Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

6 hours ago, Moonwalker said:

 

Neka si ti meni rekao da sam tupa. Necu dokazivati suprotno. Ja cu da budem pristojna, pa cu reci da si pogresno razumeo napisano. 

 

O ovome drugom ne znam dovoljno, pa se necu izjasnjavati. 

 

Izvini. Voleo bih da cujem sta sam pogresno razumeo.

Link to comment
3 hours ago, Moonwalker said:

@Weenie Pooh, @chandra

 

Da ostavimo masu po strani, kako se termnoloski kvalifikuje ono sto su uradili oni senatori koji su ostali uz Trampa? Dakle kad pravno padnu sve tuzbe i prigovori na proces, a oni prakticno dodju sa inicijativom da se u kongresu i senatu prakticno poniste izbori? 

 

Koji je korektan termin za to? Politicki, pravno, filozofski, naucno. Pitam da saznam, ne provociram.  

 

 

Nesto sto ima veze sa pravnim nasilje, rusenjem pravne drzave i sl. Sam taj cin u izolaciji sa fasizmom tesko. Tj. rusenje pravne drzave je karakteristika ne samo fasizma vec mogih drugih ideologija.

Link to comment
18 minutes ago, Budja said:

 

Izvini. Voleo bih da cujem sta sam pogresno razumeo.


Prakticno si mi ucitao da sam mislila da treba da budu balerine, finansijski savetnici ili programeri. Sto ja nisam mislila, ali sire objasnjenje je trolovanje teme o izborima.

 

Recimo da se radi o proizvodnji elektricne energije, ona moze da se proizvodi iz raznih izvora.

Sem bazicne tehnologije veliki deo tehnickih poslova (u proizvodnji opreme, projektovanju postrojenja, izvodjenju instalacija -commisioning, koriscenju i periodicnom odrzavanju ) prakticnih i inzenjerskih, pa cak i menadzerskih podrazumeva ako ne iste ono slicne stvari principijelno gledano.
 

To sto ce se tehnoloski postepeno prelaziti sa jedne proizvodnje na drugu, znaci da se sticu nova znanja i vestine u okviru postojeceg. 
 

Slicno mozes da primenis na bilo koju vrstu proizvodnje ili poslova. Automobila, vozova, cega god. I u pred IT svetu tehnologija je napredovala, pa su ljudi morali da se do-obuce. Sa ulaskom IT pogotovo u komunikacije unutar upravljanja slozenim postrojenjima i procesima to postaje permanentni zahtev. Suma sumarum znaci da ce nekadasnji blue collar poslovi izgledati drugacije nego nekad.
 

Kako pripremu ljudi da se ubace u savremeno doba glede posla, a ne samo zabave mogu da primene u SAD u praksi glede njihovog sistema ne bih znala reci.

 

Troll off

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
16 minutes ago, Budja said:

 

Nesto sto ima veze sa pravnim nasilje, rusenjem pravne drzave i sl. Sam taj cin u izolaciji sa fasizmom tesko. Tj. rusenje pravne drzave je karakteristika ne samo fasizma vec mogih drugih ideologija.


Nadam se da to ne znaci da isti time gubi na svojoj «vrednosti» i postaje legitaman kao i sve ostale ideologije na koje si mislio.

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

 

Ja ne razumem zašto sad uvodiš Majdan u priču kad ga uopšte nisam pomenuo? Pokušao sam da budem precizan.

Zato što u Ukrajini, kao i u SAD, imaš mnogo više onih koji se lože na nacizam i smatraju se arijevcima nego u Srbiji. Jednostavno Srbe niti su smatrali arijevcima, niti ih smatrajju sada. Nisu ni Ukrajince, ali je brojna ekipa koja umišlja da su Bandera i društvo nacistima bili partneri, a ne sluge. Iz tog razloga 5.X nisi imao (mnogo) takvih.

 

Zato si imao podosta starijih sklonih da zapevaju "Ubićemo, zaklaćemo, ko sa nama neće", kao i mlađih koji su više voleli "Ubij zakolji da Š/H/p ne postoji" i "Nož žica ...". Zajedno ih je bilo poprilično, verovatno veći procenat nego što je sad bilo neonacista. Ne može se zbog toga reći da je 5.X bio fašistički državni udar.  Oni niti su organizovali, niti su činili većinu. 

 

Nisu svi koji su bili za Trampa, pa ni oni koji su bili na skupu, fašisti. Postoji MNOGO ljudi u SAD koji jednostavno nisu zadovoljni postojećom ponudom i hteli bi nešto drugo. Nažalost, to drugo je bio Tramp, a ne neko polunormalan Ne bi bilo loše da im se ponudi nešto drugo normalno, a ne da se proglašavaju fašistima.Počelo je da se sve što je desno od DNC-a proglašava fašizmom, a što je levo komunizmom. Vi stvarno nist svesni koliko je to opasno?

 

Slično je i u Evropi. Nekadašne socijalističke i socijaldemokratske partije su se odrekle borbe za prava siromašnih slojeva. Niko nije želeo da po ekonomskim pitanjima bude levo, svi su otišli desno. Tu je prodrla desnica. Umesto da se neko normalan okrene tim ljudima, oni se proglašavaju fašistima. 

  • +1 1
Link to comment
Quote

 

Sen. Ted Cruz of Texas said Thursday that President Trump bears some responsibility for the violent siege of the U.S. Capitol on Wednesday.

“Look, I think he plainly bears some responsibility,” Mr. Cruz told NBC-DFW TV. “At the end of the day, criminals are responsible for their own conduct, and the terrorists who conducted that attack — they bear the responsibility — but I think his angry rhetoric was reckless and I think it was harmful.”

Mr. Cruz, one of the president’s top backers on Capitol Hill, said he’s long disagreed with how Mr. Trump has conducted himself.

“I think he has been called out for his rhetoric over and over and over again,” he said. “The president has said things for four years that I’ve disagreed with. I disagree with a lot of what he says.”

 

https://www.washingtontimes.com/news/2021/jan/8/ted-cruz-donald-trump-bears-some-responsibility-ca/

 

:ajde:

  • Haha 1
Link to comment
50 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pretpostavljam da je ovo bilo upućeno meni?

 

U pravu si, ovlaš sam ga etiketirao bez mnogo razmišljanja jer je neko direktno pitao "šta je za vas ovaj sa Aušvic majicom". Meni je tu prva asocijacija antisemitizam a ne fašizam.

 

Antisemitizam je daleko lakše ustanoviti jer je tu u pitanju bias, jednostavan i individualan. A fašizam je skup ideologija, tip društvenog uređenja, i kao takav mnogo kompleksniji.

 

Naravno, pozivanje na antisemitizam može takođe biti debilno, kao u Dahl/Tolkien slučajevima (primenjivanje modernih standarda sto godina unazad). A može biti i sasvim cinično ali uspešno, kao u Corbyn slučaju koji pominješ :isuse:  Mene, ipak, mnogo više žuljaju pozivanja na fašizam jer tu uvek postoji šira društvena konotacija, koja kod antisemitizma može ali ne mora biti prisutna.

 

Pa svakoga nesto negde zulja i svako ima svoje asocijacije. Eto, vidis, mene zulja tvoje svodjenje glorifikacije Auschwitza na antisemitizam. Takve diskusije obicno ne zavrse dobro - ili u svadji ili u ispraznom akademskom naklapanju, pa hajde da stanemo ovde.

  • +1 1
Link to comment

Rekla bih da ce i srpski programeri koji su radili za Dominion moci bar malo da se opuste

 

Američki izbori, srpski softver: https://www.danas.rs/svet/americki-izbori-srpski-softver/

 

Trampova nova teorija o prevari - umešani i Srbi: https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=11&dd=13&nav_category=78&nav_id=1763438

 

Quote

E sasda vidite kako izgledaju te ekstremisticke fore. Svima je zabavno, a onda odjednom vasi prijatelji se pojave na forumima gde im prete smrcu. Ne znam tacno ko su ljudi sa slike, jer su slike zamucene, ali poznajem trojicu koji rade u toj firmi i to bi lako mogli biti oni. Za svakog pojedinacno od te trojice tvrdim da je moralna velicina u odnosu na Trampa, s obzirom da sam gledao sta on govori i znam sta oni govore i rade. Ne varaju zene, ne hvale se kako su ih hvatali za medjunozje, ne kukaju da su pokradeni kada nisu. Tako da sledeci put kada se odusevljavate kako je Tramp "pravi iskreni covek", imajte u vidu da nekim vasim komsijama danas prete smrcu zbog njega.
(programer, 13. novembar 2020 18:13) 

# Link komentara

 

Dominion sues pro-Trump lawyer Sidney Powell, seeking more than $1.3 billion

 

https://www.washingtonpost.com/politics/dominion-sues-pro-trump-lawyer-sidney-powell-seeking-more-than-13-billion/2021/01/08/ebe5dbe0-5106-11eb-b96e-0e54447b23a1_story.html

 

 

Spoiler

Dominion Voting Systems on Friday filed a defamation lawsuit against lawyer Sidney Powell, demanding more than $1.3 billion in damages for havoc it says Powell has caused by spreading “wild” and “demonstrably false” allegations, including that Dominion played a central role in a fantastical scheme to steal the 2020 election from President Trump.

 

For weeks, Powell has claimed that Dominion was established with communist money in Venezuela to enable ballot-stuffing and other vote manipulation, and that those abilities were harnessed to rig the election for former vice president Joe Biden.

In a 124-page complaint filed in the U.S. District Court for the District of Columbia, Dominion said its reputation and resale value have been deeply damaged by a “viral disinformation campaign” that Powell mounted “to financially enrich herself, to raise her public profile, and to ingratiate herself to Donald Trump.” The defendants named in the lawsuit include Powell, her law firm and Defending the Republic, the organization she set up to solicit donations to support her election-related litigation.

In an interview, Dominion CEO John Poulos said the lawsuit aims to clear his company’s name through a full airing of the facts about the 2020 election.

 

Poulos said he would like the case to go to trial rather than settle.

 

Quote

As Powell’s accusations about Dominion spread after the election, the company’s employees were stalked, harassed and received death threats via email, text and phone: “we are already watching you,” read a text message to one Dominion employee, according to the complaint. “Come clean and you will live.”

 

The company says it has spent more than $565,000 on protection for personnel since the election.

Dominion has sent retraction demands or document preservation letters, often precursors to litigation, to more than 20 individuals and entities, including to Wood, White House Counsel Pat Cipollone and Trump’s personal attorney, Rudolph W. Giuliani; and to Fox News, Newsmax, One America News and the Epoch Times, media companies that have lent Powell an enormous platform in the two months since the election.

Some of the news outlets, including Fox, have since backed off the claims or issued corrective statements.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Još iz tog članka:
 

Quote

In the complaint filed Friday, Dominion chronicles more than three dozen of Powell’s public statements about the company, showing how she continued attacking it even after multiple local, state and federal officials rejected claims of widespread election fraud.

She has claimed that Dominion’s voting system was created in Venezuela to rig elections for former Venezuelan leader Hugo Chávez and has said that secret algorithms in Dominion machines were used to manipulate votes in favor of Biden in 2020. She has accused the company of bribing Georgia officials to win a no-bid contract with the state. She has promised to tweet a video of Dominion’s founder — Poulos — saying he could “change a million votes, no problem at all.”

No such video ever materialized.
...
Dominion sent Powell a letter on Dec. 16 demanding that she retract her “wild, knowingly baseless, and false accusations.” Four days later, Powell wrote on Twitter that she was “retracting nothing.”

“We have #evidence,” she wrote. “They are #fraud masters!”

Since then, Powell has continued accusing Dominion of wrongdoing, including in a Jan. 3 tweet claiming that thousands of votes in Georgia were switched from Trump to Biden.
...
On Tuesday, the city of Detroit asked a federal judge in Michigan to punish Powell and her team of lawyers, including Wood, for using the courts to put forth “false and frivolous claims while seeking relief with massive implications for our democracy.”

Powell’s lawsuit in Michigan was “full of intentional lies” and baseless accusations, and the Dominion-related conspiracy theory was “perhaps the most baseless,” Detroit’s lawyers wrote in a 56-page motion for sanctions.

Edited by vememah
Link to comment
Quote

 

Instead, Trump directed his disdain toward Vice President Mike Pence, who refused to do what Trump wanted him to do — illegally refuse to accept the final election results in his role as Senate president.

By doing so, he may have alienated one of his most steadfast allies.

“I’ve known Mike Pence forever,” [U.S. Sen. Jim] Inhofe said Tuesday night. “I’ve never seen Pence as angry as he was today.

“I had a long conversation with him,” said Inhofe. “He said, ‘After all the things I’ve done for (Trump).’”

 

https://tulsaworld.com/news/state-and-regional/govt-and-politics/inhofe-ive-never-seen-mike-pence-as-angry-as-he-was-today/article_439af4ae-5082-11eb-96b1-53cf9e218598.html

 

:violina:

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Da li je moguće da postoji veći ljigavac od Teda Kruza? 

 

kruz je ogavna smrdljiva picketina koja sada pokusava da se izvuce iz svega i "kandiduje" za 2024.

 

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...