Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

9 minutes ago, duma said:

Ostaje da se uvede kontrola izbora, oni proglase fašistima, eventualno glupanima i ukine im se pravo glasa, ili da se tim ljudima nešto ponudi.

 

Dobar deo medju njima, nikakva manjina i jesu fasisti i rasisti i religiozni ekstremisti. I pred tim ne smeju da se zatvaraju oci. Ko hoce, moze.

 

Tramp je hodajuci niz mentalnih dijagnoza, a ne blago narcisoidna budala.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, adam said:

aha - problem je sto se privatna kompanija razbaskarila i radi sta hoce i niko im nista ne moze. banovali ni manje ni vishe nego takozvanog najmocnijeg coveka na planeti. mashallah! pa je jos presedan!

 

kakav kurcev presedan? biznis je odavno kupio demokratiju, zaba je skuvana. decenijama gledamo kako politicari blajvaju kompanijske kite za licne interese. da se ima za privatni avion i jebanje manekenki. i to je sve bilo ok dok je avridz dzo imao posao koji mu je donosio dovoljno kinte za zivot, pristojnu penziju i par hobija pride.

 

i tviter ban i orci koji divljaju po vasingtonu su posledica takozvane samoregulacije biznisa koja je avridz dzoa za pola veka od normalnog zivota dovela do ozbiljnog duznickog ropstva. to je koren ovolikog nezadovoljstva pola amerike. trampu, koji je teska samozaljubljena budaletina, je poslo za rukom da to nezadovoljstvo kanalise u samopromociju a ne smem ni da pomislim sta bi neko s malo vishe mozga i ambicija mogao da postigne. 

 

politicari bi morali da izvade ruke iz korporativnog pekmeza i ozbiljno se pozabave korenima nezadovoljstva dobrog dela naroda i to ne zbog naroda nego zbog toga sto ce zavrsiti na banderama kad sledeci orci krenu u rushenje sistema.  

 

Tacno tako.

Link to comment
38 minutes ago, Moonwalker said:

 

Dobar deo medju njima, nikakva manjina i jesu fasisti i rasisti i religiozni ekstremisti. I pred tim ne smeju da se zatvaraju oci. Ko hoce, moze.

Posle će biti da sam ja izmislio da tvrdite da u SAD imaš 30.000.000 fašista. Čak i 30.000.000 je manje od polovine Trampovih glasača. 10.000.000 je definiyivno manjina. Sve i da je tako kako kažeš, a nije, ostaje pitanje šta ćeš sa njima. Na to nisi odgovorio.

Proglašavanje miliona ljudi fašistima(nižim bićima) je školski primer totalitarizma. U Nemačkoj su milioni zaista bili nacisti, ali se i njima ponudilo nešto novo i oni su se promenili. Političko opredeljenje nije genetski određeno.

Uzgred, knjiški primer zloupotrebe termina fašizam je u Srbiji. Vučićevi mediji pod kontrolom Bebe. Na njima kvazi antifašisti, udruženi s dokazanim fašistima, verno služe totalitarnom režimu. Išlo je dotle da su pokušali Lutovcu da prilepe fašizam. 

  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, duma said:

Posle će biti da sam ja izmislio da tvrdite da u SAD imaš 30.000.000 fašista. Čak i 30.000.000 je manje od polovine Trampovih glasača. 10.000.000 je definiyivno manjina. Sve i da je tako kako kažeš, a nije, ostaje pitanje šta ćeš sa njima. Na to nisi odgovorio.

 

Ako se meni cini ovo si napisao ti, nisam napisala ja. I nemam na sta da ti odgovorim. 

 

Ja imam svoje oci, pismena sam i svoje izvore, a i pravo na svoje misljenje. To sto se meni cini da deo ljudi ovde Trampove slobodare sve projektuje na sebe, pa ispada kao da vas je neko optuzio. Situacija je upravo reciprocna. Obrnite tu projekciju za 180 stepeni. 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, adam said:

aha - problem je sto se privatna kompanija razbaskarila i radi sta hoce i niko im nista ne moze. banovali ni manje ni vishe nego takozvanog najmocnijeg coveka na planeti. mashallah! pa je jos presedan!

 

kakav kurcev presedan? biznis je odavno kupio demokratiju, zaba je skuvana. decenijama gledamo kako politicari blajvaju kompanijske kite za licne interese. da se ima za privatni avion i jebanje manekenki. i to je sve bilo ok dok je avridz dzo imao posao koji mu je donosio dovoljno kinte za zivot, pristojnu penziju i par hobija pride.

 

i tviter ban i orci koji divljaju po vasingtonu su posledica takozvane samoregulacije biznisa koja je avridz dzoa za pola veka od normalnog zivota dovela do ozbiljnog duznickog ropstva. to je koren ovolikog nezadovoljstva pola amerike. trampu, koji je teska samozaljubljena budaletina, je poslo za rukom da to nezadovoljstvo kanalise u samopromociju a ne smem ni da pomislim sta bi neko s malo vishe mozga i ambicija mogao da postigne. 

 

politicari bi morali da izvade ruke iz korporativnog pekmeza i ozbiljno se pozabave korenima nezadovoljstva dobrog dela naroda i to ne zbog naroda nego zbog toga sto ce zavrsiti na banderama kad sledeci orci krenu u rushenje sistema.  


Malo ko se nece sloziti sa ovim. Pitanje je samo zasto onda dobar deo tog nezadovoljnog naroda glasa za Republikance koji jos vise od Demokrata idu u ekstrem po pitanju uticaja biznisa na politiku? GOP sudije su fakticki legalizovali neograniceno finansiranje izbornih kampanja od strane korporacija bogatih. Eno, levo Dem krilo pokusava da se ogradi od toga, ne uzimaju pare od lobista, i? Za koga glasaju nezadovoljni gradjani? Za sustu suprotnost - verovatno najkorumpiranijeg predsednika u istoriji koji izbegava porez, slizuje se sa Saudijcima, deli porodici sakom i kapom, i jos naplacuje Amerikancima svoj boravak u sopstvenim hotelima. Ako su Amerikanci tako nezadovoljni korupcijom svoje demokratije, zasto masovno, 75 miliona glasa za dokazanu lopuzu, lazova i prevaranta koji ce uci u istoriju kao najgori predsednik. Dakle, slazem se da su mnogi nezadovoljni ali razlozi za to su verovatno mnogo raznovrsniji. Amerika je od osnivanja bila polu-demokratija gde je big biznis tokom 250 godina istorije dominirao nekih 200. Izuzetak je bio donekle period od FDR-a pa do Regana.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Tramp je hodajuci niz mentalnih dijagnoza, a ne blago narcisoidna budala.

Ovo je iskaztm nedopustiv sa svakoga osim kvalifikovanog psihijatra, pa i za njega posle ozbiljnog klinickog uvida.

Dovoljno je, kako za potrebe diskusije, tako i sire iskazivanje politickog stava, odnosa ne samo prema Trampu, reci: 'Tramp ili vec ko su mi odvratni, gadni, ne podnosim ih/ga, svinja, fuj, bljak...'

Ovakvim tvrdnjama se samo nepotrebno polarizuje, ekstremizuje druga strana uvodeci spiralu svakojakog dijagnostifikovanja i sasecajuci i minimalne mogucnosti za toleranciju ili dijalog...

  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Ovo je iskaztm nedopustiv sa svakoga osim kvalifikovanog psihijatra, pa i za njega posle ozbiljnog klinickog uvida.

Dovoljno je, kako za potrebe diskusije, tako i sire iskazivanje politickog stava, odnosa ne samo prema Trampu, reci: 'Tramp ili vec ko su mi odvratni, gadni, ne podnosim ih/ga, svinja, fuj, bljak...'

Ovakvim tvrdnjama se samo nepotrebno polarizuje, ekstremizuje druga strana uvodeci spiralu svakojakog dijagnostifikovanja i sasecajuci i minimalne mogucnosti za toleranciju ili dijalog...

 

Pogledaj sta o njemu pise familija koja ima formalnu cagu za to. Ja sam iskazala to u formi privatnog misljenja ne profesionalanog autoriteta.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, duma said:

Uzgred, knjiški primer zloupotrebe termina fašizam je u Srbiji. Vučićevi mediji pod kontrolom Bebe. Na njima kvazi antifašisti, udruženi s dokazanim fašistima, verno služe totalitarnom režimu. Išlo je dotle da su pokušali Lutovcu da prilepe fašizam. 

 

Mozes li molim te da mi objasnis kakve veze ovo ima sa mnom, konkretno? Za nekoga ko pokusava da se zalozi za nesto, percepcija ti je  binarana,  ne procenjujes bas dobro one sa kojima razgovaras na forumu. U svamom slucaju kod mene si potpuno omasio.

Edited by Moonwalker
Link to comment
10 minutes ago, Moonwalker said:

 

Ako se meni cini ovo si napisao ti, nisam napisala ja. I nemam na sta da ti odgovorim. 

Ti si napisala da fašisti nisu manjina. Koliko to po tebi NIJE manjina  od 60.000.000? 10.000.000 je definitivno manjina. 

Uopšte nisam desničar i nemam ništa s glasačima raznih Trampova. Smatram da svaki levičar ne treba da diskvalifikuje bića na osnovu trenutnog uverenja. Ono može da se menja. Elitizam je mnogo bliži desnici nego levici.

Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

Ovo je iskaztm nedopustiv sa svakoga osim kvalifikovanog psihijatra, pa i za njega posle ozbiljnog klinickog uvida.

Dovoljno je, kako za potrebe diskusije, tako i sire iskazivanje politickog stava, odnosa ne samo prema Trampu, reci: 'Tramp ili vec ko su mi odvratni, gadni, ne podnosim ih/ga, svinja, fuj, bljak...'

Ovakvim tvrdnjama se samo nepotrebno polarizuje, ekstremizuje druga strana uvodeci spiralu svakojakog dijagnostifikovanja i sasecajuci i minimalne mogucnosti za toleranciju ili dijalog...


Nećaka mu je kvalifikovana za deljenje dijagnoze, što je i uradila.

 

Osim ako ne računaš ono: man, camera, woman, tv...

Link to comment
5 minutes ago, duma said:

Uopšte nisam desničar i nemam ništa s glasačima raznih Trampova. Smatram da svaki levičar ne treba da diskvalifikuje bića na osnovu trenutnog uverenja. Ono može da se menja. Elitizam je mnogo bliži desnici nego levici.

 

I dalje kazem da si omasio. Ali ni to po jada nego sto se ljudima koji misle drugacije ucitava vrsta kolaboracionizma koja ne postoji ni u mikronima.  Moj topao savet prosiri izvore informacija.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, dragance said:


Nećaka mu je kvalifikovana za deljenje dijagnoze, što je i uradila.

 

Osim ako ne računaš ono: man, camera, woman, tv...

Ne znam sta nećaka i kako, jednostavno me nije niti me zanima: necaka je sta?

Profesionalni psihijatar?

A moja napomena se, sto sam i naglasio, nije odnosila samo na Trampa, nego i na nedopustivost baratanja medicinskim, narocito psihijatrijskim dijagnozama narocito u politickim raspravama...

Od americkog kongresa, do foruma... :D 

Pristali smo, dzumle, na politicki sistem u kome se od nasih izabranih predstavnika ne trazi lekarsko uverenje, cak i ono najobicnije, kao za produzenje/izdavanje vozacke dozvole, prema tome...

Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:

 

I dalje kazem da si omasio. Ali ni to po jada nego sto se ljudima koji misle drugacije ucitava vrsta kolaboracionizma koja ne postoji ni mikronima. 

Kojim ljudima učitavam kolaboracionizam? Čanku, Čedi i ostalom šljamu koji zajedno sa Šešeljem i drugim fašistima služe našem Vođi?

Link to comment
8 minutes ago, duma said:

Kojim ljudima učitavam kolaboracionizam? Čanku, Čedi i ostalom šljamu koji zajedno sa Šešeljem i drugim fašistima služe našem Vođi?

 

Ucitao si ga meni. Ja sa tim nema nista. Naprotiv bila sam na drugoj strani kad neki ovde nisu bili ni u idejnom projektu. Ja zanat imam i kicme vise nego sto mislis. Ne treba mi Vucic da  me hrani. Kad se budes dopisivao sa gore navedenima raspravi sa njima sta imas.

 

Svi Trampovi "slobodari" (nije jednako) Srpska opozicija. Naopaka projekcija i blatite ljude za dzabe. 

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
19 minutes ago, namenski said:

Ne znam sta nećaka i kako, jednostavno me nije niti me zanima: necaka je sta?

Profesionalni psihijatar?

A moja napomena se, sto sam i naglasio, nije odnosila samo na Trampa, nego i na nedopustivost baratanja medicinskim, narocito psihijatrijskim dijagnozama narocito u politickim raspravama...

Od americkog kongresa, do foruma... :D 

Pristali smo, dzumle, na politicki sistem u kome se od nasih izabranih predstavnika ne trazi lekarsko uverenje, cak i ono najobicnije, kao za produzenje/izdavanje vozacke dozvole, prema tome...

Jeste, sa doktoratom u materiji. And practicing.

Edited by dragance
  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...