Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

On 28.3.2022. at 11:41, ljuttko said:

Drugovi i drugarice, ima li neko taze skustvo sa koronom koja sada kao simptom ima baš visoku temperaturu , 39 pa i naviše ili vlada neki drugi virus. Moja bliska familija  se razbolela za vikend na mah, svi odjednom, deda od 95( a već je jednom preležao), babe, drugi deda polupokretan i dementan  ali i snajka koja je upravo završila poslednju turu hemoterapije zbog tumora na plućima. Noge su mi odsečene od straha i toga što  ne mogu da im pomognem

Imam ja koronu sa 39 temperaturom i suludim bolovima u grlu. Mozda ima i drugih virusa, ali ima jos nas korona srecnika sa jakim simptomima. doduse, temp je spala juce, ali danas vidim da je d dimer bas nesto visok 

  • Tužno 7
Link to comment

D-dimer je nuspojava velikih upalnih procesa, sa tolikom temperaturom i ne bilo čudo. Meni je kad sam fasovao upalu pluća ta temperatura od 39 (koja je doduše trajala brat bratu jedno 7-10 dana) dimer bio tipa 30x veći od referentne vrijednosti. 

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

D-dimer je nuspojava velikih upalnih procesa, sa tolikom temperaturom i ne bilo čudo. Meni je kad sam fasovao upalu pluća ta temperatura od 39 (koja je doduše trajala brat bratu jedno 7-10 dana) dimer bio tipa 30x veći od referentne vrijednosti. 

Ok, meni onda nije toliko uvecana :D. Granica je 500, a ja imam 4550...

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Just now, Lezilebovich said:

Ok, meni onda nije toliko uvecana :D. Granica je 500, a ja imam 4550...

kod nas su mjerili nešto tipa da je referentna 200, ja imao 6000. Doduše, ja sam ekstreman slučaj, ovo moje uopšte nije bilo dobro, bio sam 10 dana u intenzivnoj, no moj problem su bila pluća, na dimer nismo ni mislili u tom trenutku, samo poslije toga nastavi koliko god da ti kažu sa tim antikoagulansima i lagan, baš lagan povratak u napore. 

Link to comment
6 minutes ago, Sammael said:

Hitno kod interniste/hematologa/vaskularnog s tolikim d dimerom, nemoj da prođeš kao ja.

To je i moja zena rekla, ali smo ipak sacekali danasnju analizu i sad sam ok
Proslo posle 2 dana injekcija, aspirina i enornme kolicine vode :). 

neverovatno je da je maltene potpuna nestasica fraxiparina, kao i njegove zamene

Edited by Lezilebovich
  • +1 3
Link to comment

Uopšte nije neverovatno, fraksija nestaje i u nekoroni, bila je frka i dok sam ja bila trudna (2019). Sećam se da sam se mnogo plašila šta ću ako mi naredi hematolog da se bodem a nema ga nigde. Postoji još i fragmin npr, ali neki drugi niskomolekularni heparini češće izazivaju alergijske reakcije. 

 

@Lezilebovich ne ignoriši to stanje, slušaj ženu (pametnije smo jebemulebac) 

Edited by Valkyrie
  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

Uopšte nije neverovatno, fraksija nestaje i u nekoroni, bila je frka i dok sam ja bila trudna (2019). Sećam se da sam se mnogo plašila šta ću ako mi naredi hematolog da se bodem a nema ga nigde. Postoji još i fragmin npr, ali neki drugi niskomolekularni heparini češće izazivaju alergijske reakcije. 

 

@Lezilebovich ne ignoriši to stanje, slušaj ženu (pametnije smo jebemulebac) 

Zar to ne mogu (ako nije akutno) da reše tablete tipa Farin? Moja rođaka je to pila kad je imala tromb u nozi.

Link to comment
8 minutes ago, Kelt said:

 

ma sutra malo grip, nemojte da se zavaravate. Grip trenutno ne cirkulise globalno, tek u ponekim zemljama u africi su prijavili i to će biti buduća žarišta za njegovo širenje, ali već dve godine nema gripa.

 

"Hara neki virus" je covid, a ti "negativni" nisu PCR testirani niti je sekvencioniran genom. "nepoznati virus" se rešava tako što uzmeš uzorak i pogledaš pod el mikroskopom šta je.

 

Mi smo u medijskom vakuumu gde su skrajnute teme kovida, ukrajine, you name it... 

 

a jbmu misa ... nije valjda sve covid

ove zime (posle nove godine) dva puta smo cela familija imali nesto

prvi put sam ja napravio i pcr ... negativan, sve po ps-u ... ove iz apoteke po 5e smo radili regularno i  nikada pozitivno

bilo je i raznih temperatura i povracanja i malaksalosti i bola i stomacnih tegoba, kako tko ... al ja sve prolazilo za 3-7 dana

skolska deca u kuci

 

posle svega jedna mlada komsinica zatrazila analgin i paracetamol (imala visoku temperaturu)

odnio i na rastojanju dve priuzene ruke predao

posle par dana napolju mi veli da je testirana pozitivno i da su kuci svi prosli a dete najlosije (mada nista strasno)

to je najblize sto sam bio do kovida a da znam u poslednje vreme

 

Link to comment
3 minutes ago, cedo said:

prvi put sam ja napravio i pcr ... negativan, sve po ps-u ...

 

uzorak uzeli tako da uzmu bris grla i nazofarinksa tako što zabaciš glavu skroz unazad i gurnu štapić 5 cm unutra? Kod nas uglavnom pcr rade tako što malo prodžaraju po nosu

Link to comment

Imao prve simptome u cetvrtak, pozitivan test u petak, jutros negativan. Nemam pojma gde sam se zarazio, ali dosta srece, simptomi bili laksi od prehlada, kojima sam inace sklon. A dan pre prvih simptoma, dakle vec zarazen, sam otrcao najbrzih 5K otkako imam aplikaciju. Pa se setih onog italijanskog nultog pacijenta iz vremena prvog talasa koji je valjda poprilicno najebao jer je imao neke ludacke sportske aktivnosti pre nego je znao da je zarazen. I nije mi bilo svejedno heh.

 

E sad, sve i ako sam prosao lagano, jel bi trebalo raditi neke post-covid preglede? I pretpostavljam da iskuliram jogging do daljnjeg?

Link to comment
5 minutes ago, Kelt said:

 

uzorak uzeli tako da uzmu bris grla i nazofarinksa tako što zabaciš glavu skroz unazad i gurnu štapić 5 cm unutra? Kod nas uglavnom pcr rade tako što malo prodžaraju po nosu

 

e sad ... nije me nista bolelo, al nije bilo ni dzaranje po nosu ... glavu jesam zabacio, dubinu ne znam, zazmurio sam :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...