Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Moguce da ce doci do podele GOP, mislim da je vec neka infrastruktura stvorena u tom pravcu. Pri cemu ne mislim da ce u DP biti bolje iako to tako sada ne izgleda. Moguce da prisustvujemo stvaranje jednog novog politickog sistema u SAD. Iako ce otpori biti veliki da se to desi.

 

Link to comment
11 minutes ago, pasha said:

To ce vaziti i za leve. Sve ce to biti pocisceno kao primeri politickog ekstremizma. Mnogi ce se razocarati.

Politika Bajdena ce biti izrazito centristicka sa nekim minimalnim ustupcima levoj strani a moguce da ce vise dati desnici.


Da li hoce ili nece ne znam, meni je evropski centar pa malko i to fiskalno desno mera.


Te leve ekstremiste (jbt cela Evropa za njih je «socijalisticka» ukljucujuci i britanske Torijevce) nismo videli u institucijama sistema.
Sta je to levi ekstremizam u SAD?

 

U svakom slucaj hde god se na skali nadje morace da pokusaju da naprave nekakvu (-) povratnu spregu umesto ovoga sto imaju i stabilisu sistem.  


A to znaci da im ljudi bolje zive ili kao sto neko napisa da percipiraju bolji zivot. Kako ce to da zovu i gde ce da ga na skali smeste pojma nemam.
 

Licno mislim da sam ekonomski standard nije dovoljan, ali bolje da gresim, pa da je tako.

Edited by Moonwalker
Link to comment
10 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Nazvao me pre nekoliko meseci. Moderacija mora da trpi više pa je otpisano na slobodu govora i kritike.

 

ja te nazvao firerom? nece biti, ni tada nisi razumeo.

jedini kontekst u kome sam do sada ovde pomenuo firera je da mustang ulasti cizme fireru, misleci tu na pravog firera - trumpa, kao i sada.

 

 

Link to comment
Just now, 3opge said:

 

ja te nazvao firerom? nece biti, ni tada nisi razumeo.

jedini kontekst u kome sam do sada ovde pomenuo firera je da mustang ulasti cizme fireru, misleci tu na pravog firera - trumpa, kao i sada.

 

 

Aha, znači Trampu se na ppp reportuju postovi. Nisam to znao.

Link to comment
15 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Juče si rekao da su bili u punoj ratnoj opremi. Imali su automatske puške, bojevu municiju, bajonete i ručne bombe?

 

BBC kaže da su nešto od toga imali.

 

Quote

 

Neki od demonstranata nosili su pancire i borbenu opremu, a pojedini su se tokom upada Kongres peli po zidovima.


Na slikama sa lica mesta moglo se videti kako Trampove pristalice, od kojih su neki bili naoružani, marširaju kroz hodnike Kongresa.

 

 

Link to comment
13 minutes ago, Gandalf said:

Some Republicans Refused to Wear Masks While Sheltering During Capitol Riot

Rep. Susan Wild of Pennsylvania told CBS while sheltering in place that some Republican members sheltering with her refused to wear masks.

Wild told CBS Philly while she was sheltering in place: “It’s what I would call a COVID super spreader event. About half of the people in the room are not wearing masks. Even though they’ve been offered surgical masks, they’ve refused to wear them. Some of the newer Republican members are openly flaunting that they are refusing to wear a mask.”

 

perfektno za zarazavanje, tako zadihani i uzbudjeni, pod zemljom

Link to comment
20 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Juče si rekao da su bili u punoj ratnoj opremi. Imali su automatske puške, bojevu municiju, bajonete i ručne bombe?

 

ne gnjavi molim te, mnogi su bili u kompletnim uniformama, sa rancima i slemovima.

za oruzje pitaj FBI kada se zavrsi istraga.

 

 

 

Link to comment

Sa N1:

 

Quote

Naoružani kratkim, a po neko i dugom cevi i sa molotovljevim koktelima nekoliko hiljada članova desničarskih grupa pokušalo je da u poslednji čas održi Trampa na vlasti.

 

Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:


Da li hoce ili nece ne znam, meni je evropski centar pa malko i to fiskalno desno mera.


Te leve ekstremiste (jbt cela Evropa za njih je «socijalisticka» ukljucujuci i britanske Torijevce) nismo videli u institucijama sistema.
Sta je to levi ekstremizam u SAD?

 

U svakom slucaj hde god se na skali nadje morace da pokusaju da naprave nekakvu (-) povratnu spregu umesto ovoga sto imaju i stabilisu sistem.  


A to znaci da im ljudi bolje zive ili kao sto neko napisa da percipiraju bolji zivot. Kako ce to da zovu i gde ce da ga na skali smeste pojma nemam.
 

Licno mislim da sam ekonomski standard nije dovoljan, ali bolje da gresim, pa da je tako.

 

Da bi se stabilizovao sistem u SAD moraju da otvore vise stranaka. Danasnje SAD su heterogenija i kompleksnija drzava u odnosu na 1950. To povlaci odredjene strahove, nade itd. Deo belaca se oseca ugrozenim sa svih strana a ne mogu da imaju svoje predstavnike koji bi ih pacifikovali kroz politicki sistem. Isto vazi za levicu, gde su mladje americke generacije daleko otvorenije prema idejama socijalizma i komunizma.

 

Sto se tice Bajdena, nema sanse da on u ovakvim drustvenim okolnostima u SAD vodi neku izrazitiju levicarsku politiku. To bi bio haos.

Link to comment
12 minutes ago, pasha said:

 

To ce vaziti i za leve. Sve ce to biti pocisceno kao primeri politickog ekstremizma. Mnogi ce se razocarati.

Politika Bajdena ce biti izrazito centristicka sa nekim minimalnim ustupcima levoj strani a moguce da ce vise dati desnici.

 

Tako nekako.  Bajden je centrista, kao uostalom i celni ljudi njegove stranke (Pelosi i Sumer) koji lavira izmedju levog i desnog centra.  Medjutim, u ovom mandatu morace malo da nagne na levu stranu da bi primirio progresivno krilo demokratske stranke (Sanders, Voren, i "Cetiri jahacice apokalipse" iz predstavnickog doma: Okasio-Kortez, Tlaib, Presli i Omar),  Sanders i Voren (a sa njima implicitno i "Jahacice") su mu dali podrsku pod uslovom da usvoji neke njihove platforme.  Bajden to za sada radi time sto rasnim manjinama pruza izuzetno mnogo paznje (izbor Kamale Haris za VP kao i izbor jedne etnicke Induskinje i jedne etnicke Jamajcanke u Otsek za pravdu).

 

Republikanci bi prema jucerasnjem Op-Ed iz NYT bi mogli da se podele u dve stranke: Trampiste i anti-Trampiste (npr. ljudi kao Carli Bejker - guverner Masacuseca, senator Mit Romni - isto tako bivsi guverner Masacuseca; Bil Weld jos jedan bivsi guverner Masacuseca isl.)

Link to comment
6 minutes ago, 3opge said:

 

ne gnjavi molim te, mnogi su bili u kompletnim uniformama, sa rancima i slemovima.

za oruzje pitaj FBI kada se zavrsi istraga.

 

 

 

To je bila manjina.  Vecina trampista su bili ljudi kao vi i ja, samo sa dugim pogledima na politiku i svet.  Na zalost, dobar deo njih je osiromasena srednja klasa koje je globalisticka ekonomska politika ostavila bez posla.

Link to comment
8 minutes ago, pasha said:

Deo belaca se oseca ugrozenim sa svih strana a ne mogu da imaju svoje predstavnike koji bi ih pacifikovali kroz politicki sistem. Isto vazi za levicu, gde su mladje americke generacije daleko otvorenije prema idejama socijalizma i komunizma


Kako i od koga ugrozeni? I kako nemaju svoje predstavnike? 

 

Sta je socijalizam i komunizam u kontekstu SAD?  Sta ti mladi hoce?
 

Edited by Moonwalker
Link to comment
×
×
  • Create New...