Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 minute ago, Tsai said:

Pa 80% Srbije se lozi na Trampa, neki umerenije neki jace, nista to cudno nije

 

Šta ti misliš, otkud taj sentiment u Srbalja?

Link to comment
28 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Antisemita, najverovatnije. 

 

U jebote?! Sta je tebi potrebno i dovoljno da bi se neko oznacio kao fasos? Mislim, daj neki primer, jednog zivog fasiste na planeti Zemlji ili da zakljucimo da je fasizam na srecu iskorenjen?

 

Naravno, legitimno je voditi diskusije o tome kako je i u sta evoluirao, da li ga treba zvati fasizmom ili neofasizmom ili kako vec, ali u sustini to je ta prica i taj sistem vrednosti.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Gandalf said:

nope. nema linearnosti. vazda se krećemo korak napred, dva nazad, tri napred... do kraja sveta. a institucije i procedure su vazda bile i vazda će biti nesavršene i klimave.

Blago tebi... :isuse: 

Sa sve poverenjem u neprikosnovenost i savrsenost sistema koji - svakim danom se vidi - skripi i puca na svim savovima.

Jebote, pa i Adolf je bio skromniji, nije se zaletao do kraja sveta, zadovoljio se hiljadugodisnjim trajanjem....

 

Quote

do sada, američke su dosta dobro radile radnju. možda naredni put neće (npr. kada Hawley proba 2024-e), ali o tom potom.

Aham, igranka bez prestanka koja je i u americki politicki zivot unela sindrom poznat kao samo da ne dodje toma... :isuse: 

 

Ma daj bre...

Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

U totalu nikakva - lumpenproleterijat nema ideologiju. Tek ponekad se može upregnuti u nešto, ali pošto je beslovesna masa u pitanju, obično ispadne kao to juče.


Dobro, bolje bi bilo da je tako. 
 

17 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Imaš po gnusnijim dubinama interneta skrinšote interne prepiske Trampista koji su došli na protest i razišli se čim su videli da neki naloženiji kreću da divljaju po Kapitolu. Pričaju kako su se plašili da će im se policija najebati mile majke, valjda nisu znali za enormnu privilegiju koju uživaju zahvaljujući manjku epidermalnog melanina.


Ne da mi se kopati, koristim mejnstrim medije i verujem svom instiktu i ljudima kad (po)kazu ko su.  
To sto je neko kukavica i komformista ne znaci da ne podrzava nesto i da nece  stati iza nekog slicnog, a drcnijeg. Prvom prilikom.
 

Link to comment
37 minutes ago, Gandalf said:

i nacisti i fašisti su rulja koja prestane da bude rulja kada se dočepaju vlasti.

Obavezno, mozda u Lalalendu: da bi se dokopali vlasti, kao sto u par navrata jesu, vlastnostitm im nema pre nego sto se, tacnije pre nego sto ih neko - a znamo i ko - organizuje, finansira, suportuje na razne druge nacine, dajuci im pri tom prihvatljivu alternativu, ideolosku naravno.

Juce Krupp, Thyssen, Stines, sutra ko zna, ima kandidata onoliko...

 

Spoiler

 

 

Link to comment
35 minutes ago, namenski said:

Sa sve poverenjem u neprikosnovenost i savrsenost sistema koji - svakim danom se vidi - skripi i puca na svim savovima.

nisam bio precizan, izvinjavam se. taj deo o koracima napred i nazad do kraja sveta se odnosio na ljude generalno, ne samo SAD: istorija nije linearna i ne krećemo se ka boljem i lepšem. možda će biti bolje i lepše, možda ne. možda će biti Star Trek, možda Expanse, možda Blejd Raner.

 

to na stranu... ja sam čvrsto na stanovištu da ne postoji sistem koji bi onemogućio dolazak ludaka i vizionara na vlast. uredi ga kako god hoćeš, sprovedi ovakve i onakve mere, ljudi su bili i ostali falična roba. imajući to u vidu, Ameri su stvorili i održali sistem koji je do sada radio jako dobar posao u sprečavanju ludaka i potencijalnih diktatora. taj sistem je upravo prošao još jedan test. naredni test možda neće, videćemo.

 

to ne znači da je ovo najbolja i najlepša zemlja koja je ikada postojala, daleko od toga. jeste jedan od najuspešnijih ekperimenata u istoriji. a neprikosnovenost i savršenost sistema deluje kao nekakva tvoja projekcija, deluje mi kao da ti veruješ da je to moguće ako bismo postupali mudro i razumno (po meni, besmislica).

Edited by Gandalf
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

Pa ako bi ja odavde, sa istocne obale SAD, fenomenoloski opisivao demonstracije u Beogradu u leto 2020., na osnovu TV reportaza, mogao bih da izvedem da su demonstranti slicni ovima koji su juce okupirali zgradu Kongresa.  Provalili u Narodnu skupstinu; naterali policiju u beg; tvrde da su izbori u Srbiji namesteni; podrsku dobijaju od QAnon-ovaca (npr. Dr. Nada Kostic); Djogo, rascinjeni kaludjers,  isl.   Ja znam da bi ovakvo fenomenolosko pisanje izazvalo revolt na PPP i verovatno bih dobio epitete i psovke rezervisane za Vuciceve pristalice

 

Upravo tako.

Na skupu je bilo desetine hiljada Trampovaca.

 

Nisu svi bilo ovako kolirtno obuceni sa preciznim nacistickim porukama.

 

Naravno da ce na tviteru da osvanu ovi interesantni.

Neki siri cross-section onih koji su upali u Capitol se moze videti na odlicnoj ITV reportazi.

 

 

Takodje, ide mi na nerve tviter generalizacija na osnovu dve kontrastirane, ili tri kontrastirane fotke, i reoritka sluzenjem hipotetitckim recenicama kojoj je pribegla i Kamala Haris.

 

Kako je to drugacije od ovih sa druge strane koji ti na svaku sliku neostecenog Capitola mogu postaviti sliku zapaljene policijske stanice? Kako je to drugacije od onih koji ce ti na gurkanje milicije na BLM protestima postaviti snimak ubijene trampasice? Kako je to drugacije od trampovaca koji ti mogu postavii CNN kontrast "ogorcenih uglavnom mirnih demonstranata uz sacicu nasilnika koji se mogu razumeti" uz background zapaljene policijske stanice za koju NIKO nije odgovarao sa CNN reportazom o "nasilnim teroristima, fasistima koji ruse ustavni poredak" od juce?

 

Kritikujemo ih da se sluze tviterom facebookom a istovremeno sami padamo na istu foru. Kazem mi jer je rec o pripadnicima akademske zajednice koji seruju doskocice i memee na tviteru kao dokaz necega misleci da su intelektualno superiorniji od ove tupave Elizabet koja hoce da dize revoluciju. Oni koji se pozivaju na FAKTE, LOGIKU i sl. a onda dele jeftine fore a la Aleksa Djuric.

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, chandra said:

U jebote?! Sta je tebi potrebno i dovoljno da bi se neko oznacio kao fasos? Mislim, daj neki primer, jednog zivog fasiste na planeti Zemlji ili da zakljucimo da je fasizam na srecu iskorenjen?

 

Zavisi kako postaviš definiciju. Ako zahvatiš široko, eno ti Orban, eno ti Erdogan, eno ti Le Pen... što striktnije definišeš, to ih se manje kvalifikuje. Ako definišeš po izboru garderobe onda možeš i Princa Harija, i američkog deplorabla sa slike, i još milion njih.

 

Poenta je da su i široke i uske definicije fašizma potpuno beskorisne u modernom kontekstu. Prosto se ne zna koje od njih je lakše izbeći. ("Ko, ja, ma nikako, ja sam samo patriota / samo anarhokapitalista / samo mrzim ove kulturne marksiste, seme im se zatrlo...")

 

Ljude, makar one na vlasti, potrebno je opisivati preciznije. Evo Tramp, na primer, je samoljubivi ksenofobni rasista žestoko ograničenih mentalnih kapaciteta, patološki nesiguran a opet povodljiv, od svake empatije operisan, čiji realpolitik ne seže dalje od najbanalnijih materijalnih interesa, čiji su instinkti savršeni za reality show ali tragično neprimereni bilo kakvoj političkoj karijeri. Sad, ako je tebi lakše da umesto toga samo drekneš FAAAAASH, na volju ti. Ali nikome ne činiš uslugu tom redukcijom.

 

Još manje je smisleno nazivati fašistima milione ljudi koji glasaju za ovu ili onu opciju (deklarativno nefašističku). To uprošćava motive čitavog jednog sloja populacije, otpisuje ih nepametno. Da ne pominjemo one najperverznije definicije, po kojima je jedan stav po dnevnopolitičkom pitanju dovoljan. ("Fašista je svako ko misli da su izbori bili pokradeni!") Ako baš hoćeš da tako otpisuješ ljude, moraš da imaš stav o tome šta raditi sa njima. Oduzeti pravo glasa, trpati u zatvore, deportovati, streljati, lobotomizirati, sterilizirati... opcije su beskrajne.

 

Ali ako nemaš nikakav plan, onda zajebi FAAASH etikete. Onda ti one služe samo da sebe malo uzdigneš, da se deklarišeš kao akchually antifa, da štonokažu naši stari odašilješ vrlinu.

 

5 minutes ago, chandra said:

Naravno, legitimno je voditi diskusije o tome kako je i u sta evoluirao, da li ga treba zvati fasizmom ili neofasizmom ili kako vec, ali u sustini to je ta prica i taj sistem vrednosti.

 

Čemu onda diskusija ako unapred zaključiš "u suštini to je ta priča i taj sistem vrednosti"?

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Gandalf said:

ne krećemo se ka boljem i lepšem. možda će biti bolje i lepše, možda ne. možda će biti Star Trek, možda Expanse, možda Blejd Raner.

 

 

 

Link to comment

Konkretno taj lik je naci-simpatizer, nije nosio duks sa slikom Homeinija nego natpis Aušvic, a pristalice Trampa nek' se malo bolje artikulišu ubuduće i nek' sklone takve likove sa svojih skupova ukoliko ne žele da im se lepe etikete da su nacisti.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:


Je li moze to opisno? SSSR, Severna Koreja, Maova Kina?


Skandinavske zemlje? Ovo nema sanse da uspostave u etnicki sarolikoj i religiozno nehomogenoj sredini? 
 


Pa ako budu investirali u «zelene» izvore i do/prekvalifikuju radnu snagu za drugu vrstu radnickih poslova mozda se optimizam vrati.
 

Ovo sa drogom ne znam sta moze da se ucini. 


Demografske promene se dogadjaju i sto se ljudi sele. Kad se dodju novi poslovi, doci ce i ljudi.

 

Tupost predstavnika meritokratije na delu. Nesto o tom mentalitetu: "Glupi ste, obrazujte se" pisao je Branko Milanovic na tviteru. Moonwalker se pridruzuje TrustNo1 na tu temu.

A oko opioda, njihove lake preskripcije od strane lekara i promocije od strane farmaceutskih kompanija nisi cula nista?

  • +1 1
Link to comment

 

 

- Hvala onima koji su mi ukazali poverenje i glasali za mene, ali da se zahvalim i svima koji za mene nisu glasali jer su mi sa duše skinuli jedan veliki teret odgovornosti koji nosim već punih deset godinae četiri godine.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Gruzija dole centralno :lol: 

 

Reče neko da su na brzinu izguglali "Georgia" pa odštampali prvi rezultat...

Zastava Republike Vijetnam (Juzni Vijetnam) gornji red desno.  Ovde je valjda pridev 'juzni' bio glavna odrednica.

Link to comment
×
×
  • Create New...