Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Just now, 3opge said:

 

o cemu ti pricas?

kakvo te ventiliranje spopalo?

sta je po tebi bilo jucerasnje divljanje horde po Capitolu i upad naoruzane trumpisticke milicije? 

ekskurzija mladih skauta koji se nisu dobro orijentisali?

 

 

Juče sam ti obrisao nekoliko postova u kojima si psovao i prozivao forumaše. Sada ovde radiš upravo ono što je Dimitrije rekao. Uopšte se nisam bavio karakterisanjem jučerašnjih događaja nego isključivo tvojim pisanjem.

Link to comment
Just now, Dimitrije said:

Vi rec 'fasista" koristite kao pejorativ a ne kao politicku ili drustvenu odrednicu.  Savet: koristite standardne pejorative srpskog jezika (budala, dripac, razbojnik isl.).

 

1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Juče sam ti obrisao nekoliko postova u kojima si psovao i prozivao forumaše. Sada ovde radiš upravo ono što je Dimitrije rekao. Uopšte se nisam bavio karakterisanjem jučerašnjih događaja nego isključivo tvojim pisanjem.

 

ja sasvim precizno koristim termin 'fasista' za pripadnike trumpove milicije, qanon i propagandiste "izborne prevare".

ako nisi primetio mnogi taj termin odavno koriste u medijima i jasno definisu trumpizam kao cisti fasizam. 

Link to comment

Pa nije preterao, ne raumem opomene. 
 

Ono juce 1/1 neofasisti pri tome mislim na one iz Senata i Kongresa. Ubedili su ostatak priglupe mase da je ovo njihova «1776»  i da prakticno za njih odrade drzavni udar.

 

Dobro ce biti ako dobar deo ovoga nije inside job. Par sati Tramp, sinovi, Djulijani i jos neki senatori drzali hepening u okolini. Na nekim snimcima se vidi da policija propusta ove. 

 

Ovaj karakterni otpad od ljudi sto je najvise usniman pa se svi kao smeju se i ne krije, jedan je «saman» kulta, drugi sef organizacije vlasnika oruzja, treci samodeklarisani far right aktivista, cetvrti isti takav Proud Boy. Onaj Hawley i Kruz nacosi u pokusaju. 

 

Mogu da se raduju u SAD ako ovo prodje bez jos vecih problema i daleko bilo zrtava.

Edited by Moonwalker
  • +1 6
Link to comment
9 minutes ago, Dimitrije said:

Vi rec 'fasista" koristite kao pejorativ a ne kao politicku ili drustvenu odrednicu.  Savet: koristite standardne pejorative srpskog jezika (budala, dripac, razbojnik isl.).

 

evo jedne budale, razbojnika..

 

 

ausvic2.jpg

  • +1 9
Link to comment

 

jednom kad vidis fasiste svojim ocima veoma lako ih je prepoznati kasnije iako nose drugacije zastave.

gledao sam ih 90ih kao arkanove milicije, bele orlove i seseljeve dobrovoljce. 

 

  • +1 9
Link to comment
29 minutes ago, pacey defender said:

Molba da se ima u vidu da mi ovde pišemo fenomenološki,. Vi u americi vodite svoje bitke, pa sve što napišete jedni drugima ima veću snagu. 

Pa ako bi ja odavde, sa istocne obale SAD, fenomenoloski opisivao demonstracije u Beogradu u leto 2020., na osnovu TV reportaza, mogao bih da izvedem da su demonstranti slicni ovima koji su juce okupirali zgradu Kongresa.  Provalili u Narodnu skupstinu; naterali policiju u beg; tvrde da su izbori u Srbiji namesteni; podrsku dobijaju od QAnon-ovaca (npr. Dr. Nada Kostic); Djogo, rascinjeni kaludjers,  isl.   Ja znam da bi ovakvo fenomenolosko pisanje izazvalo revolt na PPP i verovatno bih dobio epitete i psovke rezervisane za Vuciceve pristalice

  • +1 5
Link to comment
12 minutes ago, 3opge said:

jednom kad vidis fasiste svojim ocima veoma lako ih je prepoznati kasnije iako nose drugacije zastave. gledao sam ih 90ih kao arkanove milicije, bele orlove i seseljeve dobrovoljce.

meni ovi više deluju kao kafanski fašisti 90-ih. Šeki na majici, par zidarskih, i galama o Srbiji do Zagreba.

Link to comment
×
×
  • Create New...