Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Pa postoji organizacija, udruzenje radnjka na internetu, i novi protest je zakazan za 16. januar. Napravljem je prvi korak, vucic je rekao da je i drzava pogresila i da treba da se nadje neki kompromis. Treba da se jase na tom talasu. 

 

 Inace, ima mnogo vise od 10k, poreska generalno nema kapacitet da radi i ono sto je do sada radila. 
 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ne znam ko je izašao sa cifrom od 3000, niti sa tom drugom od 100k, obe mi deluju onako vrlo okvirno. 
U svakom slucaju, ko se izvukao za 2015. ne znaci da ce se izvuci za 2016, treba ispratiti i podrzati udruzenje, o kom btw. cujem sa nekoliko strana dosta pozitivne utiske, okupili su strucne ljude i daju vrlo smislene i precizne savete svima koji im se jave.

Link to comment

na protest ce doci onaj kome je stigao papir. kome josh nije, taj ce gledati svoja posla. skoro sigurno.

kao shto je za vazduh valjda potrebno da nam oslepe deca i ogluve, a ne samo da kashljucaju od zagadjenja.

mora aleksandar to da zahvati mnogo shire. da on omasovi porez, a vazduh recimo da se izdaje u fluorecentno roze ili zeleno. pa mozda

sent from bubamoto



  • +1 2
Link to comment

gospa bubo, nije bas tako, velika vecina ljudi koji ce biti tamo su oni koji nisu dobili cestitke. 

Link to comment

Ko i obično, na proteste dolaze serijski aktivisti i simpatizeri, dok ovi čija je guza u procepu mahom sede kući i rade svoje prekarne frilens poslove.

U svakoj grupi možete očekivati 5 posto onih koji će da potegnu. Ako zovete sa nekog spiska ljude na događaj, 30 posto će vam reći da dolazi, od tih će svaki treći da se pojavi. Nemam iskustva sa ovim fb eventovima, al cenim da je tu spektakularan uspeh ako se prijavi 10 posto od ovih Going.

Edited by Zabalujev
Covfefe
Link to comment
gospa bubo, nije bas tako, velika vecina ljudi koji ce biti tamo su oni koji nisu dobili cestitke. 
bilo bi dobro da je tako, al dosta sam sumnjichava. blizina tog ishoda sigurno reshava dosta.

sent from bubamoto

Link to comment

Mnogi koji su radili 2015. nisu dobili papir i oni su se za tu godinu izvukli ( cak su se moguce vecina izvukla ). Da li je to samo do nesposobnosti ili pomalo taktika, zavadi pa vladaj, ne znam. Najzanimljivije mi je to sto je i gomila dece, ciji roditelji su cak i na funkcijama u poreskoj, dobilo papir i sada ne znaju sta da rade.

Link to comment

I ja se naostrila

Prosli put bio radni dan

Sad mi samo treba da byde suv dan zbog nemanja zimskih guma

Cestitku od poreske nisam dobila a porez me licno kaci 2016(ako je 2015 zastarela) - sredina 2019, posle ne, niti ce

Link to comment
On 3.1.2021. at 20:28, goofs said:

Pa sta god da se placa tim transferom - honorar, plata, kirija. Ali tesko se to detektuje, osim ako su bas velike cifre u pitanju ili ako su iste cifre koje se ponavljaju u redovnim vremenskim intervalima.

Pa koje cifre? :D Zašto onda kod nas postoji rad na crno ako država detektuje ponavljanje u redovnim vremenskim intervalima?

Link to comment

Zar rad na crno ne podrazumeva da dobijes kovertu sa parama na kraju meseca? Niko to ne uplacuje na racun, krsi zakon zaposljavajuci nekoga tako, pa jos i da ostavlja pisani trag.

 

Za tacne cifre stvarno ne znam, ali mi deluje logicno da ako uplacujes nekome 120k dinara svakog meseca da je velika verovatnoca da ce neko da ti primeti. Mozda gresim, ne poznajem principe rada banaka i poreske.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...