Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

10 minutes ago, Kelt said:

 

ma sutra malo grip, nemojte da se zavaravate. Grip trenutno ne cirkulise globalno, tek u ponekim zemljama u africi su prijavili i to će biti buduća žarišta za njegovo širenje, ali već dve godine nema gripa.

 

"Hara neki virus" je covid, a ti "negativni" nisu PCR testirani niti je sekvencioniran genom. "nepoznati virus" se rešava tako što uzmeš uzorak i pogledaš pod el mikroskopom šta je.

 

Mi smo u medijskom vakuumu gde su skrajnute teme kovida, ukrajine, you name it... 

 

Hvala. Mi smo svi to imali (the 'nije covid ali lici' virus) i shodno tome progurali bez terapije, moj antigenski prvi dan temperature bio negativan.
Sad razmisljam, mali mi je ozbiljno istraumiran od vadjenja krvi itd, preporucuje li se da mu ipak uradim neki D/dimer? koliko su malci (2.5 god) skloni komplikacijama post korona? dok je trajalo doktorka mu je uradila krvnu sliku i CRP, pokazalo je virusnu infekciju CRP mu nije bio ni povisen.

 

Takodje jel moguce da smo od kovida svi odrasli imali identican profil bolesti, znaci prvo otac, pa ja pa majka i na kraju muz - temp i ubistvo od bolova u grlu, onda kasalj prvo produktivan posle potpuno neproduktivan? Samo mali nam je imao drugacije simptome (nije kasljao, visoka temp i nismo sigurni za grlo jer smo ga hranili brufenom i paracetamolom). Znaci niko nije imao bolove u misicima, upalu pluca, gusenje itd...

 

Sebi razmisljam da ipak sad (tri nedelje post prvih simptoma) uradim D-dimer i antitela, vakcinisana sam u junu prosle godine pa sad ako dobijem neku bas visoku vrednost antitela moglo bi da pokaze da je bilo infekcije. Kapiram da PCR vise nema smisla raditi? Razbolela sam se tamo oko 15og marta, 19og marta krenula temp, simptome nemam vise nikakve jedno nedelju dana. sta bi imalo smisla raditi od ovoga?


Sorry za ova pitanja, kapiram da bi trebalo vec i da znam odgovore na ovo ali eto - sad sam se pokolebala da je ipak bio kovid. Nismo ga pre imali, ozbiljno smo se cuvali.

I jos jedna stvar mi pada na pamet - imali smo neku intenzivnu depresivnu epizodu ja, majka, i mamina prijateljica koja je nesto pre nas imala apsolutno identicne simptome (i negativan PCR), pa sam zbog tog njenog negativnog PCR-a bila pokolebana. Elem pomislila sam mozda je stvarno neki novi virus koji udara i neuroloski jer otkud odjednom takav trip kakav nikad nisam imala, a posle vidim imala je slicno i ta drugarica pre nas. Jel lici to sa depresijom od par dana ali onako bas bas jakom na kovid?

  • +1 2
Link to comment

Koliko ljudi toliko cudi, koliko medicinskih tehnicara, toliko i nacina da se radi test. Ja sam do sada sticajem okolnosti radio oko 30ak testova, i stvarno kao da je svaki bio drugaciji. Neki su bas onako malo sadisti. U Beogradu mi zena u Konzilijumu rece da malo otvorim usta, da bude manje neprijatno. I stvarno, tako i bi. Posle toga ja u Francuskoj primenim isti pristup, kad ce meni lik: "bez grimasa, molim vas". 

Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

sta bi imalo smisla raditi od ovoga?

 

ne, sve je prošlo i to je to. 

 

Nego hoću da kažem, u Srbiji niko ne nosu masku, vakcinisanih je malo, nema nikakvih mera prevencije i onda "hara neki virus". Ajdee?? U Nemačkoj svi u prevozu nose maske, kad hoćeš da udješ u veću instituciju izvoli u šator pored da se testiraš, itd. Kod nas je... neopisivo

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

nose u nemackoj u prevozu svi da ne kazem sta

 

pa sad jbg.. juče sam bio u Lajpcigu i dan pre u Berlinu, svi svuda maskirani u svim vrstama prevoza.. tek ponegde sam video nekog s maskom ispod nosa

Link to comment

super, ja juce isao tranvajem ovde i znam sta sam video, od treceg aprila vise nije obavezno, a masa jedva cekala da ispadne idiot. ako pola nosi, dobro je.

 

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Kelt said:

 

ne, sve je prošlo i to je to. 

 

Nego hoću da kažem, u Srbiji niko ne nosu masku, vakcinisanih je malo, nema nikakvih mera prevencije i onda "hara neki virus". Ajdee?? U Nemačkoj svi u prevozu nose maske, kad hoćeš da udješ u veću instituciju izvoli u šator pored da se testiraš, itd. Kod nas je... neopisivo

 

Ma kod nas narod kao da ih neko bije za tu masku. Sve razumem, razumem i da se ljudi plase vakcine, ali ne razumem da nece da nose maske. Pre par dana bila u radnji prvi put od kako smo se razboleli, niko nema masku sem mene. Ni prodavacica (pre je valjda bila u obavezi), niti iko od kupaca. Ne razumem, napor je nikakav da se navuce maska pred vratima i skine kad izdjes iz radnje...

 

Edited by Mel
Link to comment
 
uzorak uzeli tako da uzmu bris grla i nazofarinksa tako što zabaciš glavu skroz unazad i gurnu štapić 5 cm unutra? Kod nas uglavnom pcr rade tako što malo prodžaraju po nosu
kako, kad narod vrishti kad vidi shtapic [emoji38]ol:

to oko maske, to sad ide slinavo, bali i kashlje po radnjama i autobusima, i mantra ja imam odlichan imunitet, ja imam odlichan imunitet. mi imamo problem sa elementarnom logikom na nivou ako-onda, i to nam je tako, tu se ochigledno nishta nece promeniti isuse.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 4
Link to comment

Neće niko da ih vidi u temperaturi, kako riču kroz grlo i krkljaju sa covidom, a sa maskom u prodavnici će ih videti mnogi, možda čak i komšija. Nije u redu da komšiluk priča kako nosiš masku. Naročito šurnjaja koja prati mnoge YT kanale.
 

U prevodu kulost i nekulost na naš način. Ima to i preko samo su teme drugačije.

  • +1 3
Link to comment

Ja sam od ukidanja mera bila jednom u supermarketu u uobičajenom sprint-stilu (juče), bukvalno su svi imali maske, beše mi drago. Ali znam da je gomila njih kao puštena sa lanca, jbg, eno hvale se po fejsbucima.

Takodje su neki frizeraji, galerije, bioskopi objavili da ipak zahtevaju maske (i u prevozu mora) - ima dakle nekog grama mozga još uvek.

 

Nadamo se najboljem, očekujemo najgore mode on

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...