Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

7 minutes ago, Budja said:

 

U prvom slucaju "framing" ti nije dobar, i tu lezi deo problema. Slican framing kao i u onom clanku koji je Gandalf postavio, sa statistikama.

Rec je o tome da se gap smanjuje ne zato sto Afroamerikanci napreduju, vec ovi drugi nazaduju.

Da je tacno da Afroamerikanci napreduju, otuda onda prica o "sistemskom" rasizmu?

 


Dakle ovi se ne micu, zakucani za dno, sad im se i drugi pridruziju i krivi im ovi na dnu. Hoce li imati gde da ih dalje potisnu?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Dakle ovi se ne micu, zakucani za dno, sad im se i drugi pridruziju i krivi im ovi na dnu. Hoce li imati gde da ih dalje potisnu?

 

 

Krivi su, po njima, ovi na dnu jer se sa vrha uspesno servira identity a ne klasna prica upravo kroz narativ kakav si sama upotrebila.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, namenski said:

A, kao sto rekoh, sve dok u sistemu ne budemo imali ugradjen mehanizam medicinske provere kandidata za javne funkcije, sistemski pristajemo na mogucnost da na neku funkciju dodje - psihopata.

Oni (amerika) imaju nekakav 'sistem' kroz koji su - pishe u mojoj omiljenoj knjizi ( Angler-Barton-Gellman ) - prosli svi kandidati za VPja - njih nekoliko - tokom kampanje  Bush-a mladjeg. Njihovi kompletni zivotni & moralni i materijalni i zdravstveni 'kartoni' su prosli kroz ruke potonjeg VPja a da on potom nije dao na uvid svoj 'dosije'. A nije da nije imao zdravstvenih problema - samo sto se nije radilo o mentalnih nego o srcanim & kardio vaskularnim...

'naci - ono - ima nekakav sistem ali se nekako selektivno & (namerno) ofrlje primenjuje... Ko je ispao veci "psihopata" - on kao VP ili ovaj kao POTUS - o tome evo diskutujemo vec neko vreme - a bez da smo njega spomenuli. :)

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

Krivi su, po njima, ovi na dnu jer se sa vrha uspesno servira identity a ne klasna prica upravo kroz narativ kakav si sama upotrebila.

 

Gde to tacno?

Link to comment
7 hours ago, chandra said:

 

:thumbsup: Zarko Trebjesanin je jednom tako na RTB pocetkom 90-tih izneo psiholoski profil Milosevica i to u nekoj emisiji koja se bavila necim desetim. Bilo nekih posledica, ali to je jos bilo vreme pre nego sto je ovaj otisao u full diktatorski mod. Godine koje su usledile potvrdile sve sto je tada receno.

 

EDIT: mislim da je bio Zarko u pitanju, ali mozda me secanje vara?

 

Jeste Žarko, ali u NIN-u, 1992., u vreme kampanje za predsedničke izbore na kojima je protivkandidat Miloševiću bio Milan Panić

Link to comment
7 minutes ago, Budja said:

Evangelisti nisu nuzno ista kategorija glasaca o kojima pisemo ovde.

to je kategorija glasača o kojima sam ja pisao. i nisu oni jedini. 

 

ovo je generalno bogata zemlja, uz sve moguće i nemoguće nejednakosti. pa za svaku osobu, postoji neki nivo materijalnog blagostanja iznad kojeg materijalni momenat postaje daleko manje bitan u poređenju sa drugim stvarima. ako izuzmemo sirotinju i beskućnike koji su materijalno u kurcu, to znači da imamo ogroman broj ljudi kojima ekonomija može i ne mora biti marginalna kategorija u poređenju sa kulturološkim i identitetskim pitanjima.

 

to ne znači da ljudima nije stalo do ekonomije. to znači da postoji tamo neki Džo Smit koji bi rado glasao za Sandersov program, mrzi Vol Strit i bogatune, dodaj po želji. ali će glasati za republikance jer je abortus smrtni greh, ekonomski će nekako pregrmeti. neki drugi Džo je pun para ali će rizikovati veće poreze i glasati za demokrate, jer su mu LGBT prava jako bitna.

Link to comment
33 minutes ago, Moonwalker said:

Da li to tumacenje anegdotalnosti ostaje aktuelno i za one nesrecnike koji su se u balkanskoj verziji identitetskih sukoba zatekli na pogresnoj strani? 

 

 

Ne razumem ovaj post osim ako nije u funkciji da proizvede neki sentiment koji valjda treba da pokaze da si ti osecajna, zabrinuta i na pravoj strani a ja hladni nitkov kojeg ne interesuju tudje sudbine. Izvini, u takvim pokusajima podvaljivanja ne ucestvujem, ne zanimaju me takve "rasprave". Svaka pojedinacna tragicna ljudska sudbina je tragicna sama po sebi, drustveni procesi se analiziraju, tumace i uredjuju kroz statisticki relevantne parametre. Te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom.

Link to comment
16 minutes ago, harper said:

 Ne razumem ovaj post osim ako nije u funkciji da proizvede neki sentiment koji valjda treba da pokaze da si ti osecajna, zabrinuta i na pravoj strani a ja hladni nitkov kojeg ne interesuju tudje sudbine. Izvini, u takvim pokusajima podvaljivanja ne ucestvujem, ne zanimaju me takve "rasprave". Svaka pojedinacna tragicna ljudska sudbina je tragicna sama po sebi, drustveni procesi se analiziraju, tumace i uredjuju kroz statisticki relevantne parametre. Te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom.

 

Prvo kazes da ne razumes nesto, onda fino pretpostavis motivaciju, zatim dodas podvaljivanje. I na kraju  za svaki slucaj das odgovor na svoju tezu na moguci motiv koji si ti ispisao. 

 

Nije to moj nivo.

 

Ja se iskreno nadam da odnos prema dogadjijama tamo i njihovima posledicama u sirem smislu nece postati jos jedna skretnica za tzv. patriote i tzv. autosoviniste medju Srbima. Mada me suprotno nece iznenaditi.

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 

 

Ja se iskreno nadam da odnos prema dogadjijama tamo i njihovima posledicama u sirem smislu nece postati jos jedna skretnica za tzv. patriote i tzv. autosoviniste medju Srbima. Mada me suprotno nece iznenaditi.

 

 

A ne i neće

Tri-karte-za-Holivud-1993.mkv.jpg

 

Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

 

Prvo kazes da ne razumes nesto, onda fino pretpostavis motivaciju, zatim dodas podvaljivanje.

 

 

Objasni mi sta si htela tim postom pa onda ni ja necu spekulisati. "Sta cemo s ovim ili onim nesrecnicima"? Necemo nista. Ne mozemo nista. Zasto meni postavljas takva pitanja?

Link to comment

@harper @Moonwalker

izvinjavam se što glumim drvenog advokata.

pažljivo vas čitam unazad, i mislim da ste imali doslovno nesporazum u komunikaciji, koja je odatle malo krenula nizbrdo:

Quote

Kako nekoga ko je nezadovoljan nekim aspektom zivota (i pazi ne govorimo o materijalnom, ne govorimo o siromastvu i besperspektivi) dovesti u stanje svesti da se to nezadovoljstvo ne moze ventilisati na drugima? Sta ako zadovoljenje tog nezadovoljstva u necijoj percepciji implicira uskracivanje slobode drugog?

da je samo Moonwalker napisala "ja ne govorim o", ne bi došlo do nesporazuma.

do tada se u diskusiji jeste govorilo samo o materijalnom, i harper se sve vreme samo vraća na ono što jeste rečeno i dalje pojašnjava, a moonwalker misli da harper namerno insistira na materijalnom.

  • +1 1
Link to comment

Nije nesporazum u komunikaciji. Nesporazum je u nekim drugim stvarima. U svodjenju nematerjalnih razloge na anegdotalne drugim recima nebitne, sa cim se ja ne slazem. No to je nebitno.

 

11 minutes ago, harper said:

Objasni mi sta si htela tim postom pa onda ni ja necu spekulisati. "Sta cemo s ovim ili onim nesrecnicima"? Necemo nista. Ne mozemo nista. Zasto meni postavljas takva pitanja?

 

Zbog toga sto si ti uveo pojam angedotalnosti u prethodnom postu za nesto  sto je po tebi aproksimativan sa cim se ja ne slazem. Ni iz kakvih drugih razloga, a pogotovo ne podmetanja radi.

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:

U svodjenju nematerjalnih razloge na anegdotalne drugim recima nebitne, sa cim se ja ne slazem.

 

 

Ocigledno se radi o losoj komunikaciji. Ja nigde nisam rekao da su nematerijalni parametri anegdotalni vec su anegdotalni oni parametri koji ne zahvataju statisticki bitan uzorak stanovnistva.

Edited by harper
Link to comment
9 minutes ago, pt 2.0 said:

izvinjavam se što glumim drvenog advokata.

Ovo ti je super. Nije tesko primetiti da imamo dosta (vishe nego sto ima smisla) nekakvih trzavica i kao nesporazuma - ili zbog miskomunikacija ili raznih jos benignijih razloga. Mis'im - dobro - pobishe se u amerikama - to je vidjeno™ al' ne znaci da odma' i mi ovde treba da se pobijemo, ne? 

Link to comment
5 minutes ago, iDemo said:

Ovo ti je super. Nije tesko primetiti da imamo dosta (vishe nego sto ima smisla) nekakvih trzavica i kao nesporazuma - ili zbog miskomunikacija ili raznih jos benignijih razloga. Mis'im - dobro - pobishe se u amerikama - to je vidjeno™ al' ne znaci da odma' i mi ovde treba da se pobijemo, ne? 

običan nesporazum lako može da krene nizbrdo i da se onda samo dodaju slojevi nerazumevanja.

i ja bih onu rečenicu moonwalker gde sam zacrvenela deo razumela isto kao harper, da nisam pre toga imala komunikaciju sa njom gde je ona već bila pomenula taj aspekt priče (primenjeno na sebe i na srbiju), i to sam upamtila i znam da je njoj bitno.

p.s. nisam protiv dobrog i valjanog fajta, inače. al da bude sa razumevanjem:fantom:

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...