Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

7 minutes ago, pt 2.0 said:

p.s. nisam protiv dobrog i valjanog fajta, inače. al da bude sa razumevanjem:fantom:

:živi za fajt

 

Mis'im - jedno je fajt s razumevanjem a drugo bezrazlozno shamaranje k'o da se ne 'znamo' xy godina. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Peter Fan said:

To je problem za GOP.

 

Ali kad/ako se GOP raspoluti na "never Trumpere" i "neo Trumpere" , ova potonja mozda nece moci dobiti predsjednicke izbore, mozda neces imati vecinu ni u jednom domu, ali ce i dalje imati visemilinosku "armiju" sljedbenika koja ce pruzati aktivan ( i oruzani) otpor bilo kojoj agendi koja im nije niz dlaku. Na stranu sto ce komotno dobijati ruralne drzave.  Nekako ce se morati da se pridobiju "hearts and minds" tih ljudi, inace ce svasta biti.

 

Mene to mnogo podseca na ideju Borisa-tupana-Tadica o razbijanju SRS. Trump ce biti zaboravljen kao i Seselj, a opasnost preti od nekog perfidnog i sposobnog ludaka koji bi umeo da kapitalizuje ovaj svinjac koji je Trump napravio i svu stetu koju su demokrate proizvele. Zapravo mi je takav lik toliko izgledan za mog zivota da padam u iskusenje da mu dam ime.

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, chandra said:

 

Mene to mnogo podseca na ideju Borisa-tupana-Tadica o razbijanju SRS. Trump ce biti zaboravljen kao i Seselj, a opasnost preti od nekog perfidnog i sposobnog ludaka koji bi umeo da kapitalizuje ovaj svinjac koji je Trump napravio i svu stetu koju su demokrate proizvele. Zapravo mi je takav lik toliko izgledan za mog zivota da padam u iskusenje da mu dam ime.

Mislim da se Cruz kandididovao, samo mislim da nema dovoljan kredibilited da ti ljudi krenu za njim. Previse je on politicar i swamp dweller.

 

No, neko ovakav bi mogao:

 

Matt Shea - Wikipedia

 

Link to comment

https-cdn-cnn-com-cnnnext-dam-assets-201

 

Inace vrhuska Republikanaca krenula protiv Trampa. To nije cudno jer je Tramp radio  da Republikanci izgube sentarorske trke u Dzordziji, a time i vecinu u Senatu, jer smatra da je ta ista vrhuska imala dogovor sa demokratama na predsednickim izborima. Mislim da su obe tvrdnje, vise-manje, tacne.201105014450-tucker-carlson-fox-news-pre

Link to comment
4 hours ago, Peter Fan said:

 Postoji u Americi ogroman dio populacije kome je identitetsko pitanje daleko ispred ekonomskog. Ovaj jedan je svoje nezadovljstvo iskazao ljetos, a ovaj drugi ga iskazuje sad. 

 

Ovaj drugi je mjesavina libertarijanaca, bijelih supremacista, "true consititutionera", 2A/NRA fanatika, hriscanskih fundamendalista, Boogalo boisa i drugih, a svima je zajednicki imenitelj odbojnosti prema drzavi kao takvoj, a posebno federalnim vlastima. 

 

Pored ta dva dela populacije imas i treci deo kojem nije nuzno bitan ni identitet ni ekonomija nego religija. Evangelistima i slicnim desnokrilinim protestantima je zajednicko to sto hoce da zabrane abortus i gej brakove, za identitetska pitanja tipa dal treba da se ruse spomenici Stonewall Jacksona nemaju jedinstven stav. Njima federalna drzava/vlast uopste nije odbojna jer njima treba zabrana abortusa i gej brakova na saveznom nivou, a to mora da ide preko saveznog Ustavnog suda, a sudije postavlja i odobrava predsednik i Senat. I oni su veselih devedesetih imali svojih teroristickih 5 minuta kada su ubijali lekare ispred klinika koje su vrsile abortus, no je to vrlo brzo prestalo kada su videli da donosi vise stete od koristi, pa su nastavili borbu na politickom terenu. I ne ide im lose:

 

Supreme Court grants Trump administration request to limit access to abortion drug

 

Edited by ObiW
Link to comment
5 hours ago, Gandalf said:

to je kategorija glasača o kojima sam ja pisao. i nisu oni jedini. 

 

ovo je generalno bogata zemlja, uz sve moguće i nemoguće nejednakosti. pa za svaku osobu, postoji neki nivo materijalnog blagostanja iznad kojeg materijalni momenat postaje daleko manje bitan u poređenju sa drugim stvarima. ako izuzmemo sirotinju i beskućnike koji su materijalno u kurcu, to znači da imamo ogroman broj ljudi kojima ekonomija može i ne mora biti marginalna kategorija u poređenju sa kulturološkim i identitetskim pitanjima.

 

to ne znači da ljudima nije stalo do ekonomije. to znači da postoji tamo neki Džo Smit koji bi rado glasao za Sandersov program, mrzi Vol Strit i bogatune, dodaj po želji. ali će glasati za republikance jer je abortus smrtni greh, ekonomski će nekako pregrmeti. neki drugi Džo je pun para ali će rizikovati veće poreze i glasati za demokrate, jer su mu LGBT prava jako bitna.

 

Drugi pasus je gotovo tautologija. Naravno da ljudi ne glasaju po komandi i da glasaju visedimenzionalno. Bezveze je o tome nacelno pisati.

Stos je u balansu i kako politicari mogu da promene taj balans  i da kreiraju odredjeni narativ.

Tj. "realnost na terenu" i smesa 60% poreza, 20% zdravstva i 10% gej prava je dinamicna.

Menja se kako narativom i kampanjom, tako i politikama kad si na vlasti.

Link to comment
18 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Nisu odgovornni kao bilo koji drugi medij, klasični mediji sami proizvode content pa za njega snose odgovornost 100%. New media se oslanjaju na content koji proizvode sami korisnici, i stoga su oslobođeni odgovornosti. (Kad ne bi bili oslobođeni, automatski bi se gasili jer ne smeju da preuzmu toliki rizik - a i bukvalno je nemoguće da sve nadziru i uređuju.)

 

Takođe, problem je sa tvojim stavom da mediji "moraju" da ukinu pristup ovom ili onom. Neka je to tako, ali ono što se mora propisuje država, a ne tamo neki Jack/Zuck. Ne može se sa jedne strane zahtevati odgovornost i uređenost, a sa druge odbijati da se zavede ikakva eksterna regulativa jer eto njegova je prćija pa neka radi kako sam misli da treba.

 

Dakle svakako - ukidaj, cenzuriši, nadziri, ali ne po privatnom nahođenju nego po diktatu društva u kom operišeš.

Hej, izvini što juče nisam odgovorio na ovo, tema se mnogo brzo odvija jedva uspevam i da pratim. :D  Morali su sam upotrebio u smislu 'oni su mislili da moraju'. Nisam ja protiv eksternog uređivanja tih medija. Ustvari, ja baš ni nemam stav o tome kako to treba da se uredi, jer ne znam ni kako može da se uredi. Ja bih ovako na prvu loptu napravio spisak državnih fukcija koje ne mogu uopšte da se promovišu na tim medijima, ako oćeš da čuješ šta kaže predsednik čitaj vesti gledaj konferencije za štampu. Uopšte mi ne deluje pametno da bilo koji ministar vođa države general ima pristup javnom prostoru u svako doba. Ali stvarno nisam preterano pametan kako bi bilo najbolje iako me suština medija zanima, nije da ne pratim ali ne pratim dovoljno. I meni su brisali postove zbog nekih nebuloza, poslednje su mi obrisali fotku Hitlera kako šeta Parizom... Naravno da je uopšte nisam postavio da bih promovisao Hitlera, izgleda da su fotke Hitlera prosto zabranjene na fejsu. S druge strane, stranicu Narodnih patrola uopšte nisi mogo da prijaviš iako je pisalo da se bavi mlaznim avionima, ili možda baš zbog toga. Uglavnom, napisalo mi da ne krše nikakav standard Fejsbuka.

Link to comment

Antifa. Ja ono kad odem na b92 da procitam vesti pa slučajno iskrolujem do komentara, svaki drugi je "duboka drzava". Par puta sam seo rešen da istrazim fenomen duboke drzave ali sam svaki put odustajao. A little too much not giving a fuck.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

@vememah Mani se da navodis thesun kao izvor pa makar dokazali da je zemlja stvarno okrugla. On je kombinacija trećeg oka i alana forda.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
12 hours ago, Peter Fan said:

Mislim da se Cruz kandididovao, samo mislim da nema dovoljan kredibilited da ti ljudi krenu za njim. Previse je on politicar i swamp dweller.

 

No, neko ovakav bi mogao:

 

Matt Shea - Wikipedia

 


Eno dole - Taker Karlson, svi ga znaju, nije politicar, pametniji x10 od Trampa i zna da hoda po zici izmedju rasizma i populizma. Mnogo opasniji i oduvao bi GOP a i DEM kandidate.

 

Vasingtonska mocvara jeste duboko problematicna, politicari su generalno kao profesija na najnizem nivou i kandidati izvan partija ce i dalje imati veoma dobre sanse.

 

 

Edited by Anduril
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...