Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 minute ago, namenski said:

Mislim da ovde masis :), da je ovde sustina: njihova drzava, njihovo misljenje, njihov patriotizam....

I, zasto ne - njihov interes.

Niko nema monopol na boldovano, jos manje garanciju da je njihovo u interesu drustva kao celine ili bilo koje iole znacajne drustvene grupe/manjine.

Koja je to instanca, od zakonske do eticke, koja ce necije misljenje, patriotizam ili interes da sankcionise kao drustveno (ne)prihatljiv?

I sa kojim i kolikim autoritetom, kada institucije erodiraju na nase oci bukvalno iz dana u dan, iz sata u sat...

 

Inace, u pravu si: jesam pojednostavio, prostora radi, i ovako je predugacko, ali se nadam da je sustina jasna.

Ako nije - moja greska, do mene je... :) 

Pa da, ja sam napisao njihovo, razumem. Ovo je složen politički sukob u državnom vrhu, ne mnogo u vezi sa slobodom govora običnih građana. Nisu banovali sve ljude koji misle kao Tramo i odluka da banuju njega sigurno nije doneta ni olako ni brzo ni bez konsultacija. Inače bi je doneli davnih dana jer on tamo iznosi svoje već dugo. Taj isti medij mu je mnogo pomogao da dostigne popularnost koju ima. Nije uopšte prosto. Naravno interes, naravno njihovo, ali makar mi znamo da njihovo i interes može da ima i javni servis. Jbg.

Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

Nisu banovali sve ljude koji misle kao Tramo i odluka da banuju njega sigurno nije doneta ni olako ni brzo ni bez konsultacija.

Ti "ne citash novine"?? Ljudi koji su prepoznati (sa snimaka) kao prisutni na mestu i u blizini tog spetakla™ ne mogu ni na avion da se popnu™ jer im se znaju imena i ko su i odakle su i sad nit' ce da imaju pos'o nit da se voze 'javnim prevozom' (a ni privatnim) niti bilo sta slicno. Gledaj, prati pa onda, posle, da brinemo o Trampu... :)

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, iDemo said:

Ti "ne citash novine"?? Ljudi koji su prepoznati (sa snimaka) kao prisutni na mestu i u blizini tog spetakla™ ne mogu ni na avion da se popnu™ jer im se znaju imena i ko su i odakle su i sad nit' ce da imaju pos'o nit da se voze 'javnim prevozom' (a ni privatnim) niti bilo sta slicno. Gledaj, prati pa onda, posle, da brinemo o Trampu... :)

Kako su se skupili tamo? SMSovima se dopisivali? Pratim, hteo - ne hteo, pratio sam i BLM proteste znam koliko je to kompleksno. Sad pričam o Trampu i tome da za njega ne važe ista pravila i ako oko toga treba da razmišljamo mnogo to mi je zanimljivije i novija pojava nego ukidanje njegovih naloga. 

Link to comment
Just now, Hermetico said:

Pa da, ja sam napisao njihovo, razumem. Ovo je složen politički sukob u državnom vrhu, ne mnogo u vezi sa slobodom govora običnih građana. Nisu banovali sve ljude koji misle kao Tramo i odluka da banuju njega sigurno nije doneta ni olako ni brzo ni bez konsultacija. Inače bi je doneli davnih dana jer on tamo iznosi svoje već dugo. Taj isti medij mu je mnogo pomogao da dostigne popularnost koju ima. Nije uopšte prosto. Naravno interes, naravno njihovo, ali makar mi znamo da njihovo i interes može da ima i javni servis. Jbg.

A, pa ne moze tako... :D 

Naravno da nije prosto, ali otvara masu pitanja, jedno od njih je pitanje koji prosecni cuveni Mile sa punim pravom postavlja sam sebi - ako njega, pradsednika najmocnije zemlje sveta mogu da banuju kako im se ćefne, sta li tek mogu da urade meni....

Osim toga, kakva to olakost, kakve konsultacije, cije?

Ko to ima, ko je i u cije ime prisvojio moc da se time bavi mimo demokratskih institucija.

Znam da je primer koji cu da ti dam po malo nezgrapan, ali totalitarizmi su barem umeli i smatrali za potrebno - cak i pored sve moci kojom su raspolagali - da slicne stvari uviju u drustveno prihvatljiviju ambalazu - lekarski nalaz, bolest...

Ovako, svelo se na puku demonstraciju moci koja ce prvog iole sposobnog politicara koji se domogne WH da se pobrine da im stavi ђем ili ih na neki drugi nacin korumpira, sve ih vise udaljujuci od sustine: potrebe da pod hitno pocnu da se traze resenja kojima ce demokratska drustva da se prilagode brzini tehnoloskih promena i izazovima koje one donose.

Nije recimo bez nista sto je - pored svih tvitera, svih virtuelizacija, kuca pocela da se ljulja tek kada je rulja pribegla klasicnim sredstvima pritiska - prisustvu, dolasku na lice mesta, fizickom, a ne virtuelnom okupljanju....

Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

A, pa ne moze tako... :D 

Naravno da nije prosto, ali otvara masu pitanja, jedno od njih je pitanje koji prosecni cuveni Mile sa punim pravom postavlja sam sebi - ako njega, pradsednika najmocnije zemlje sveta mogu da banuju kako im se ćefne, sta li tek mogu da urade meni....

Osim toga, kakva to olakost, kakve konsultacije, cije?

Ko to ima, ko je i u cije ime prisvojio moc da se time bavi mimo demokratskih institucija.

Znam da je primer koji cu da ti dam po malo nezgrapan, ali totalitarizmi su barem umeli i smatrali za potrebno - cak i pored sve moci kojom su raspolagali - da slicne stvari uviju u drustveno prihvatljiviju ambalazu - lekarski nalaz, bolest...

Ovako, svelo se na puku demonstraciju moci koja ce prvog iole sposobnog politicara koji se domogne WH da se pobrine da im stavi ђем ili ih na neki drugi nacin korumpira, sve ih vise udaljujuci od sustine: potrebe da pod hitno pocnu da se traze resenja kojima ce demokratska drustva da se prilagode brzini tehnoloskih promena i izazovima koje one donose.

Nije recimo bez nista sto je - pored svih tvitera, svih virtuelizacija, kuca pocela da se ljulja tek kada je rulja pribegla klasicnim sredstvima pritiska - prisustvu, dolasku na lice mesta, fizickom, a ne virtuelnom okupljanju....

Pa ne mogu ništa gore, mogu isto da banuju i daju podatke a znamo da daju podatke. :D Ne kažem ja da je to demokratski, ali nije ni puka demostracija moći, niti su principi demokrartije ikad važili za državno rukovodstvo onoliko koliko važe za Mileta. Nisu ni pisani za državno rukovodstvo. Taj nivo igre ima svoja pravila, svi ovde đuskaju oko novih okolnosti ali je potezanje Mileta u ovom slučaju promašeno. 

Link to comment
2 hours ago, Hermetico said:

Kao privatni su medij mogu da ukinu kome oće. Nije stvar u tome što mogu, moraju. Odgovorni su kao bilo koji drugi medij. 

 

Nisu odgovornni kao bilo koji drugi medij, klasični mediji sami proizvode content pa za njega snose odgovornost 100%. New media se oslanjaju na content koji proizvode sami korisnici, i stoga su oslobođeni odgovornosti. (Kad ne bi bili oslobođeni, automatski bi se gasili jer ne smeju da preuzmu toliki rizik - a i bukvalno je nemoguće da sve nadziru i uređuju.)

 

Takođe, problem je sa tvojim stavom da mediji "moraju" da ukinu pristup ovom ili onom. Neka je to tako, ali ono što se mora propisuje država, a ne tamo neki Jack/Zuck. Ne može se sa jedne strane zahtevati odgovornost i uređenost, a sa druge odbijati da se zavede ikakva eksterna regulativa jer eto njegova je prćija pa neka radi kako sam misli da treba.

 

Dakle svakako - ukidaj, cenzuriši, nadziri, ali ne po privatnom nahođenju nego po diktatu društva u kom operišeš.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

Pa ne mogu ništa gore, mogu isto da banuju i daju podatke a znamo da daju podatke. :D Ne kažem ja da je to demokratski, ali nije ni puka demostracija moći, niti su principi demokrartije ikad važili za državno rukovodstvo onoliko koliko važe za Mileta. Nisu ni pisani za državno rukovodstvo. Taj nivo igre ima svoja pravila, svi ovde đuskaju oko novih okolnosti ali je potezanje Mileta u ovom slučaju promašeno. 

Sve bi to sto si napisao bilo OK da nije jedne jedine sitnice: sistemtm je baziran i gradjen na pretpostavci, prihvacenoj fikciji da se sve radi zarad Miletove dobrobiti i za Mileta...

Da Mile ima sva prava, da je vlast njegova, a da ju je on s punim poverenjem delegirao svojim odgovornim predstavnicima, itd, itd...

I sad, gle cuda, kada je Mile dosao pita a sta je sa mojim pravima? odjednom nesto nije kako treba, Mile po obicaju preterao...

Znas kako - nije se sa Miletom igrati.

Narocito kada se zbog necega okupi pozamasan broj Mileta, onda nikakve vojske i policije ne pomazu...

Link to comment
43 minutes ago, iDemo said:

Ti "ne citash novine"?? Ljudi koji su prepoznati (sa snimaka) kao prisutni na mestu i u blizini tog spetakla™ ne mogu ni na avion da se popnu™ jer im se znaju imena i ko su i odakle su i sad nit' ce da imaju pos'o nit da se voze 'javnim prevozom' (a ni privatnim) niti bilo sta slicno. Gledaj, prati pa onda, posle, da brinemo o Trampu... :)

 

Pa sta? Klasifikovano je kao domaci terorizam, i na no fly listi si dok traje istraga o njima.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

Sve bi to sto si napisao bilo OK da nije jedne jedine sitnice: sistemtm je baziran i gradjen na pretpostavci, prihvacenoj fikciji da se sve radi zarad Miletove dobrobiti i za Mileta...

Da Mile ima sva prava, da je vlast njegova, a da ju je on s punim poverenjem delegirao svojim odgovornim predstavnicima, itd, itd...

I sad, gle cuda, kada je Mile dosao pita a sta je sa mojim pravima? odjednom nesto nije kako treba, Mile po obicaju preterao...

Znas kako - nije se sa Miletom igrati.

Narocito kada se zbog necega okupi pozamasan broj Mileta, onda nikakve vojske i policije ne pomazu...

Yup, samo što tamo ima više obespravljenih grupa a samo jedna može da 'okupi pozamašan broj'. Pri čemu je ta jedna vrlo sklona nasilju nad drugim i žrtva narativa da su te druge jedan od razloga što je ona obespravljena. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, dragance said:

Pa sta? Klasifikovano je kao domaci terorizam, i na no fly listi si dok traje istraga o njima.

Sasvim tako. Osim sto (ja) ne znam da li su bas svi (koji ne mogu 'na avion') pod istragom - ako jesu onda je to - kao sto rekoh - sasvim u redu. 

Bice to veselo, tu jedino nema dileme. 

Link to comment
Just now, Hermetico said:

Yup, samo što tamo ima više obespravljenih grupa a samo jedna može da 'okupi pozamašan broj'. Pri čemu je ta jedna vrlo sklona nasilju nad drugim i žrtva narativa da su te druge jedan od razloga što je ona obespravljena. 

Da li ima samo jedna - ne znamo.

I nedajboze da saznamo da li jos neka moze da okupi pozamasan broj.

A nasilje kao takvo je po definiciji nekontrolisano: lavinu koju moze da pokrene na prvi pogled beznacajan uzrok imali smo prilike da vidimo bezbroj puta.

Na stranu cinjenica da se uvek nadju primereni likovi da se stave na celo ili ih masa izbaci na povrsinu.

A odatle do Vodje - ocas posla.

Link to comment
20 minutes ago, adam said:

i tviter ban i orci koji divljaju po vasingtonu su posledica takozvane samoregulacije biznisa koja je avridz dzoa za pola veka od normalnog zivota dovela do ozbiljnog duznickog ropstva. to je koren ovolikog nezadovoljstva pola amerike. trampu, koji je teska samozaljubljena budaletina, je poslo za rukom da to nezadovoljstvo kanalise u samopromociju a ne smem ni da pomislim sta bi neko s malo vishe mozga i ambicija mogao da postigne. 

 

politicari bi morali da izvade ruke iz korporativnog pekmeza i ozbiljno se pozabave korenima nezadovoljstva dobrog dela naroda i to ne zbog naroda nego zbog toga sto ce zavrsiti na banderama kad sledeci orci krenu u rushenje sistema.  

+100000

Tramp je bio samozaljubljeni klon, bez idelje i cilja. Kad nešto tvitne, nije znao šta će sledeće da tvitne. Problem će biti kad umesto njega dođe neko s planom.

Oni koji su glasali za Trampa lako će izglasati i tog. Ostaje da se uvede kontrola izbora, oni proglase fašistima, eventualno glupanima i ukine im se pravo glasa, ili da se tim ljudima nešto ponudi.

"Američke patriote" (oni s travnjaka) će dodatno da jačaju kako Kina bude jačala. Pojačaće se i opšte nezadovoljstvo. Ako se to bude ignorisalo, neće dobro ispasti..

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...