Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Just now, Dimitrije said:

.. a fasisti su ..... ????

 

41 minutes ago, 3opge said:

 

ko podrzava trumpa i qanon i uverava sve da je bilo "prevare na izborima" taj je fasista.

 

 

 

Ja bih ovu definiciju ekstrapolirao na sve, ne samo  na Ameriku. :fantom:

Link to comment

fašisti su oduvek i bili, kao što je i sve ovo u poslednja 2 meseca oduvek bio bedni pokušaj puča. ali sad je popularno da ne nazivamo stvari pravim imenom da se ne naljute faši drugari i da neko ne pomisli da smo mnogo pc....pu, pu, daleko bilo

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Juče si rekao da su bili u punoj ratnoj opremi. Imali su automatske puške, bojevu municiju, bajonete i ručne bombe?

mislim da je bitnije da razjasniš da li te je kolega forumaš zaista nazvao firerom. ako jeste, nega ga cenjena moderacija banuje, ako nije, znaš šta ti je činiti, pa da idemo dalje. 

  • +1 1
Link to comment

Tramp nije fasista.  On je autoritarac i anti-demokrata tipa Orbana, Vucica, Putina, Erdoana isl., cija valst se oslanja vise na naroidne mase nego na institucije i zakone.  (Srbija, je npr. uvek bila narodna drzava, a ne drzava institucija, jos od Pasica pa do dana danasnjeg.)  Uz to, Tramp je plahovit, lazljiv, hirovit, bahat, samoljubiv, sujetan i nepredvidljiv, sto njegovu vlastcini jos gorom.

  • +1 5
Link to comment
Just now, pacey defender said:

mislim da je bitnije da razjasniš da li te je kolega forumaš zaista nazvao firerom. ako jeste, nega ga cenjena moderacija banuje, ako nije, znaš šta ti je činiti, pa da idemo dalje. 

Nazvao me pre nekoliko meseci. Moderacija mora da trpi više pa je otpisano na slobodu govora i kritike.

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Nazvao me pre nekoliko meseci. Moderacija mora da trpi više pa je otpisano na slobodu govora i kritike.

aha, mislio sam da je nešto sad u vezi ove teme, tako mi je zvučalo. (pošto pričamo o fašizmu, je li).

Link to comment
14 minutes ago, Moonwalker said:

^
Pa znas kako kaze nas narod, posle igracke dodje placka. 
 

 

To ce vaziti i za leve. Sve ce to biti pocisceno kao primeri politickog ekstremizma. Mnogi ce se razocarati.

Politika Bajdena ce biti izrazito centristicka sa nekim minimalnim ustupcima levoj strani a moguce da ce vise dati desnici.

 

Link to comment
8 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

fašisti su oduvek i bili, kao što je i sve ovo u poslednja 2 meseca oduvek bio bedni pokušaj puča. ali sad je popularno da ne nazivamo stvari pravim imenom da se ne naljute faši drugari i da neko ne pomisli da smo mnogo pc....pu, pu, daleko bilo

Potcenjujete ih jer ih ne volite.  Cinjenice govore da su njihovi pucevi bili vrlo uspesni u vecini slucajeva (Musolini, Latinska Amerika).  Jedini propali puc se dogodio nemackim nacistima u Minhenu, ali su posle dolaska na vlast na parlamentarnim izborima vrlo su brzo i uspesno demontirali demokratske institucije Vajmarske republike.

Edited by Dimitrije
  • +1 1
Link to comment

Some Republicans Refused to Wear Masks While Sheltering During Capitol Riot

Rep. Susan Wild of Pennsylvania told CBS while sheltering in place that some Republican members sheltering with her refused to wear masks.

Wild told CBS Philly while she was sheltering in place: “It’s what I would call a COVID super spreader event. About half of the people in the room are not wearing masks. Even though they’ve been offered surgical masks, they’ve refused to wear them. Some of the newer Republican members are openly flaunting that they are refusing to wear a mask.”

Link to comment
×
×
  • Create New...