Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

9 minutes ago, namenski said:

Pa sad, nece biti da su webovitm uzrok svemu sto se desava u Americi, a i sire, ali 'ajde, nemoj samo da sami sebi remetimo sliku o najboljem od svih svetova koji je, eto, malo zatrokirao, desava se i najboljima, proci ce i to samo da pravi ljudi dodju na prava mesta i idemo dalje k'o da nista nije bilo...

 

Ako ne vidis da to nisu pojedinacni preduzimacki projekti, vec blu print ovoga danas ovog profila ljudi, ne mogu ti pomoci. Meni je prosto ocigledno. No to je moja dioptrija. 
Prvo ispod «zemlje», a onda ispliva kad se ispostavi da je zgodno.

 

Ali jadan Dzo i fuj za prostog Mileta.  A Dzo je bez gaca poceo da ostaje kada su republikanci sa Reganovom ekipom poceli da autsorsuju poslove na istok. 
 

Edited by Moonwalker
Link to comment

I fasisti su profil ljudi, al msis fasista se radja a ne postaje? nisu nastali u vakuumu. Volela bih citati o ovome sa bekgraundom, onako kako  je andrej mittovic u 'vremenu netrpeljivih' opisao kako se formirao tj omasovio fasisticki pokret 1920s, kakav sirok tok raznorodnih nezadovoljnika je regrutovao. Liseno (ne)empatije prema njihovim pojedinacnim zivotima, to nije tema, samo istorijske i ekonomske razloge i okolnosti.

 

Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

 

Ako ne vidis da to nisu pojedinacni preduzimacki projekti, vec blu print ovoga danas ovog profila ljudi, ne mogu ti pomoci. Meni je prosto ocigledno. No to je moja dioptrija. 
Prvo ispod «zemlje», a onda ispliva kad se ispostavi da je zgodno.

A ako ti ili bilo ko drugi ne vidi da se radi o ozbiljnoj i poprilicno dubokoj drustvenoj krizi u kojoj su desavanja poput ovih - ma ko ih preduzimao ili nepreduzimao - samo simptomi, onda dobro...

Згодноћа i pripadajuca manipulacija zainteresovanih se podrazumeva, ali i za njenu eksploataciju je itekako potrebno da se steknu uslovi da pocne da se dogadja nesto sto je, koliko juce, bilo nezamislivo i sto ce - sta god se dalje dogadjalo - da doprinese daljoj eroziji institucija i procedura kao osnovnih uslova za funkcionisanje demokratije.

 

Najgrdja od svega je mogucnost da se takozvane elite okrenu oprobanom, klasicnom sredstvu za prevazilazenje, tacnije stisavanje unutrasnjih tenzija i njihovo usmeravanje u drugom pravcu: ratu napolju, (daljem) fabrikovanju spoljnih neprijatelja koji nam rade o glavi, ugrozavaju nas nacin zivota sa sve vitalnim interesima i koje treba pod hitno unistavati gde god da su.

Ako se pri tom pruza prilika za neki ćar - utoliko bolje, navikli smo...

Link to comment

nije problem sto jedan dio ljudi nema prave predstavnike nego sto je libertarijanizam zavrsio u apsurdu pa je svaki ekstrem, cudak ili imbecil pomislio da je legitimno da ima predstavnike

  • +1 8
Link to comment
11 minutes ago, namenski said:

A ako ti ili bilo ko drugi ne vidi da se radi o ozbiljnoj i poprilicno dubokoj drustvenoj krizi u kojoj su desavanja poput ovih

 

Jeste, ali ne resava sve probleme duse samo standard. Ovo je socijalziovano od majcinog mleka da mrzi i da ima formiran stav prema necomu. Ako mu sistem u hijerarhiji ne obezbedi mesto gore samo zbog toga ko je i sto je, a ne koliko stvori, nema para kojim je zadovoljan.

 

Vidis ovog idiota koji je rodjen bogat, i ali zapostavljen. Maturu mu je drugi polagao, a svaku zenu politicarku koja je nesto postigla meritorno je uvredio na najprimitivniji nacin.

 

Znaci ne pomazu pare kad se zaglavis u lavirintu niskog sampouzdanja. Onda pomaze samo povlacenje drugih na dole. Ovi su samo siromasna verzija njega. Prepoznaju se na podsvesnom nivou.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Moonwalker said:

Ako mu sistem u hijerarhiji ne obezbedi mesto samo zbog toga sto je, a ne koliko stvori, nema para kojim je zadovoljan.

Pa sad, demokratija, klasicna predstavnicka, parlamentarna, ona kojoj do danas nismo uspeli da nadjemo iole prihvatljivu zamenu, svakom, ali bukvalno svakom daje ausweis za bilo koje mesto u sistemu/hijerarhiji: biracko pravo, pravo da bira i da bude biran.

Fikcija naravno, ali fikcija u kojoj - ako je se svi pridrzavaju i ne pribegavaju ekstremizmima razne vrste - odrzava i odrzavala je demokratiju u njenim najboljim danima i omogucila joj najveca dostignuca i domete.

Pod uslovom, naravno, da se ima toliko pameti i kolac koliko-toliko deli.

 

% idiota u svakoj populaciji je konstantan manje-vise: Internet ih je samo ucinio vidljivijim, a bice da gresis potcenjujuci znacaj standarda i reakcije na nejednakosti svake vrste u zemlji u kojoj:

fig2-1.png

Edited by namenski
  • +1 3
Link to comment
45 minutes ago, Indy said:

 

Izvini o cemu vi ovde pricate? Da nisam upao u neki paralelni svemir, sta je ovo?!

 

 

 

 

Ja sam razumela da se  post odnosi na ukazivanje na postojanje kvantitativno nezanemarljive, a politički suštinski nevidljive mase, koju je u konkretnom slučaju preuzeo Tramp i čijom ideološkom fluidnošću može da se manipuliše i koja može da se instrumentalizuje još gore i da je ovo samo simptom drugih složenijih fenomena i  samo početak i da je to zastrašujuće i da je to politička činjenica koja neće nestati ignorisanjem i bagatelisanjem, može samo postati malignije. Nikakakva agitacija da fašista dobije demokratskog predstavnika ili uvažavanje argumenata faš strane i slično. Nego ukazivanje na realne i zloslutne političke činjenice sa kojima se mora nešto ozbiljno i drugačije uraditi u budućnosti, jer neće nestati, a verovatno se neće rešiti ni deklarativnom pobedom Kamale i time što ćemo ponavljati "krezavi rednek Kosovo za patike". 

  • +1 7
Link to comment

Moram samo da primetim da je zanimljiv taj žal za staaaarom Amerikom kod nekih, ne znam samo da l' Amerikom Vijtnamskog, Zalivskog il' rata protiv terorizma ili kojeg već. Da nije bilo ovih četvoro dobitnika Darvinove nagrade, još bi sve ovo Tramaprino luđenje bilo simpatično, ali i dalje prilično bezazleno u poređenju sa sranjima u koje su redovno uvaljivali ceo svet za vreme tih nekih praaaavih demokratskih vrednosti.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:

Hashtag
#evousracuse

Cenim da ima stotine tvitova kolega koji viču: bravo!
Ama čovek radi svoj posao, to serdarovojvodisanje "medijskih radnika" je ogavno.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ma to me boli uvo, nego mi  bilo zanimljivo gledati likove oko njega koji vicu.

Link to comment
5 hours ago, namenski said:

Ili таткои na Amerika i ostali liberalni mislioci 19. veka u koje se uzdas ipak nisu mogli da zamisle u kakve sve visine mogu da se vinu idiotluci u dalekom 21. veku...

tiranija je stalna i uvek prisutna pretnja, jer su ljudi kvarljiva roba i lako padaju pod uticaj ludaka i vizionara.

Link to comment
×
×
  • Create New...