 

Stoji, apsolutno, ali ima smisla samo u nazad da tako kazem, dakle razmatranjem istorijskih slucajeva i pokusajima da se neki njihovi aspekti objasne i medicinskim razlozima.

Primenjeno na aktivnu, tekucu politiku, jednostavno je preopasno i previse podlozno svakoj vrsti manipulacije i zloupotrebe....

 

Quote

Zbunjuje me da je to postalo nepoželjno, zbog čega? 

Nepozeljno je sve dok u sistemu ne budemo imali ugradjen standardizovani, profesionalni mehanizam medicinske provere kandidata za javne funkcije: ovako kako je, pristali smo na mogucnost da nam za vrat sedne psihopata, BTW dokaz vise da sistemski nismo vise sposobni da pratimo brze tehnoloske promene i da nesto mora da se menja, i to brzo.

 

Jebiga, nisam poznavalac americke unutrasnje politike, ali se se pitanje provlaci jos od Kenedija: koliko su moderni lideri sposobni da se nose sa narastajucim brojem izazova.

Primera radi, pitanje je koliko je sam Biden koji, koliko znam ima skoro 80 godina, psihofizicki sposoban da se nosi sa zahtevima sopstvene funkcije koja podrazumeva puni angazman 24 sata, sedam dana u nedelji...

Koliko je, opat primera radi, sposoban da se generacijski, bioloski nosi sa recimo tviterom ili jacim mobilnim, dakle necim sto danasnji desetogodisnjak ima u malom prstu ili ce to umesto njega da radi neko drugi...

A tako se nismo dogovorili...

 

Link to comment
13 minutes ago, papapavle said:

Koliko ja shvatam (možda grešim, baš me mrzi da guglam), nije Tramp bio njen pacijent, niti mu je čitala iz kartona, već dala svoje stručno mišljenje da je dijabola (na osnovu svojih interakcija s njim i svima javno dostupnih njegovih baljezganja), tako da ne treba uvoditi u priči zakon o zaštiti privatnosti.

 

Edit: hvala cenjenom kolegi Chan Dr. Au na članku.

 

:thumbsup: Zarko Trebjesanin je jednom tako na RTB pocetkom 90-tih izneo psiholoski profil Milosevica i to u nekoj emisiji koja se bavila necim desetim. Bilo nekih posledica, ali to je jos bilo vreme pre nego sto je ovaj otisao u full diktatorski mod. Godine koje su usledile potvrdile sve sto je tada receno.

 

EDIT: mislim da je bio Zarko u pitanju, ali mozda me secanje vara?

Edited by chandra
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, namenski said:

:D 

Stoji, apsolutno, ali ima smisla samo u nazad da tako kazem, dakle razmatranjem istorijskih slucajeva i pokusajima da se neki njihovi aspekti objasne i medicinskim razlozima.

Primenjeno na aktivnu, tekucu politiku, jednostavno je preopasno i previse podlozno svakoj vrsti manipulacije i zloupotrebe....

 

Nepozeljno je sve dok u sistemu ne budemo imali ugradjen standardizovani, profesionalni mehanizam medicinske provere kandidata za javne funkcije: ovako kako je, pristali smo na mogucnost da nam za vrat sedne psihopata, BTW dokaz vise da sistemski nismo vise sposobni da pratimo brze tehnoloske promene i da nesto mora da se menja, i to brzo.

 

Jebiga, nisam poznavalac americke unutrasnje politike, ali se se pitanje provlaci jos od Kenedija: koliko su moderni lideri sposobni da se nose sa narastajucim brojem izazova.

Primera radi, pitanje je koliko je sam Biden koji, koliko znam ima skoro 80 godina, psihofizicki sposoban da se nosi sa zahtevima sopstvene funkcije koja podrazumeva puni angazman 24 sata, sedam dana u nedelji...

Koliko je, opat primera radi, sposoban da se generacijski, bioloski nosi sa recimo tviterom ili jacim mobilnim, dakle necim sto danasnji desetogodisnjak ima u malom prstu ili ce to umesto njega da radi neko drugi...

A tako se nismo dogovorili...

 

Razumem. I donekle (samo donekle) bih razumeo da ne treba da naše izabrane lidere nazivamo ludacima. Ali Tramp nije moj izabrani lider, ja čak nisam agitovao ni na fejsu ni za njega ni protiv njega... Ne živim u toj državi, niti sam niti ću. Šta mene briga, koja je moja odgovornost? 

 

A ovog našeg sad bolje da ne pominjemo stvarno. :rolf: Nek i Tramp dobije svojih 15 minuta slave.

Link to comment
12 minutes ago, papapavle said:

Koliko ja shvatam (možda grešim, baš me mrzi da guglam), nije Tramp bio njen pacijent, niti mu je čitala iz kartona, već dala svoje stručno mišljenje da je dijabola (na osnovu svojih interakcija s njim i svima javno dostupnih njegovih baljezganja), tako da ne treba uvoditi u priči zakon o zaštiti privatnosti.

 

Edit: hvala cenjenom kolegi Chan Dr. Au na članku.

Jos cu da ispadnem trampoljubitelj....

Doduse, to jos nisam bio, vreme je... :D 

 

Izvini, zezam se, ali: pitanje je pre svega eticko i nema veze (samo) sa Trampom, a ponajmanje sa zakonom o zastiti privatnosti.

Postavljati nekome, bilo kome, psihijatrijsku dijagnozu bez ozbiljnog klinickog uvida je naprosto nedopustivo.

Jos manje istupati javno sa vrstom zakljucaka koje pominjes.

A, kao sto rekoh, sve dok u sistemu ne budemo imali ugradjen mehanizam medicinske provere kandidata za javne funkcije, sistemski pristajemo na mogucnost da na neku funkciju dodje - psihopata.

Link to comment
4 minutes ago, Hermetico said:

Razumem. I donekle (samo donekle) bih razumeo da ne treba da naše izabrane lidere nazivamo ludacima. Ali Tramp nije moj izabrani lider, ja čak nisam agitovao ni na fejsu ni za njega ni protiv njega... Ne živim u toj državi, niti sam niti ću. Šta mene briga, koja je moja odgovornost? 

 

A ovog našeg sad bolje da ne pominjemo stvarno. :rolf: Nek i Tramp dobije svojih 15 minuta slave.

Nije moja namera bila da bilo koga izvodim na put, čovečam...

Mozemo ih zvati kako nam dodje, ne radi se ni o odgovornosti: ali, cak i na mestu kakav je forum, bilo bi nedopustivo da cak i kvalifikovani psihijatar izvodi zakljucke i koristi ih u diskusijama samo na osnovu procitanih postova.

Jednostavno smo olako poceli da se gadjamo dijagnozama, pocev od najbenignije - nisi/jesi normalantm, glup si, itd, itd - do proglasavanja nekog fasistom...

I koristimo to za potrebe podupiranja sopstvenih stavova...

A to nije pos'o... :) 

Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

Nije moja namera bila da bilo koga izvodim na put, čovečam...

Mozemo ih zvati kako nam dodje, ne radi se ni o odgovornosti: ali, cak i na mestu kakav je forum, bilo bi nedopustivo da cak i kvalifikovani psihijatar izvodi zakljucke i koristi ih u diskusijama samo na osnovu procitanih postova.

Jednostavno smo olako poceli da se gadjamo dijagnozama, pocev od najbenignije - nisi/jesi normalantm, glup si, itd, itd - do proglasavanja nekog fasistom...

I koristimo to za potrebe podupiranja sopstvenih stavova...

A to nije pos'o... :) 

Ja, naprotiv, mislim da je sasvim normalno i uobičajeno razmatrati dijagnoze i imati dijagnoze. Ne mislim da je to sramota, ne mislim da te to čini nesposobnim, mislim da te nekad čini i sposobnijim. Za neke stvari. 

 

Ne mislim da je to isključivo posao psihologa jer su ljudi mnogo pre pojave te nauke imali i ličnosti i odstupanja od onoga što se smatra normalnim. Mislim da je uvredljivost dijagnoza proizvod neznanja više nego same dijagnoze. 

 

Nije lepo reći da je neko lud i nesposoban zato što ima mentalni poremećaj, tu se slažem. Mnogi od nas imaju neki pa su korisni članovi društva.

Edited by Hermetico
Link to comment
37 minutes ago, namenski said:

I kao takva, javno je iznela medicinske/zdravstvene podatke?

Nisam u toku, ali tek to otvara lanac i po livade za pricu.

 

 

Osim toga, ako si Srbin i srpskoga roda, morao bi da znas kakva su interna familijska prepucavanja... :D  

 

 

O da, to znam svakako :lolol:

Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

Ja, naprotiv, mislim da je sasvim normalno i uobičajeno razmatrati dijagnoze i imati dijagnoze. Ne mislim da je to sramota, ne mislim da te to čini nesposobnim, mislim da te nekad čini i sposobnijim. Za neke stvari. 

 

Ne mislim da je to isključivo posao psihologa jer su ljudi mnogo pre pojave te nauke imali i ličnosti i odstupanja od onoga što se smatra normalnim. Mislim da je uvredljivost dijagnoza proizvod neznanja više nego same dijagnoze. 

 

Nije lepo reći da je neko lud i nespodoban zato što ima mentalni poremećaj, tu se slažem. 

Naravno da je normalno razmatrati dijagnoze i imati ih, ko ih uostalom i nema.

Ono sto je po meni problem to je kada se one unesu u politiku koja po definiciji potencira svaku vrstu ostrascenosti i kada za moguce manipulacije i zloupotrebe samo nebo postane granica.

Rekoh vec, ali da ponovim: bez sistemskog mehanizma medicinske verifikacije, lekarske potvrde :D kandidata za javne funkcije pristali smo i na mogucnost da na njih dodju psihopate.

I da je to jedan od problema koje modernim politicarima donosi moderno doba sa mnostvom tehnoloskih i drugih izazova.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

Ako su Amerikanci tako nezadovoljni korupcijom svoje demokratije...

bez želje da tvrdim da sam u pravu, niti mislim da sam sasvim u pravu...

 

povremeno je stvar u tome da valja postaviti pravo pitanje. u ovom slučaju, šta ako nije u pitanju korupcija demokratije, ekonomska neravnopravnost, bogaćenje na Vol Stritu... šta ako su oni koji se bune zaista gubitnici sistema, i to može i ne mora biti usled neke greške u sistemu?

 

jedan primer je abortus. sasvim pristojan broj konzervativaca će glasati za nacistu kontra demokrata, ako nacista obeća zabranu abortusa.

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...