Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Meni zvuči da je kod jednog ili više dece zvuk previše pojačan. Nisam nikakav audio stručnjak, ali se sećam da su radio voditelji stalno govorili ljudima koji se jave u program da smanje zvuk sa radija i da je to bilo rešenje za nestanak eha.

Link to comment
3 minutes ago, Lord Stef said:

Ma moze, naravno, ali je stigla sitna knjiga iz skolske uprave da tako mora.

osnovna ili srednja? u dopisu ministarstva za srednje jasno pise da je nastavnik autonoman u proceni da li je pismeni moguce realizovati onlajn - tek ako odluci da nije, onda se odlaze za drugo polugodiste.

Link to comment

Eho kod tih programa za video conf. nastaje uglavnom na "glavnom" čvoru konferencije. 

Standardno je da svi prisutni mutiraju svoj mic osim kad govore.

Preporučuje se za voditelja konferencije usmereni mikrofon, ili mic sa tzv, srcolikim dijagramom kako se ne bi čuli sopstveni zvučnici.

Jedno od rešenja, kod manjih problema sa ehom je stavljanje "voditeljovih" zvucnika u protiv fazu obrtanjem polariteta na jednom ili oba, ili njihovo pozicioniranje tako da budu iza mikrofona u koji votitelj govori.

Uvek može da se reši sa kolom za kašnjenje, ili sa sound karticom koja ima samoštelovanje za takve potrebe, ili ubacivanjem proste miksete koja ima štelujuće kašnjenje u plusu ili minusu...

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Aleksija said:

osnovna ili srednja? u dopisu ministarstva za srednje jasno pise da je nastavnik autonoman u proceni da li je pismeni moguce realizovati onlajn - tek ako odluci da nije, onda se odlaze za drugo polugodiste.

potvrđujem. 

recimo, odlučila sam da maturanti rade pismeni, neka mi je kosmos u pomoći, jer imaju manje časova na godišnjem nivou, pa ne znam gde da spakujem tri u drugom polugodištu. 

 

drugi razred ide u školu do polovine juna, pa računam da ću negde udenuti. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

osnovna ili srednja? u dopisu ministarstva za srednje jasno pise da je nastavnik autonoman u proceni da li je pismeni moguce realizovati onlajn - tek ako odluci da nije, onda se odlaze za drugo polugodiste.

Isto pravilo je i za osnovne, nastavnik odlučuje da li može to da odradi onlajn ili će da odloži. Možda je nešto na nivou škole dogovoreno...

Link to comment

Petaci ludaci tražili danas da imamo GoogleMeet časove, da se vidimo. :wub: Tako da ćemo sledeće dve nedelje tako. Ne znam kakvi će to biti časovi u smislu praktičnog rada, ali mi inače pričamo non stop o svemu i svačemu dok crtamo pa su valjda mislili na to, da im fali. 

 

Inače crtaju i dele i komentarišu jedni drugima, interodeljenski, bez vređanja i zajebavanja, onako 100% kolegijalno. Treba ostaviti ovo da radi i kad pođemo u školu.

 

Još da je i u kolektivu tako. Svi su napeti do pucanja, u svaku rečenicu na grupi učita se zla namera. Treba mi da učimo od te dece, bukvalno.

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

Zahvaljujem se na pomoći u vezi problema sa zvukom tokom live nastave. Problem je bio trivijalan: treba isključiti sotfverski monitoring. Javlja se latencija, odatle eho. Slušao sam i decu i sebe preko mikrofona, odatle kašnjenje. Sad nema problema (osim što mi je glava kao bundeva, za vikend se mora u prirodu, da se demagnetišem).

Možda ovo nekom pomogne.

 

 

Edited by Re-ac-tor
----
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Re-ac-tor said:

Zahvaljujem se na pomoći u vezi problema sa zvukom tokom live nastave. Problem je bio trivijalan: treba isključiti sotfverski monitoring. Javlja se latencija, odatle eho. Slušao sam i decu i sebe preko mikrofona, odatle kašnjenje. Sad nema problema (osim što mi je glava kao bundeva, za vikend se mora u prirodu, da se demagnetišem).

Možda ovo nekom pomogne.

 

 

Koleginica isto imala problem sa ehom, sad ću da joj prenesem ovo :)

Link to comment

bila sam odjutros na njemachkom, tehnichkom 2 chasa, muzichkom i evo me na engleskom. to sve zato shto peglam :isuse:

samo shto je pocheo chas, jedan pita da ide u wc rolf.gif

ne znam kako je vama, ali moram da priznam da je kul na nastavi!

sent from bubamoto






  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...