Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

On 19.12.2020. at 22:51, Shitgenstein said:

Ako prebacujem sa svog srpskog računa na tuđi srpski račun (prijatelja) recimo 30k, jel to oporezivo?

Koliko ja znam, nije. S dinarskog na dinarski proveravaju samo neke basnoslovne sume. Nikad nisam čuo da je neko plaćao porez za tako nešto. Ako grešim, neka me neko ispravi.

Link to comment

Pa sta god da se placa tim transferom - honorar, plata, kirija. Ali tesko se to detektuje, osim ako su bas velike cifre u pitanju ili ako su iste cifre koje se ponavljaju u redovnim vremenskim intervalima.

Link to comment

Kazu da je pred novu godinu preko blizu 3000 ljudi dobilo poziv iz poreske. Pokusali su da ne zastarim bukvalno je vecina dobila tipa tridesetog. Ovo je opasna hajducija, ako i ovo prodje, ova drzva defakto ne postoji.

Link to comment

Pokusavam da razumem razlog zasto su cekali 30ti decembar da posalju toliko poziva odjednom i nista mi ne ide u glavu osim sveopste nekompetentnosti i da ih je uhvatila frka oko isteka roka i bili su u fazonu "salji sve, salji svima, pa sta prodje prodje".

 

Ovako samo dobijaju efektan pobunjene mase, umesto da razvuku te pozive na duzi vremenski period.

Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

Ma jasno mi je to, ali zasto nisu slali pozive svaki dan od jula do Nove godine, po 10ak dnevno? Nego ovako djuture sve odjednom, u poslednji tren?

Bio im pokvaren štampač... :fantom:

 

 

Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

Ma jasno mi je to, ali zasto nisu slali pozive svaki dan od jula do Nove godine, po 10ak dnevno? Nego ovako djuture sve odjednom, u poslednji tren?

Zato što to i jeste ogroman posao za državnu službu koja je aktivna proporcionalno broju materijalnih poklona, ručkova i koverti. Sa druge strane, odgovornost je na obveznicima pa i ne moraju preterano da se cimaju. Njihovo je samo da predmet ne zastari.

Link to comment

3000 ljudi nije veliki broj za 2015 godinu pa nadalje, to znaci da ova odluka drzave kaci mnogo manji broj frilensera od navodnih 100,000. Pretpostavljam da ukupno ima 10k ljudi koje ovo kaci, sto je losa vest za njih jer vlast sa tim brojem moze lagano da se izbori. Doduse to direktno kaci i njihove porodice, ali i pored toga mislim da ce im ovo proci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...