Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

Just now, ObiW said:

Mislim da za ove druge projektujes svoj zivot na ceo svet. Ja kad bih projetovao svoj zivot na ceo svet bih rekao da oni koji najvise uce zive odmah ispod ovih sto sutiraju loptu i pevaju pesme (Jelen liga i zvezde Granda stop). 

 

Otkud ti to, ja zivim fenomenalno i poslednja stvar koja mi je bila na pameti je moj licni primer. Ne znam tacno kako je u SAD ali podozrevam da je isto kao i u Srbiji, da razni fudbaleri sa dve leve noge i pevaljke koje jedva dobace do pune oktave raspona zaradjuju stotinak puta vise godisnje od univerzitetskih profesora, akademika i naucnika.

  • +1 1
Link to comment

Samo pratite ove random tvitove i gledajte komentare. Meni nesto dosadno danas pa odgledah poprilicno materijala po tviteru i jedna mi opasno upada u oko: 2/3 tvit odgovora su da je Antifa sve ovo uradila, prerusena u MAGA outfite. Nije ni cudno sto ishisterisali na narednih 13 dana, ko zna sta ce ludjak da uradi.

 

Sa vedrije strane @Weenie Pooh nas sve uci bogougodni arapski a sa onog istig mesta gde su se slikali svi oni ludaci sinoc su nas pre neki dan naucili da se hriscanske molitve od sad zavrsavaju sa "Amen and Awoman".

Link to comment
4 hours ago, Moonwalker said:

 

Ako ne vidis da to nisu pojedinacni preduzimacki projekti, vec blu print ovoga danas ovog profila ljudi, ne mogu ti pomoci. Meni je prosto ocigledno. No to je moja dioptrija. 
Prvo ispod «zemlje», a onda ispliva kad se ispostavi da je zgodno.

 

Ali jadan Dzo i fuj za prostog Mileta.  A Dzo je bez gaca poceo da ostaje kada su republikanci sa Reganovom ekipom poceli da autsorsuju poslove na istok. 
 

 

Nije za vreme Regana poceo izvoz poslova u Aziju, pre svega Kinu. Stavise, Regan je pokusao da napravi zaokret sa Moskvom a da pritisne Kinu pa imamo Tjenanmen.  Odlazak poslova krece sa globalizacijom nakon pada SSSR tj. sa Klintonom i Busom mladjim, oni su sve trasirali, narocito Klinton od NAFTA pa do pregovora sa Kinezima koji je rezlutirao ulaskom Kine u STO 2001 pod Busom mladjim.

To je bila glad za dividendama i novcem koji su gurale americke korporacije koje i danas jasu i koje su velikim delom bile protiv Trampa jer im kvari odnose sa Kinom iako to iza scene nije bilo bas tako. Ali predstavljao je nepotrebnu smetnju. Americka konomska elita zna da je Kina vec sada dominatna ekonomska sila i oni su to prihvatili i ugradjuju se u taj novi sistem. To ljudi ne shvataju, narocito obicni ljudi po SAD i zapadu uopste. . U tom sistemu SAD ce i dalje ostate glavne u filmovima, zabavi...ali ekonomsku pricu ce sve vise diktirati Kina i Azija uopste.

Za vreme Regana je krenulo nesto drugo a to su deregulacije i financijalizacija.

 

Aparthejd u Juznoj Africi je nastao iz belih radnickih sidnikata.

Bogati belci su poceli da zaposljavaju crnce jer su im bili mnogo jeftiniji od belaca.  Kao odgovor bele radnicke klase dosao je aparthejd.

Edited by pasha
Link to comment
37 minutes ago, harper said:

 

Sto je nesto sasvim drugo od ideje iz te recenice da covek ne treba da misli i da veruje u ono sto radi vec samo da radi krvnicki pa ce sve doci samo od sebe. Ta fraza pre svega nije uopste tacna, najbogatiji ljudi na svetu danas su teski lezilebovici koji su u jednom trenutku imali izvanrednu ideju od koje su se obogatili, ili su ta bogatstva nasledili, ili se bave show biznisom/sportom koji ima najbeskrupulozniji marketing u prodavanju magle. Zapravo, po pravilu najteze zive oni koji najvise rade a odmah iznad njih na dnu lestvice su oni koji najvise uce.

 

.

 

Matori David je to lepo sublimirao u jednoj recenici....

 

Those who work the whole day, have no time to make money! ~John D. Rockefeller 

 

.

Link to comment
15 minutes ago, harper said:

 

Otkud ti to, ja zivim fenomenalno i poslednja stvar koja mi je bila na pameti je moj licni primer. Ne znam tacno kako je u SAD ali podozrevam da je isto kao i u Srbiji, da razni fudbaleri sa dve leve noge i pevaljke koje jedva dobace do pune oktave raspona zaradjuju stotinak puta vise godisnje od univerzitetskih profesora, akademika i naucnika.

Opet, kako koji akademski profesor i kako koji naucnik. Evo recimo onaj veselnik Dzordan Peterson je daleko bolji od profesora mongolske ljubavne poezije 19. veka na nekoj americkoj ili kanadskoj visoj skoli... a obojica imaju validne doktorate, je l tako, tako je. Ne zaboravi da naucnici rade i u privredi, a tek tu je sareno sto se tice para (bruka koliko ljudi sa doktoratom zaradjuju u Guglu, b-r-u-k-a). U svakom slucaju, ti pises iz rakursa coveka koji ima diplomu filozofskog fakulteta, sto implicitno podrazumeva zavisnost od drzavne (ili NGO) sise, a tu nikad nema dovoljno para. Ja pisem iz rakursa tehnicke inteligencije gde uvek mozes da nadjes uhljeblje u privredi, a tu je samo nebo granica. Ne u Srbiji naravno, ali ovo nije topik o Srbiji, zar ne?

 

 

Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

Opet, kako koji akademski profesor i kako koji naucnik. Evo recimo onaj veselnik Dzordan Peterson je daleko bolji od profesora mongolske ljubavne poezije 19. veka na nekoj americkoj ili kanadskoj visoj skoli... a obojica imaju validne doktorate, je l tako, tako je. Ne zaboravi da naucnici rade i u privredi, a tek tu je sareno sto se tice para (bruka koliko ljudi sa doktoratom zaradjuju u Guglu, b-r-u-k-a). U svakom slucaju, ti pises iz rakursa coveka koji ima diplomu filozofskog fakulteta, sto implicitno podrazumeva zavisnost od drzavne (ili NGO) sise, a tu nikad nema dovoljno para. Ja pisem iz rakursa tehnicke inteligencije gde uvek mozes da nadjes uhljeblje u privredi, a tu je samo nebo granica. Ne u Srbiji naravno, ali ovo nije topik o Srbiji, zar ne?

 

 

 

nije topik o srbiji, ali kad već pominješ, da, u srbiji

Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

Opet, kako koji akademski profesor i kako koji naucnik. Evo recimo onaj veselnik Dzordan Peterson je daleko bolji od profesora mongolske ljubavne poezije 19. veka na nekoj americkoj ili kanadskoj visoj skoli... a obojica imaju validne doktorate, je l tako, tako je. Ne zaboravi da naucnici rade i u privredi, a tek tu je sareno sto se tice para (bruka koliko ljudi sa doktoratom zaradjuju u Guglu, b-r-u-k-a). U svakom slucaju, ti pises iz rakursa coveka koji ima diplomu filozofskog fakulteta, sto implicitno podrazumeva zavisnost od drzavne (ili NGO) sise, a tu nikad nema dovoljno para. Ja pisem iz rakursa tehnicke inteligencije gde uvek mozes da nadjes uhljeblje u privredi, a tu je samo nebo granica. Ne u Srbiji naravno, ali ovo nije topik o Srbiji, zar ne?

 

 

 

I u Srbiji. Profesori ETF rade za irske firme.

Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

Zasto bi u raspravu uvodio novcanik sagovornika (kojeg ne poznajes) is beyond me. 

Pa zato sto on prica da ljudi koji najvise uce zavrse ne na samom dnu lestvice nego "second to last". To u Americi naprosto nije istina, i iz toga sto je napisao prosto izbija ekstrapolacija njegova lokalne vizije iz toga. Kao kad bih ja napisao da oni koji najvise uce zavrse ne na vrhu lestvice nego odmah ispod, samo sto sam ja napomenuo da ja tako nesto, samo po sebi, ne bih nikad napisao, vec sam to uradio da bih iskarikirao koliko napisati tako nesto, u opstem smislu, nema veze sa realnoscu. Mnogo ljudi mnogo uci i zavrse neke velike skole - da li ce da zavrse "second to last" ili "second best" zavisi od toga koje skole su ucili i kakvo je trziste spram toga sto oni znaju da rade. Ne postoji sistem koji te a priori gura na dole ako mnogo ucis i zavrsavas velike skole. To je moja poenta.

Edited by ObiW
Link to comment

Neki su vec krenuli da izbacuju humanities s univerziteta, art i humanities su samo teret drustva, da ih izbacimo, onda samo rad, meritokratija (koja je mit) i eto para i lepog zivota, idealno drustvo

Nek svakom sudi trziste!

Edited by InvisibleLight
  • +1 3
Link to comment

Malo bajato, ali sluzi za relativno poredjenje. Pretpostavljam da su danas cifre bitno vece.

 

https://wol.iza.org/uploads/articles/92/images/IZAWOL.92.ga.png

 

Ovo ispod je marginalni prinos u odnosu na prethodnu kategoriju. Tako secondary znaci koliko vise secondary zaradjuje u odnsu na primary.

 

IZA World of Labor - Estimating the return to schooling using the Mincer  equation

Edited by Budja
  • +1 2
Link to comment

Poljaci su veliki uzrok izlaska Britanije iz EU. Sposobni i obrazovani ljudi koji rade za nizu dnevnicu od Britanca.

Slican osecaj imaju po Holandiji. Vozaci iz Srbije u Nemackoj nisu omiljeni kod loklanih Nemaca. Srpski radnici po Ceskoj i Slovackoj jos manje kod lokalnih Ceha i Slovaka, Obaraju cenu rada, ljudima ne raste standard dok velike korporacije uzimaju kajmak. Cak i snizena inflacija ne pomaze.

U Srbiji to tek polako dolazi, neki ugovori koji se guraju su upravo zbog toga. Srbima ce trebati malo vise vremena da to shvate ali doci ce to i do njih.

 

Vecina ljudi nisu nikakvi rasisti, zabole ih za to. Ali ih interesuje novac i zivot njihov i njihove dece.

Sa time su povezani i jucerasnji neredi i cela prica oko Trampa koji je osvojio SAD izvan velikih urbanih centara, kojima je to tesko da pojme, narocito bogatasima koji zive izolovano.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Gandalf said:

Cekaj, i ti stvarno, izistinski verujes da se ovim gore pokazala i dokazala stabilnost institucija i procedura, sistema ako se bas hoce, da je sve bilo samo eksces, ruzan san, a Tramp epizoda, koja se, eto, dogadja i najboljima, posle koje cemo nezadrzivo da nastavimo da jurimo dalje u svetlu buducnost?

Da mozemo da budemo mirni i sto se tice Amerike i ostatka sveta, da ce u najboljem od najboljih svetova sve biti k'o sto je nekad bilo? :isuse: 

Link to comment
1 minute ago, pasha said:

Poljaci su veliki uzrok izlaska Britanije iz EU. Sposobni i obrazovani ljudi koji rade za nizu dnevnicu od Britanca.

Slican osecaj imaju po Holandiji. Vozaci iz Srbije u Nemackoj nisu omiljeni kod loklanih Nemaca. Srpski radnici po Ceskoj i Slovackoj jos manje kod lokalnih Ceha i Slovaka, Obaraju cenu rada, ljudima ne raste standard dok velike korporacije uzimaju kajmak. Cak i snizena inflacija ne pomaze.

U Srbiji to tek polako dolazi, neki ugovori koji se guraju su upravo zbog toga. Srbima ce trebati malo vise vremena da to shvate ali doci ce to i do njih.

 

Vecina ljudi nisu nikakvi rasisti, zabole ih za to. Ali ih interesuje novac i zivot njihov i njihove dece.

Sa time su povezani i jucerasnji neredi i cela prica oko Trampa koji je osvojio SAD izvan velikih urbanih centara, kojima je to tesko da pojme, narocito bogatasima koji zive izolovano.

 

 

image.png.1f4169f17e96b9870110946454a39148.png

Link to comment
×
×
  • Create New...